שְׁאֵלָה:
תקוע מול חוט מוצק
SaM
2009-11-24 05:23:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מהם היתרונות של תקועים מול חוט מוצק?

במה עלי להשתמש במעגלי אב טיפוס?

@Brian - התג 'למתחילים' ידוע בשם [מטא תג] (http://blog.stackoverflow.com/2010/08/the-death-of-meta-tags/) ואין להשתמש בו. שאלה זו כנראה לא צריכה להיות CW, אז בואו נדבר בתגובות אם ברצונכם לבצע תיקונים נוספים (העלולים לדחוף אותה ל- CW).
אחת עשרה תשובות:
#1
+34
todbot
2009-11-24 05:38:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חוט מוצק (מד 24) מתאים לשימוש כמגשרים בלוחות לחם ללא הלחמה. לנסות לדחוף חוט תקוע זה מתסכל. חוט מלא שומר על צורתו, כך שתוכל לנתב חוטים בשביל והם יישארו שם.

השתמש בחוט תקוע לכל דבר אחר. הוא גמיש, כך שהוא טוב לכבלים העוברים בין לוח מעגל וכפתורים / מתגים במארז, לחיבור כבלים בין לוחות מעגלים, או בכל עת שיש לך כיפוף פיזי בחוט. מד 24 הוא גודל טוב מסביב גם לתקועים.

#2
+23
Justblair
2009-11-24 05:36:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יתרונות

תקועים-גמישים יותר,

לא-תקועים-קל להלחמה, ישתלבו בקרש לחם. ניסיון להכניס תקועים ללוח לחם זה כמו לנסות לדחוף חוט!

אני מעדיף לא תקוע, למעשה יש לי כאן טיפ טוב למקור זול.

קנה Solid Core Cat Cat כבל רשת 5 או 6, כמה מטרים עובר דרך ארוכה ...

פשט אותו ותקבל 8 סטים צבעוניים / מסומנים שונים של כבל באיכות טובה ב -4 זוגות מעוותים. זול מאוד בהשוואה לרכישת כבל חיבור בכמויות קטנות, ובאופן כללי איכותי יותר!

אני חושב ש"ניסיון להכניס לא תקוע לקרש לחם זה כמו לנסות לדחוף חוט! " צריך לומר למעשה תקועים.
אני לא בטוח למה אתה מתכוון, הרבה יותר קל להלחין בפרויקטים. ישנם מצבים מסוימים שבהם לא תקוע קל יותר, אך תקוע מקבל מגע טוב יותר ומפרקים טובים יותר.
בפסקה המלאה נכתב: "לא תקוע-קל להלחמה, ישתלב בקרש לחם. ניסיון להכניס לא תקוע לקרש לחם זה כמו לנסות לדחוף חוט!" זה סותר, או שאינו תקוע קל להכנס לקרש לחם או שזה כמו דחיפת חוט. מניסיון הייתי אומר כי תקועים דומים יותר לדחיפת חוט מאשר לא, ומכאן התגובה שלי.
החוט בכבלי cat-5 קטן מאוד (אולי מד 22-24?). זה נהדר אם אתה מלחם, אבל אם אתה תוחם אותו לקרש לחם זה קופץ החוצה בקלות רבה.
תגובה מתוקנת שאינה תקועה, פרסום בשעות הלילה המאוחרות הוא אף פעם לא רעיון קליל! באופן אישי מצאתי כי כבל תקוע קשה יותר להלחמה. מבחינת זה קופץ מחוץ לחם, שוב לא בניסיון שלי.
#3
+10
jkopel
2009-11-24 10:15:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שאומר todbot, אם אתה עושה טיפוס על לוח לחם אז הליבה המוצקה היא קלה יותר. למעט שכשאתה יוצר קשרים בין לוח הלוח למשהו אחר (כמו חיישן, או ארדואינו, או קרש לחם אחר) החוטים נוטים הקפיצה מהקרש. הפתרון הוא להשתמש בחוט גדיל גמיש לאותם ריצות, ולהלחין סיכה אחת מכותרת זכרית בכל קצה כדי ליצור מגשרים. חתיכה קצרה של גלישת כיווץ תספק הקלה במתיחות ותמנע מהסיכות להתנתק. אתה יכול גם לקנות את חוטי המגשר האלה שהוכנו מראש מאדפרוט או מ sparkfun, אך קל להכין אותם.

ל- Adafruit ו- Sparkfun יש כמה כבלים מצוינים שהסיכות כבר בקצה. $ 7/100 הוא די זול - אני משתמש בהם בכל פעם שאני עובר בין לוחות.
+1 לכותרות סיכות. קל להשיג גם כבלים עבורם אם יש לך מקור למחשבי זבל שכן הם מלאים בהם :)
#4
+9
Seidleroni
2009-11-24 08:20:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר אחד שלא ראיתי הזכרתי הוא שחוט מוצק (כאשר הוא מכופף פעמים רבות) נוטה יותר להישבר מאשר חוט תקוע.

