שְׁאֵלָה:
התפתחות נוער
JohnC
2009-11-08 01:43:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם מישהו השתמש ב גיל העשרה? - יש לי צורך ביציאה טורית וגם בחיבור USB וזה נראה טוב. האם דעות מתקבלות בברכה. האם קשה להשתמש ב- IDE של ארדואינו? מה החסרונות בהשוואה לארדואינו?

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+14
Paul Stoffregen
2009-11-10 23:57:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פול כאן, מפתח טינסי. ברור שדעתי לגבי השאלה אם עליכם להשתמש ב- Teensy מוטה, אך מבחינת הדיוק הטכני, ובכן, אני יודע את הפרטים! חבילת תוספות. יש מתקין אוטומטי מאוד קל לשימוש. אז אתה יכול פשוט לבחור ב- Teensy מתפריט כלים-> לוחות.

בהחלט אם אתה מעוניין להתממשק למכשיר סדרתי, כמו GPS עם פלט NEMA 0183, PLC עם Modbus או כל מספר אחר בהתקנים טוריים, Teensy הוא הרבה יותר קל מ- Arduino עם שבב '168 או' 328.

Arduino משתמש ביציאה הטורית להורדת קוד. אתה זקוק לסיכות RXD ו- TXD המחוברות לשבב הממיר הסידורי USB FTDI בארדואינו, לפחות בזמן שאתה טוען קוד חדש. אז הבעיה הראשונה שלך היא כיצד המכשיר שלך יניע את סיכת ה- RXD ולא יתנגש. אתה יכול, למשל, לשנות את הארדואינו באמצעות מתג מתג DPDT, כך שתוכל להעיף את אותות RXD / TXD בין הממיר הסידורי USB למכשיר שלך. אז אתה צריך להפוך את המתג בכל פעם, אלא אם כן אתה מעלה על משהו אוטומטי יותר. ישנן גישות אחרות, אך ביסודו של דבר, הארודינו משתמש ביציאה הסדרתית, כך שאם אתה רוצה להשתמש בו גם אתה צריך להתאמץ כדי לשתף איכשהו.

עם Teensy, יש USB ישיר. יציאה המשמשת לכל פיתוח. אתה יכול להתחבר ישירות ל- RXD / TXD הטורי של בני הנוער מכיוון שהוא לא משמש לשום דבר אחר. אתה משתמש ביציאה הסדרתית באותן פונקציות (התחל, זמין, קרא, כתוב), אך אתה צריך להוסיף שורה אחת כדי להגדיר את השם הרצוי. בדף זה יש את הפרטים:

http://www.pjrc.com/teensy/td_uart.html

בזמן שהתוכנית שלך פועלת, אתה יכול להשתמש ב- Serial.print (), אשר יודפס דרך ה- USB אל ה- Arduino Serial Monitor. זה עובד בדיוק כמו Serial.print (), אלא שהוא מהיר הרבה יותר במהירות USB מלאה מהסידורי של Arduino שיש לו מקסימום 115.2 kbps לשנייה. ה- USB הוא גם מאגר כפול, כך שקריאה אופיינית ל- Serial.print () תחזיר את השליטה לתוכנית שלך במהירות רבה, בעוד שארדואינו ממתין (היציאה הטורית מאגרת 2 בתים).

ל- Teensy יש ממש USB, שבאופן תיאורטי יכול ליישם כמעט כל סוג של מכשיר. בפועל, עם Teensyduino אתה מוגבל לסוגים הכלולים בתפריט כלים-> לוחות. נכון לעכשיו, הבחירה היא או USB סידורי (שנותן לך משהו כמעט כמו Arduino, אבל הרבה יותר מהיר), או מקלדת / עכבר USB. שניהם תומכים ב- Serial.print () לצג הסידורי. בעזרת מקלדת / עכבר, Teensy הופך למקלדת ועכבר בזמן שהוא מריץ את התוכנית שלך. אתה יכול להקליד באמצעות Keyboard.print () (זהירות: שמור תחילה את העבודה שלך!) ולהשתמש בפונקציות כמו Mouse.move (x, y). סוגים אחרים של מכשירים מתוכננים.

