שְׁאֵלָה:
מנוע חשמלי איטי מאוד
littlebirdceo
2009-12-21 13:22:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לקוח ביקש:

אני רוצה להאט מנוע DC בגודל תחביב קטן לטווח משתנה משתמש שעובר מאט לאט סל"ד. הייתי פשוט משתמש ביבלת קיר לאספקת חשמל ובפוטנציומטר כדי לקבוע את המהירות, אך העומס על המנוע עשוי להשתנות מעט. למרות שהגרירה במנוע תהיה נמוכה מאוד, אם הגרר הזה ישתנה, הייתי רוצה שמהירות המנוע תישאר יציבה למדי למרות זאת.

כמה אנשים אמרו לי להשתמש ב בקר PWM למטרה זו מכיוון של- PWM יש טווח של 0 עד 100%. כמובן שזה לא בסל"ד. אדם אחר אמר כי ייתכן שהמנוע לא יאט כראוי מכיוון שדירוג ההרץ ב- PWM יכול להיות גבוה כדי לאפשר זאת או מכיוון שלדופקים אולי אין כמות מספקת של כוח כדי לרגש מספיק את המנוע כדי להזיז אותו בכלל כאשר המנוע המהירות מוגדרת כמעט לאפס.

חשבתי להשתמש במנוע צעד ולכן נראיתי מגן Adafruit / Stepper / Servo מגן לערכת Arduino - v1.0 אבל אני כמעט לא יודע כלום על הדברים האלה אז אני לא לא יודע אם זה יהיה גם הדבר הנכון.

אני רוצה לסובב כפתור כדי לשנות את מהירות המנוע כמה חלקים של סל"ד עד למהירות "איטית" ... נגיד 60 סל"ד? ... אולי?

אה ... זול יחסית ופשוט להתקנה יהיה נהדר גם כן!

יש מחשבות?

מה דעתך על שימוש בציוד?
היי התכוונתי להגיב לזה
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+17
todbot
2009-12-21 13:56:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנועי DC אינם פועלים היטב בסל"ד נמוך. הם נעצרים ויש להם מומנט נוראי. (כלומר הם לא יכולים להסתובב חזק מאוד) אז אנשים יצרו מנועי הילוכים: מנועים עם הילוכים משולבים. התוצאה נראית כמו מנוע מעט יותר מסורבל, אבל כזה שיש לו סל"ד נמוך ומומנט גבוה. אם היית מפרק מנוע הילוכים מפעיל, החלק המנוע אכן פועל בכמה אלפי סל"ד, אך הוא מכוון למשהו כמו 60 סל"ד לכל היותר.

מתמחה נפוצה היא סרוו התחביבים הסטנדרטי, שיש בו כמה סיביות אלקטרוניות נוספות אך ביסודו הוא מנוע הילוכים. בדוק כל מקום שמוכר מנועים לרובוטיקה או עודפי אלקטרוניקה ותראה כמה מנועי הילוכים שונים לבחירה.

מנועי הילוכים DC נשלטים בדיוק כמו מנועי DC רגילים, כך שמגן מנוע של Arduino עובד בדיוק בסדר איתם.

מנועי הילוכים הם חובה למהירויות איטיות!
בהנחה שה- OP נמצא בסידני, בדוק את חנות העודפים המקומית אוטלי אלקטרוניקה עבור מנועי הילוכים. גם לג'ייקר יש אותם.
מדוע לא הזכרת מנועי צעד?
#2
+7
supercat
2011-02-23 22:56:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

המומנט של מנוע טיפוסי ישתנה עם סיבובו, בהתבסס על מיקום המנוע בכל "צעד" של קומוטטור. מומנט משתנה זה מקשה מאוד על סיבוב מנוע בצורה חלקה במהירות איטית מאוד.

תרופה נפוצה היא להכות את המנוע בפרצי זרם קצרים, כאשר כל פרץ ארוך מספיק בכדי להזיז את המנוע בשעה צעד אחד לפחות של קומוטטור. ככל שההתפרצויות ארוכות יותר, כך ההתנהגות של המנוע תהיה צפויה יותר, אך התפוקה תהיה "מטומטמת" יותר. שים לב שישנן שתי דרכים לעשות זאת: (1) תן לסיבוב המנוע חופשי אחרי כל פרץ זרם; (2) לבלום דינמי את המנוע לאחר כל התפרצות. שימוש בגישה מס '1 ידרוש בדרך כלל הרבה פחות כוח כדי להשיג מהירות נתונה כלשהי, אך גישה מס' 2 מציעה שליטה הרבה יותר טובה על המהירות. שים לב שכאשר משתמשים בגישה מספר 2, המנוע ימשוך כמעט את זרם הדוכן המלא שלו (ויפיג את מלוא עוצמת הדוכן שלו) במשך רוב הזמן שהוא פועל; אם למנוע יהיה זרם דוכן של 1 אמפר וזרם פועל של 100mA, הפעלת המנוע במחזור עבודה של 1% תהיה בטוחה, אך הפעלת אותו במשהו כמו 50% עלולה לגרום לו להתחמם יתר על המידה (זה יכול לייצר כמעט פי 50 כמה חום שהוא היה פועל כרגיל).

