שְׁאֵלָה:
המקור הנוכחי, השוקע הנוכחי
user217
2009-11-11 05:26:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני סטודנט שלומד אלקטרוניקה ואני מתקשה להבין את הרעיון שמאחורי המקור הנוכחי והטביעה הנוכחית. כיסינו את זה במעבדה באמצעות 7404 ו- LED וכל זה. פשוט מתקשה להבין הבנה אינטואיטיבית מה בדיוק קורה.

אם מישהו יכול לפצח בהסברים, זה יהיה מוערך מאוד.

רק כדי להיות בטוח, אני מבין מהו התהליך, מבחינת זרימת הזרם ומהכניסה לפלט ולהיפך. רק לא להבין מדוע עדיפים האחד על פני השני, ומה זה קשור לקלט Hi צף או מדוע לא הייתי רוצה שיהיה לו צף.

קלט יהיה מוערך מאוד.

תודה!

יש לתייג זאת 'אלקטרוניקה', מה שיחייב יצירת תג חדש.
האם כל השאלות כאן אינן טכניות בנושא אלקטרוניקה?
@Amos, לא ממש. שאלה זו היא אלקטרוניקה ברמה נמוכה ... באמת, איך טרנזיסטורים עובדים ומשתמשים בהם. רוב השאלות כאן הן ברמה גבוהה יותר: כיצד ניתן להרכיב חלקים לפתרון בעיה ספציפית. לכן אני חושב שזה זקוק לתג ספציפי.
AilimrwftnCMT. Craig Trader - Wouldn't `discrete-electronics` be a better tag, then?
@Fake - זה לא נפרד, זה משולב. הרעיון הראשון שלי היה 'יסודות', אבל זה גם לא זה, חושב. אני עדיין חושב :-)
`טרנזיסטורים`? `רמת טרנזיסטור`?
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+23
todbot
2009-11-11 07:23:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גרסה קצרה: מקורות נוכחיים מחברים דברים ל- Vcc, כיורים שוטפים מחברים אותם לקרקע.

גרסה ארוכה יותר: להלן הסבר מעשי למקורות / כיורי זרם כמו בשימוש במיקרו-בקרים & TTL. לתיאור תיאורטי יותר, עיין ב דף ויקיפדיה על המקור הנוכחי.

חלק מהמכשירים טובים מאוד ביצירת חיבור לקרקע. (או מה שהמתח הנמוך ביותר יהיה במערכת, למשל 0V) מכשירים אחרים טובים מאוד ביצירת חיבור ל- Vcc. (או מה שהוא המתח הגבוה ביותר במערכת, למשל + 5 וולט)

המכשירים הטובים ביותר המתחברים לקרקע נקראים כיורי זרם; אלה הטובים בחיבור ל- Vcc נקראים מקורות עכשוויים. עד לאחרונה (העשור האחרון בערך), זה היה יוצא דופן שמעגלים משולבים היו טובים בלהיות שניהם. רובם היו טובים בהיותם כיורים עכשוויים אך נורא בהיותם מקורות עכשוויים. אז בהרבה מעגלים תוכננו כך שכל השבב היה צריך לעשות זה להתחבר לקרקע כדי לגרום למעגל לעשות את שלו. שבבים רבים עדיין בעלי יכולת כונן זרם אסימטרית ומתפקדים במעבר טוב יותר לקרקע מאשר במעבר ל- Vcc. טרָנזִיסטוֹר. PNP הוא מקור זרם טוב: כמעט תמיד אתה מחבר את הפולט שלו ל- Vcc, והוא מפעיל / כבה אותו. NPN הוא כיור זרם טוב: הפולט שלו מחובר כמעט תמיד לקרקע והוא מפעיל / מכבה את חיבור הקרקע.

מדוע אתה בוחר אחד על השני תלוי לרוב ביכולות החלקים העומדים לרשותך אתה. לדוגמא, נורית LED RGB היא לעיתים קרובות סוג "אנודה משותפת" בה האנודה (העופרת החיובית) מחוברת על כל שלושת אלמנטים ה- LED, כך שכדי להפעיל אלמנט צריך לחבר את העופרת שלו לקרקע. אתה יכול להשתמש בשלושה סיכות על מיקרו-בקר כדי לעשות זאת (או שלושה טרנזיסטורי NPN) והם ישמשו כיורים שוטפים.