אחת הדרכים בהן Teensy שונה מ- Arudino היא שינויי ה- USB בכל פעם שאתה טוען קוד חדש ומפעיל מחדש (Arduino מופיע תמיד כשבב USB-Serial). Teensyduino משתדל מאוד לתת לך חוויה קרובה מאוד לארדואינו אמיתי. עם זאת, אין אות איפוס פיזי (Arduino משתמש באות ה- DTR משבב ה- USB הטורי שלו). איפוס אוטומטי מחקה בתוכנה, כך שברוב המקרים תוכלו פשוט ללחוץ על כפתור ההעלאה. אבל אם זה לא פועל קוד שטוען בעבר או שהוא התרסק עם הפרעות שהושבתו, אתה צריך ללחוץ פיזית על כפתור האיפוס ב- Teensy (בדומה לארדואינו הישנים לפני הוספת איפוס אוטומטי). הודעה אומרת לך אם עליך ללחוץ על הכפתור.

אם אתה מתכנן לעשות שימוש חוזר בקוד הארדואינו הקיים, ברוב המקרים זה עובד מצוין על Teensy. במיוחד אם קוד זה משתמש בפונקציות Arduino (חיווט) כמו pinMode, digitalWrite וכו ', זה כמעט בוודאות יעבוד. ל- Teensy יש סט דומה מאוד של טיימרים וציוד היקפי ל- AVR, כך שרוב הקוד שמגיע ישירות לחומרה עובד עם מעט או ללא שינוי. עם זאת, כמה תוכניות Arduino (ואפילו כמה ספריות מעוצבות בצורה גרועה) הנחות קוד קשות, למשל, סיכות RXD ו- TXD המתאימות לסיכות Arduino 0 ו- 1. אם אתם מתכננים להשתמש שוב בקוד או להשתמש בספריות מסוימות, זה שווה בדיקה.

Teensy לא ממש עובדת מתחת ל -2.5 וולט, וה- USB אינו יכול לעבוד עם פחות מ -3 וולט. ניתן להפעיל אותו באופן חיצוני פשוט על ידי הפעלת כוח על הפינים, אך יש לווסת את הכוח הזה.

השתדלתי לא להפוך את זה למגרש מכירות. אני מקווה שתשקול את הפרטים הטכניים ותעשה את הבחירה המתאימה ביותר לפרויקט שלך.

וואו, אני חושב שזה מתאים למקיף.
היי פול, הזמנתי ושילחת, עכשיו מחכה ... (דופק רגליים). ג'ון.
#2
+4
Craig Trader
2009-11-08 18:19:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא השתמשתי בחומרת Teensy. עם זאת, לפי המפרט, זה נראה כמו פיסת חומרה מעוצבת יפה. מפתחי Teensy עשו את השוואה משלהם עם Arduino, שממנה אצטט:

Teensy משתמשת במעבד Atmel AVR דומה כמו לוח Arduino, אבל שם הם הבדלים. החשוב ביותר הוא USB ישיר ומובנה ב- Teensy לעומת סדרתי שהומר ל- USB על ידי שבב נפרד בארדואינו. תקשורת בני נוער הרבה יותר מהר מ- Arduino. החל מ- Teensyduino 0.6, Teensy יכולה לתקשר כמקלדת ועכבר USB, וזה בלתי אפשרי עם לוח ארדואינו שיש לו שבב ממיר USB קבוע לממיר.

Teensy מיועד לשימוש קל על לוחות לחם הקטנים ביותר. גודל אפשרי, שאינו תואם לגורם הצורה המשמש את מגיני הארדואינו.

בעוד שרבים מסוגים רבים יכולים לשרטט, Teensy אינו "שיבוט של ארדואינו" בגלל ההבדלים הטכניים המהותיים. החומרה של Teensy ותוסף התוכנה Teensyduino אינן מאושרות או נתמכות על ידי צוות המפתחים של Arduino.