אני מסכים, אבל אנחנו מדברים הרבה כיפוף ... אני יכול לחשוב על מצבים שזו יכולה להיות בעיה, אבל לא כל כך בשלב של טיפוס האב טיפוס
היה לי חוט שבור במעגל דיגיטלי שעשיתי ששיגע אותי. פירקתי וחיווטתי את כל העניין שלוש פעמים והבעיה המשיכה לנוע.
אני לא מסכים עם זה.לפחות במפרקי הלחמה דרך החור, חוט תקוע ננעל בקלות רבה אם הוא מכופף קדימה קדימה כמה פעמים.
#5
+6
Jason S
2009-11-25 07:01:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מרבית המחברים מיועדים לשימוש בחוט תקוע. במיוחד כלי לחיצה הם לעתים קרובות במכונה מדויקת ולא מובטח שהם יעבדו כראוי על חוט ליבת מוצקה.

נקודה טובה. אמנם לא בלתי אפשרי להצטמצם בכבל ליבה מוצק, אך גם כאשר נעשה טיפול נוסף בכדי לספק הקלה במתיחות, הסיום יכול להיות שביר ...
#6
+5
Craig Weimer
2010-04-08 05:09:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שזה תלוי בפרויקט ב 100%. לדוגמא, ניסיון לרתך תקוע על דיודה ... או שאתה מקפיץ את הדיודה או מקבל חייל מרושש מדי. בעת שימוש בדיודות ... אני תמיד משתמש בליבה מוצקה ... זהה עם קבלים וכו '...

עובד תקוע כאשר אתה יכול להצטמצם על דיודות גדולות כמו סוגי הגרמניום הישנים. אבל דיודת הפלט הגבוהה החדשה יותר לא אוהבת להצטמצם ... היא זקוקה לכל האלקטרונים שהיא יכולה לקבל.

תקוע מיועד ל'טיפול 'או' לעקרון הקוף '. אם אתה מתכנן להניח את החוט פעם אחת ולשכוח אותו במקום בו מעט מאוד רטט מתרחש, אז הדרך המוצקה היא הדרך, השונות לא תשתנה עם הזמן כאשר החוט מתחמצן. כבל תקוע בגלל פיסות האוויר הזעירות שמקיפות את הגדילים, יחמצן הרבה יותר מהר ובעוד שלוש שנים הוא יהיה חום וחסר מוליכות.

אותו דבר עם 'התכוונות' במעגלים מסוג רכיבים קטנים. אינך רוצה לשנות את התנהגותם של האלקטרונים בזמן שהם זורמים. יש סיבה שהתרחקנו מחוט הפח שהשתמשנו בו בכבדות עד נניח ב -1985 בערך ... זה יהפוך שביר ובמקרים רבים משפיל את הנחושת כך שתקבל חציבה בין הפח לנחושת. אך עד היום מלמדים כי פרופסורים ומהנדסים שקיבלו את התארים לפני שנת 1990 או 1995 אומרים שלפיתוח יש השפעה חיובית. כמו שמרקוני המציא את הרדיו או שאדיסון המציא את הנורה. הם מלמדים זאת כ'נכונה '. יש סיבה מדוע קו רחוק מ- Sn. גרמניום מול סיליקון ... אני זוכר שפרופסור המעבד שלי למערכת העיבוד שנשבע גרמניום יעביר את הסיליקון החי כמוליך למחצה של העתיד. זה המקום בו אנו נמצאים עם חוט פח. תקוע מול יישומי ליבה מוצקים עבור חוט. אם זה היה טוב יותר אז המהנדסים המודרניים היו מתעקשים על כבל תקוע משומר ... אבל אנחנו יודעים שהם מעדיפים את כבל הנחושת הטהרני שהם יכולים למצוא עבור היישומים שלהם.

ויכוחים חוטים תקועים לעומת מוצק ליבה - חוט תקוע טוב ליישומים בלבד בהם רעידות כבדות יסדקו חוט ליבה מוצק (אין לי מושג מה זה יהיה, החוט יצטרך להיות מתוח די חזק)

  • הרבה טיפול ( עקרון הקוף)
  • זול יותר להתקנה ולשכחה של התעשייה, יש שוק עצום להחלפת נוריות לציוד ימי בגלל נתונים הנדסיים מיושנים דורש חוטי ליבה תקועים ... ומהנדסים צריכים להשתמש נוריות ה- LED הגרמניום הישנות כדי שיוכלו לעמוד בתקן זה ... (מנופף בשרביט הקסמים שלי: "מגוחך") אולי זה היה הגיוני כשהיו לנו מנועי קטרים ​​המניעים סירות ... האם היית על סירה לאחרונה, הם בנויים כמו Rolls Royces ... אותו דבר עם מכוניות ... מתי בפעם האחרונה ישבת במכונית חדשה וחשבת, בנאדם אני מקווה שזה יחזיק זמן רב מספיק כדי להסיע אותה מהמגרש?