#2
+9
endolith
2009-11-15 01:14:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טרנזיסטורים הם כמו שסתומי מים. הם יכולים לחסום זרם מים או לאפשר זרימת מים לעבור דרכם.

למקורות הנוכחיים וכיורי הזרם יש שסתומים אלה ביציאה, כדי לחסום זרם או לאפשר זרם מהתקנים חיצוניים. . ההבדל הוא פשוט:

  • כיור זרם כולל שסתום שמתחבר פנימה ללחץ נמוך
  • למקור זרם יש שסתום שמתחבר פנימי ללחץ גבוה

אם תחבר כיור זרם לרכיב שמחובר ללחץ נמוך, שום דבר לא יקרה. שני הצדדים נמצאים באותו לחץ, ולכן לא משנה אם השסתום פתוח או סגור, שום זרם לא יזרום.

#3
+4
stevenvh
2011-07-16 17:02:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

enter image description here

ראשית, ה קלט צף . ב- TTL תשומות צפות זהות לגבוהות, והן לא רעות כמו ב- CMOS. אם אתה משאיר את הקלט צף או מגביר אותו הטרנזיסטור השני יקבל זרם דרך צומת אספן הבסיס של טרנזיסטור הקלט, כך שהטרנזיסטור השני יתנהל וייצור ירידת מתח מעל הנגד 1k \ $ \ Omega $. סיבוב יגרום לטרנזיסטור הפלט התחתון למשוך את הפלט נמוך. אז זה אכן עובד בתור מהפך.

תצורת הפלט ידועה כ מוט טוטם . זה סוג של דחיפת משיכה אבל עם הבדל: במקום זוג NPN-PNP משלים הוא משתמש בשני טרנזיסטורי NPN, והדיודה נגד 130 \ $ \ Omega \ $ הופכת אותו לעוד יותר אסימטרי.
כתוצאה מכך מוט-טוטם TTL יוכל ל לשקוע הרבה יותר זרם ממה שהוא יכול למקור , בדרך כלל 16mA לעומת 0.4mA. אז אם ברצונך להשתמש ב- TTL כדי לשלוט על נוריות, תרצה לחבר את האנודה של ה- LED דרך נגד אל \ $ V_ {CC} \ $ ולהטביע את הזרם.

#4
+2
Kortuk
2009-11-15 18:01:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מוסיף לתשובת todbot. הסיבה שאתה רואה חושבת שטוב יותר בשקיעה לא הייתה שרירותית, הטרנזיסטור הוא צעד מהיר יותר לבצע תהליכים ישנים יותר. אני גם מאמין שהניידות של האלקטרונים גבוהה יותר, אבל זה כנראה קצת יותר מדי פיזיקת מכשירים. -מקס

#5
+2
JustJeff
2010-04-30 03:28:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם התפוקה שלך מקורה זרם או שוקעת אותו, המשמעות היא שהמכשיר מנסה באופן פעיל להעביר את המתח בפלט זה לאחת ממסילות האספקה; ההיצע החיובי בעת המקור, הקרקע / החזרה בעת שקיעה. כלומר, שהפלט נמצא בעכבה נמוכה ביחס לאחד מקווי האספקה.

קו צף הוא קו שיש לו עכבה גבוהה למערכת האספקה ​​/ הקרקע. כניסות צפות יכולות להתנהג קצת כמו אנטנות קטנות, ולהרים רעש אקראי מהמעגל שלך. זו הסיבה שצריך למשוך כניסות שאינן בשימוש ל- + V או לקרקע. בכל מקרה, רוב הקלטים הם בעלי עכבה גבוהה.

אם אתה מחבר יציאות CMOS סטנדרטיות לכניסות ההתקנים הבאות, אין יותר מדי מה לדאוג, מכיוון שבשלב הפלט של CMOS יונע קלט המכשיר הבא. קשה לרמות ההיגיון האחת או אחרת. שלב הפלט כולל שני טרנזיסטורים, אחד שיכול להניע את הפלט למסילה + V, ואחד שיכול למשוך אותו לקרקע.