הנה כמה יתרונות אחרים שיש ל- Arduino על פני Teensy: >

 • פעולה עצמאית : ניתן להפעיל את Teensy רק על ידי יציאת ה- USB. לכן כל מה שתבני סביבו יהיה צורך לחבר אותו ליציאת USB (וככל הנראה, למחשב); אם אתה רוצה / זקוק ליותר כוח, תצטרך לתכנן ולבנות מעגלי חשמל משלך. Arduinos מציעים אפשרויות צריכת חשמל רבות (USB, סוללה, יבלת קיר וכו ') על הלוח.
 • כלי פיתוח קלים יותר : מחוץ לקופסה, גם בני העשרה וגם הארדואינו תלויים GCC ו- AVR-Libc. לאחר מכן מוסיף Arduino את ה- IDE של Arduino, סקיצות וספריות אחרות ההופכות את העבודה להתחיל מהירה ופשוטה יותר. (אתה יכול להשתמש בכלים אלה כדי להתפתח עם Teensy, אך הם אינם נתמכים ויש להם מגבלות).
 • גורם צורה פיזי סטנדרטי : גורם הצורה העקבי של ארדואינו מאפשר לאנשים לפתח לוחות מעבדים ותוספים (מגנים) הניתנים לשיתוף ושימוש חוזר. תוכלו לראות רשימות של לוחות אלו כאן, כאן, ו- כאן. הרשימות הללו אינן בהכרח שלמות, מכיוון שישנם מפתחים המפתחים פעיל לוחות חדשים באופן רציף. אפילו ארדואינו מגה יכול להשתמש במגנים המיועדים לארדואינו הראשונים. גרסאות שונות של Teensy משתמשות ב צורות פיזיות וסיכות pinouts שונות.
 • מודל פיתוח פתוח : כל החומרה, הקושחה והתוכנה של Arduino זמינים עם Open רישיונות המאפשרים לך לשנות, לשפר ולהפיץ את השינויים שלך מבלי לחשוש מנקמה משפטית. Teensy אינו מציע את אותן ההגנות.
 • קהילה : יש המון של מפתחי Arduino, יחד עם אתרים, מדריכים, ספרים, ערכות וכו '.
 • מצד שני, אל תתנו לכל זה להרתיע אתכם מלהשתמש ב- Teensy אם הוא עונה על הצרכים שלכם - פלטפורמת Teensy נראית מעוצבת היטב ליישומים רבים בהם הארדואינו היה להיות גדול מדי או מגושם.

  מה המגבלות שאתה מזכיר בשימוש באידיאה של ארדואינו להתפתחות עם Teensy?
  Re: כוח - אתה יכול להשיג אספקת חשמל USB תמורת $ 1 בימים אלה. הוסף סיומת USB תמורת $ 1 נוסף והגדרת. אין ממש מגבלות עם Arduino IDE לבני נוער שמצאתי. למעשה, יש לו למעשה יותר תכונות מאשר לוח הארדואינו 'הרשמי' (הודות לתכונות ה- USB החדשות). ניתן להשתמש בלוחות התוספת (מגנים) עם בני העשרה, אתה רק צריך לבצע את החיבורים באופן ידני, במקום להצמיד אותם בקלות.
  @davr, אתה מתגעגע לנקודות שלי: (1) אם אתה צריך יותר כוח מ -500 mA, תצטרך יותר מחיבור חשמל USB. (2) אם אתה רוצה להתחבר למגן Arduino, אתה יכול לחווט את החיבורים בצורה קשה, ואילו עם Arduinos רגילים של צורה, הם פשוט מצמדים זה לזה. אלה אולי לא מגבלות עבורך, אך יתכן שהם מיועדים למפתח אחר, וזה כל מה שציינתי עליו.
  זה באמת לא צריך להיות מסומן כתשובה.לא אחזור על מה שפול מציין להלן.
  #3
  +3
  cyphunk
  2009-11-10 08:59:24 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  האם אתה יודע אם ניתן להתקין אותם לעבודה במתח נמוך יותר? 2.8, 1.8?