אם המטרה שלך היא לגרום למנוע לפעול בקצב שליטה יפה זה בערך 1% מהמהירות הרגילה, ואם צריכת החשמל אינה דאגה, גישה מס '2 עשויה להיות טובה. אם העמסה המכנית עקבית, הגישה מספר 1 עשויה להיות טובה. אחרת יתכן שתזדקק למשוב במהירות המהירות.

נפלא אתה היחיד שאמר משהו!כל אחד יכול להגיד הילוכים.
#3
+6
shutterdrone
2009-12-21 21:58:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן כללי, פוטנציומטר לא יהיה בחירה טובה לשליטה במהירות של מנוע זרם זרם, אלא אם כן הוא קטן מאוד (חשוב כמה ציור של 100 mA) מכיוון שיש לדורג את הסיר לזרם שנמשך על ידי המנוע. בנוסף, כאשר אתה מגביל את הזרם, אתה גם מוריד את הכוח מהמנוע. לכן, במהירויות איטיות באמצעות מנגנון הגבלת זרם, תגלה שהוא יכול רק לחולל חלק קטן מהמומנט שהוא יכול במהירויות גבוהות.

מנועי הילוך DC, כפי שצוין, מתאימים יותר להפחתת המהירות. לחלופין, תוכלו לעצב את שרשרת הציוד שלכם, אך סביר להניח שהיא אינה משתלמת. דייטון מייצר טווח במחיר טוב של מנועי הילוך DC 12V הנמוכים כמו 0.6 סל"ד (IIRC).

ואז, אם ברצונך להשתמש במהירות המדורג כמהירות המקסימלית, בקר מהירות PWM יכול להיות די נוח. אמנם אין שום דבר רע במגן המנוע adafruit לבקרת מנוע DC, אך אני מעדיף בקר מהירות חיצוני, כמו מנהל התקן הקומפקטי L298 מבית Solarbotics עבור מנועי הילוך DC גדולים יותר.

חברך צודק שכל מנוע יהיו בעלי מאפיינים שונים באשר למחזור החובה הנמוך ביותר ב- PWM אליו יגיב באופן מהימן. עבור רוב המנועים שלי, נראה שזה מגביל את מחזור החובה של 25-35%.

כן, דרך מצוינת נוספת לשלוט על מהירות הפלט היא באמצעות צעד. זה מאפשר לך לנקוט בצעדים נפרדים בכל בחירתך. בעוד סרוו מאפשר לך גם לנקוט בצעדים נפרדים, אלה פחות יקרים נוטים להיות מוגבלים לתנועות מינימום של תואר אחד, ונועדו לנוע במהירות האפשרית מהמצב הנוכחי למצב שהוגדר. מנוע צעד סטנדרטי בן 200 שלבים, עם מנהל התקן מיקרו סטפ 8x, ייתן לך יעיל בערך פי 4 מהרזולוציה, ולכן יכולת לבצע תוספות חלקות וקטנות יותר.

#4
+6
user507
2010-01-30 00:16:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנוע צעד יהיה מושלם למה שנשמע שאתה רוצה לעשות. החיסרון האופייני של צעד הוא המהירויות האטיות שלהם. בהתחשב בזה שאמרת שאתה רוצה לעבור מאט לאט יותר זה יעבוד

כן, אולם לצורך החלקות במהירויות נמוכות במיוחד עשוי להיות רצוי כונן מיקרו-דריכה, אשר בעצם מסתכם בהנעת המנוע עם קבוצה של צורות גל A / C (כלומר סינוסי) מסונתזות במהירות הסינכרונית. באמצעות כונן גל מרובע המנוע "יסתדר" משלב לשלב שיכול להבחין אם קצב הצעדים נמוך.
#5
+1
Pashute
2010-06-10 00:48:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם "מנועי BLDC דיגיטליים" כמו אלה המיוצרים על ידי ThinGap, המייצרים מנוע קל משקל, קטן בעל מענה מצוין במומנט נמוך במיוחד (הספק איטי, גבוה) וגם במהירויות גבוהות (סל"ד) ללא הצורך בכל ציוד.

#6
  0
trainguy
2014-07-03 18:24:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם מישהו ניסה לשלוט במהירות של מנועי DC במתח נמוך באמצעות מעגל מאפנן רוחב דופק (PWM)? במקום לשלוט על המהירות על ידי הפחתת המתח (ההורג את מומנט המנוע), ה- PWM פשוט שולט במחזור החובה של מתח DC המשמש. במילים אחרות, מתח ה- DC המלא מוחל על המנוע, אך הוא מופעל ונכבה פעמים רבות בשנייה. נקודת המפתח היא שבכל פעם שהמתח מופעל על המנוע, הוא נותן מומנט מלא. כתוצאה מכך, אין רטט או רעש האופייניים למנועים המנסים להתגבר על אינרציה.

מעגלי PWM קטנים זמינים בסביבות 20.00 $ אשר יטפלו עד 1.0 אמפר ב 12 VDC. אני משתמש בו כדי לשלוט על מנועי רכבת מדגם HO gage. זה מאפשר להם לזחול מבלי להשמיע קול.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...