  • כמה רטט יש צורך (אפילו לאורך זמן רב לשבור חוט 24AWG?)

  • הרבה כיפוף קדימה ואחורה ... כמו מותקן על זרוע נעה בערך לי מכשיר נייד ... אבל כיפוף סביב המון פינות הוא לא מספיק טוב.

[אני זוכר מחקר אודות תקוע מול ליבת מוצקה שעליו היה מתחמם ונשבר מהר יותר כשהוא כפוף ב 45 מעלות, אבל אני שוכח מה היה היציאה] p> [CAT 5 נמצא בבניינים מאז ... 1994/5 (מוקדם יותר?) וכעת לאחר 15 שנים החל להחליף אותו בקנה מידה מסיבי על ידי CAT 7 וסיבים. אם תקועים היו טובים יותר, המהנדסים היו עוברים אליה מזמן.]

טכנולוגיית הלוח - CAT 5 מגיע ב- 22AWG ל- 24AWG - 24AWG מחזיקה בחוזקה אלא אם כן חיברת חוט בית לחורים ;-P. או גדול מ- 24AWG - כמו חוט 20AWG ישתלב בקרש הלחם וערכות 'אלקטרוניות' מגיעות עם 20AWG וימתחו קרש לחם. תפוצה - קבל לוח חדש וחבר חוטים בגודל שונה לחורים ובדוק אילו מותחים את החורים.

  • נו טוב, דרגת ה- MIT הזו נשחקה כאן ... אבל נהניתי לקרוא תגובות של אנשים ... וה"מלחמה "נמשכת על רקע Stranded לעומת Solid solid ... היריבה הגדולה ביותר שלך SAE ו- ABYC מיושנות מאוד. .. כמו גם UL ... ו- IEEE ו- ISO. הם היו נהדרים כשהיו צעירים, אך משרות טובות יוצרות צורך בביטחון תעסוקתי וקל יותר ללכת עם 'מה שאתה יודע' גם אם זו לא הדרך 'הטובה ביותר' ללכת. מבחינה מסוימת זה הגיוני.
איך יש להיות בוגר MIT _כל מה_ לעשות עם זה?האם זה היה תקע חסר בושה בניסיון להשיג קולות או שמא מידע זה הוכח איכשהו?
@Anthony כיצד תגובה על תשובה 5 וחצי שנה לאחר העובדה עוזרת לתשובה? עליכם להבין שבאותה תקופה אתר זה היה חברתי יותר באופיו, ותשובה זו בפרט מראה טון שיחה יותר שרשת StackExchange החליטה שאינה רצויה.השאר את זה כמורשת של אותה תקופה.
@JasonS לא מצאתי שזה בכלל שיחה וגם לזמן אין שום קשר לזה.זה היה ברור ש"האמינו לי כי יש לי אישורים "סוג של תגובה, אליה התייחסתי.סוג ההיגיון הזה לא היה מקובל יותר לפני 5 שנים.
"זה היה ברור ש"האמינו לי כי יש לי אישורים" סוג של תגובה, אליה התייחסתי. 'אני לא מסכים עם פרשנות זו ככוונת המחבר, אם כי אני יכול להבין מדוע קראת זאת כך.
הבחור פשוט מדבר במצב זרם תודעה כזה הוא סוג של פוסט בפורום שבו הוא משתף את סיפורי המלחמה שלו.(הרבה אליפסות, שימוש בסמלי הבעה של ascii וכו ') בכל מקרה הוא כבר לא באתר.
#7
+3
blalor
2009-11-24 19:27:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מפח חוט קוודי, זה יעבוד מספיק בקרש לחם. לעתים קרובות אני עושה זאת כשאני בונה רכיבים (כמו חיישן מרוחק) ואב-טיפוס / בודק כל חלק לאורך הדרך.