  עדכון:

  כפי שהוצע בשרשור זה חלק ה- USB של המכשיר לא יעבוד תחת 3 וולט. דיברתי עם פול לאחר שהזמנתי כמה כאלה. ל Teensy הסטנדרטית יש מיקום בתחתית להוסיף רגולטור 3.3v. ב- Teensy ++ (הרבה יותר סיכות i / o) פול מציע לי לעקוב אחר קווי ה- + וה- USB מההתקנה כדי להתקין ווסת מתח או שאוכל לנסות לחבר כבל USB ולהוסיף ויסות מתח. כדי לפשט את העניינים בעתיד הם ישחררו גרסה של Teensy ++ שיש לה מקום להתקין רגולטור 3.3v. תוכנית הפעולה שלי (ליום-יומיים שלאחר מכן) היא לנסות לחבר כבל. אני אתכנת את המכשיר עם כבל רגיל של 5 וולט ואז מפעיל אותו עם כבל 3.3 וולט לתפעול. לאחרים, ההצעה שלי היא שאם אתה צריך 3.3v ולא צריך 38 סיכות i / o, קבל את Teensy הסטנדרטי.

  שינוי :

  תמונה זו מראה כיצד לשנות ידנית את לוח ה- Teensy ++ ver 1.0 כדי להתקין וסת מתח ומגשר כך שניתן יהיה לעבור בין 5 וולט ל -3.3 וולט. teensypp 3.3v modifcation ( גודל מלא או ראה flickr להערות מוטבעות)

  תשובתו של פול להלן מציעה שלא.
  #4
  +2
  NeedTungsten
  2009-11-08 10:24:48 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  הם אכן נראים נהדר. יש לי זוג בדואר אז אני לא יכול לדבר ממקור ראשון, אבל אני רואה בעיקר עליות בהשוואה לארדואינו. יש להם USB אמיתי, כך שלא תצטרך להתקין מנהלי התקנים כדי להשתמש בהתקן עם מחשב שלא פיתחת עליו. יש להם יותר IO וזיכרון, והם נחמדים וקטנים. ניתן גם לבחור בפעולה 3.3V או 5V.

  אני מתאר לעצמי שקוד ספריה שנכתב במיוחד עבור 168 או 328 אולי לא יעבוד מהקופסה, אבל צריך לתקן את זה בקלות. אם יש ספרייה ספציפית שאתה מתכנן להשתמש בה עם הפרויקט שלך, הודע לי ואוכל לבדוק אותה ברגע שהלוחות שלי יגיעו.

  #5
  +2
  davr
  2009-11-10 01:50:21 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  קיבלתי אחת לפני כשבוע, זה עובד די טוב בשבילי עד כה. עוד לא עשיתי הרבה מלבד לשחק עם יציאות סדרתיות ולהבהב כמה נוריות, אבל יש לי תוכניות לכך. בעיקרון קניתי אותו כי לא הייתי צריך את כל מה שיש ללוח הארדואינו, לשבב העשרה יש למעשה יותר זיכרון ופלאש מאשר שבב הארדואינו, וזה זול יותר בכסף. גם העובדה שיש לו USB מקומי במקום להשתמש בשבב FT חיצוני ל- USB היא נחמדה.

  #6
    0
  jackryan
  2020-04-06 12:24:44 UTC
  view on stackexchange narkive permalink

  קניתי בני נוער 4.0 עד לינואר 2020 כשהייתי במדינות לאחר שבדקתי את כל הפרטים והשוויתי עם ארדואינו.לאחר שעברתי ממדינות לאסיה, אתר pjrc מציג תמיד כי ה- IP שלי חסום ומעולם לא הצלחתי לגשת לפורום שלהם או לקרוא דיונים.זה למעשה השאיר לי לפתור הכל לבד.זו בהחלט מגבלה חשובה שיש לקחת בחשבון מתי מישהו (במיוחד טירון) מחוץ לארה"ב או לאיחוד האירופי רוצה לשים את ידיו על בני נוער.עם זאת, מצאתי כי יישומי הגרפיקה מהירים מאוד עם נוער מול ארדואינו.  שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
  Loading...