אולם בעיה שאתה עלול להיתקל בה היא כאשר יש לך 'אספן פתוח'. שלב הפלט '(OC) או' ניקוז פתוח '(OD). מכשירים אלה בעצם יש רק את היכולת למשוך את הפלט לקרקע. כאשר הפלט נמוך בהיגיון, אפס וולט, הקלט של המכשיר הבא יישמר בקרקע כשהפלט שוקע זרם. אבל כאשר הפלט צריך להיות לוגי '1', טרנזיסטור הפלט נכבה ומשאיר אותך עם .. קלט צף. אז עם סוג זה של חיבור, אתה בדרך כלל רואה נגד משיכה כדי להבטיח שהמתח בכניסה לא מסתובב בתגובה לכל מה ש- EMI נמצא בהישג יד. ערך הנגד הוא בדרך כלל לקצה הקטן יותר של מה שאתה יכול לברוח ממנו כדי לא להכריע את יכולת הכיור הנוכחית של פלט ה- OC / OD.

המצב הנפוץ הנוסף הוא תפוקות 'תלת-מדינות'. מדובר במכשירים שיש להם שני שלבי פלט טרנזיסטורים, כך שהם יכולים להניע רמות לוגיות '0' או '1' ללא עזרה של נגע משיכה, אך באופן פנימי למכשיר ישנם בקרים שיכולים לכבות טרנזיסטורי פלט של שניהם, וכתוצאה מכך את מצב הפלט 'hi-z'. אם אתה מחבר פלט תלת-ממדי יחיד לקלט יחיד והתנאים מאפשרים לפלט לעבור למצב תלת-ממדי, תקבל מקרה נוסף של קלט צף. סביר להניח שתראה נגדי משיכה בנסיבות אלה, מאותן סיבות כמו למכשיר ה- OC. עם זאת, יציאות תלת-ממדיות נראות לרוב במצבי 'אוטובוס', כאשר אחד מכמה מכשירים קובע את רמת ההיגיון, וכל האחרים יושבים במצב ה- hi-Z שלהם. בדוק את הסכמטיות ובדרך כלל יש קו נגיעה על קו זה איפשהו.

#6
-1
vahid_rowghanian
2020-03-26 20:09:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה שתי תמונות של הכיור הנוכחי והמקור הנוכחי (למשל בהתקן PLC):

שים לב כי לעתים קרובות נעשה שימוש בכיור הנוכחי עם מיקרו בקרים שעלולים להתקיים בבעיה במקור.

איור 1 מציג פלט דיגיטלי שוקע המחובר לקלט דיגיטלי המקור.

במעגל זה, העומס נמשך לקרקע בגלל הקלט הדיגיטלי השוקע שסופק.

Sinking digital output diagram

מקור תמונה: Proces-Data - מקור נוכחי וכיור נוכחי

איור 2 מציג פלט דיגיטלי המקור המחובר לקלט דיגיטלי שוקע.

במעגל זה, העומס נמשך למעלה כדי לקבל מתח מכיוון שסופק הקלט הדיגיטלי של המקור.

Sourcing digital output diagram

מקור תמונה: Proces-Data - מקור נוכחי וכיור נוכחי

בלי שום מילות הסבר, זה ממש מבלבל.
סיימון ב 'ההסבר נמשך.עכשיו זה נעשה.
@vahid_rowghanian - ברוך הבא :-) אני ממליץ לך לקרוא את [סיור] ו [עזרה] כדי לראות כיצד אתרי Stack Exchange שונים מפורומים אינטרנטיים טיפוסיים.דוגמה אחת היא שכאשר אתה כולל בתשובה משהו (למשל תמונה, תמונה או טקסט) שאינו העבודה המקורית שלך, עליך להפנות אליו כראוי ולהוסיף קישור חזרה לדף האינטרנט המקורי, כמוסבר ב [אתר זהכלל] (https://electronics.stackexchange.com/help/referencing).מצאתי את התמונות המקוריות והוספתי הפעם את הקישורים הדרושים עבורך, אך אנא הוסף קישורים אלה בעצמך בעתיד.תודה.
@vahid_rowghanian - אני * חושב * שעשית כמה טעויות בטקסט שלך למשלעבור התמונה המציגה פלט דיגיטלי * שוקע *, אתה מתייחס ל"כניסה * דיגיטלית שוקעת * ".באופן דומה, עבור התמונה המציגה פלט דיגיטלי ממקור *, אתה מתייחס ל"קלט דיגיטלי * המקור * ".אנא עיין בטקסט שלך בהשוואה לתרשימים וודא שהטקסט נכון לכל תרשים.תודה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...