אבל למה לטרוח? עבור סוג זה של עבודה, חוט שאינו תקוע הוא זול ולפעמים הנוקשות הנוספת מוסיפה לנוחות השימוש ...
התייחסתי לחיישן המרוחק כמוצר מוגמר. תגיד שאני רוצה לשים פוטו-דיודה ומגבר-על על גבי לוח הפרוטו, אבל אז חבר את הרכיב הזה לקרש הלחם שלי כשאני בונה את המערכת הגדולה יותר. הייתי משתמש בחוט תקוע המחובר "לצמיתות" ללוח הפרוטו, ומדליק את הקצה השני לשימוש עם לוח הלחם.
כן זה יהיה דבר די הגיוני לעשות בנסיבות
#8
+3
bobdole369
2009-11-28 10:42:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשמדובר בהתקנות רשת (כגון CAT5 בתוך הקיר) חוט מוצק הוא הדרך ללכת, בתנאי שהחוט לא נועד לזוז, כמו למשל בבית עסק של B&M או בבית. בתעשייה הימית הם משתמשים בחוט תקוע לכל דבר, שכן גם בזמן מנוחה הסירה נעה ומתגמשת.

כבלי התיקון מיוצרים עם חוט תקוע כמי שנועד לנוע.

ביסודו של דבר קל יותר לחם עם חוט מוצק, אך קל יותר לאב טיפוס (הלחמה) עם תקועים.

#9
+2
davr
2009-11-24 06:02:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי ... אם אתה מחבר 100 חיבורים, אתה באמת רוצה להשתמש בחוט תקוע, מכיוון שאתה יכול להפוך אותו לרזה וגמיש יותר. אם מדובר רק בכמה חיבורים, קל יותר להתמודד עם חוט עבה שאינו תקוע.

#10
+1
Elena Genuos
2014-08-11 18:43:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור פזיזות אני משתמש בחוט מלא או תקוע עם סיכות המחוברות לקצוות. לחיווט לוח אב טיפוס כמעט תמיד תקוע מכיוון שהוא קל יותר לנתיב ודי קל להלחם. בנסיבות מסוימות בהן החוט צריך ללכת בדרך מסוימת מוצק עובד טוב יותר מכיוון שהוא שומר על צורתו. בעת הלחמת חוט תקוע לעיתים קרובות מועיל לדפוק את הקצה תחילה ואז לחבר אותו לרכיב. שיבוץ קצוות תיל חשופים יפחית גם את החמצון. יש סיבה טובה מדוע עדיף חוט מצופה פח ביישומים מסוימים.

כמו כן אם אתה מלחם רכיבים רגישים לחום אתה יכול להשתמש בקליפ תנין כדי לשמש כקירור.

ברוך הבא ל- EE.SE.זהו אתר שאלות ותשובות שבו התשובות רלוונטיות למשתמשים בהמשך הדרך.ככזה, השאלה עליה ענית הייתה מלפני חמש שנים וכבר יש לה תשובות רבות.מענה לשאלות ישנות אלה מעלה אותם שוב בפיד וכמעט תמיד לא מציעים שום דבר חדש.
#11
  0
John U
2014-08-11 20:53:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור אב טיפוס, קל יותר לדחוף את המוצקים אל לוחות הלחם, דרך חורי PCB וכו '.

בחיים האמיתיים זה שילוב של כל הנושאים בכל התשובות האחרות, לכל סוג יש יתרונות של חסרונות & .

Solid משמש בהרחבה לטלקום, שם הוא מותקן / מונח לאחר עזיבת & ונעטף בחוט, מולחם או אגרוף למסוף IDC.

מוצק משמש גם לחיווט רשת קבוע; הטבעת הראשית בקיר הבית שלך, בתוך צינור במפעלים / במשרדים וכו '.

תקוע משמש בכל מקום שיש בו תנועה או רטט; מכוניות, מטוסים, רשת החשמל מתגמשת למכשירי חשמל ביתיים וכו 'כחוט מוצק בכל גודל משמעותי לא נהנה להתגמש מאוד ויפרץ / עייף, בדרך כלל במפרק או מחבר.

יישומי חיים שאתה צריך להיות מודעים להתאמתן של שיטות סיום / חיבור והעובדה שמחברים ותהליכים שונים (הלחמה, עטיפה למשל) עובדים בצורה שונה עם כל סוג & לפעמים אינם מתאימים. לדוגמא, מסופי IDC מתוכננים בדרך כלל לסוג ספציפי של חוט ליבת מוצק, ועלולים להיכשל בגדלים אחרים או עם רב-גדילי. לעומת זאת, מסופי לחיצה עשויים שלא לאחוז בחוט או כבל בעל ליבה אחת אלא יעבדו מצוין עם רב-גדיל.

כמו כן הלחמה, הלחמה יכולה לפתל את גדילי חוט רב-גדילי ולגרום לו להתנהג כמו ליבת מוצקה (IE זה הופך להיות גמיש של &).

לעתים קרובות החומר הזה לא משנה יותר מדי לשימוש בתחביב, אלא יכול לתפוס אותך כשנחשף לעולם הרע הגדול.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...