שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למדוד את זרימת הזרם לרכיב?
Len Holgate
2009-12-05 15:04:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני בונה רובוט משושה באמצעות סרוו פשוט ותהיתי עד כמה זה אפשרי למדוד את זרימת הזרם לכל סרוו (5-6 וולט DC עד מקסימום 0.25-1A (לא מצאתי את המפרט עבור זרם הדוכן של הסרוול עדיין)) באמצעות, נניח, ATMega168. איזה סוג מעגל אצטרך לבנות בסדרה עם כל אחד מקווי הכוח של הסרוו כדי לתת לי קריאה שימושית? אני מניח שאקבל ירידת מתח על פני המעגל הזה, מה זה צפוי להיות? וכו '

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+14
Kortuk
2009-12-05 15:56:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink
בכנות, אנשים משתמשים לעיתים קרובות נגד חוש חוש.

אתה מציב נגד התנגדות נמוכה מאוד בסדרה (<1 אוהם לעיתים קרובות) ואתה מודד את ירידת המתח. זה מאפשר לך לפקח על זרם המנוע.

ישנם אלגוריתמי בקרת מנוע רבים רבים אם ברצונך לשלוט במנוע בעצמך, אחרת, אם אתה מודד רק לדעת את ציור הזרם הנוכחי, אתה רק צריך לוודא שאתה דגימה לעתים קרובות מספיק כדי לקבל מדידה מדויקת, או השתמש במעגל עם אפקט מסנן נמוך (ודא שאתה מאגר את המתח).

בסדר, ניסיתי את זה וזה עובד בסדר (עם בדיקה פשוטה עם המולטימטר שלי) והוא פשוט לביצוע ולא לוקח הרבה יותר בדרך של רכיבים נוספים או שטח לוח וזה טוב. התוכנית שלי היא לנתב את אות החיישן הנוכחי מכל אחד מהשרתים לאחד ממוקדי ה- CD74HCT138E הפעילים הנמוכים והקריאים ולקרוא אותם במהלך מחזור הרענון של 50Hz PWM; אז קראתי את המשוב על הציור הנוכחי לסרוו כשאני מייצר את ה- PWM עבורו ...
אנא זכור כי למולטימטר יש מעבר נמוך. אתה עלול לגלות כי המיקרו-בקר שלך מקבל מספרים פחות יקרים ללא יישום של מסנן RC נמוך נמוך.
זה טוב לדעת.
#2
+7
Jason S
2009-12-06 05:19:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נגד החושים הוא טוב. בדרך כלל הם ממוקמים בצד הגבוה של המעגל, כך שניתן לחלק את החזרת מתח האספקה ​​בין מקור לעומס, ובדרך כלל אתה מגדיל את נגד החישה כך שהוא קטן מספיק כדי לא להשפיע על המעגל, אך גדול בהשוואה לשגיאות מתח. (קיזוזי קלט אופטיים אופייניים הם בסביבות 0.5-5mV). זה מקשה מעט על ההגברה והתרגום לאות המפנה ל"קרקע ". הסתכל ב ICs צג החושים הנוכחי מ- Zetex (כיום חלק מ- Diodes Inc) - הייתי צריך לתכנן מעגל חוש חישוב זרם לפני כמה חודשים ואלה נראו כמתאימים ביותר (הפרויקט השתנה כך שמעולם לא הייתה לי אפשרות להשתמש בו).

לצורך פריסה, וודא שאתה משתמש בחיבור פסאודו-קלווין - חבר את קווי האות החושים הנוכחיים ישירות לרפידות הנגדים (רצוי לקצוות הפנימיים של הרפידות) ואל תשתמשו בעקבות החושים האלה לשום דבר אחר חוץ ממעגל ההגברה. (חיבור קלווין אמיתי יהיה אותו הדבר, אלא שהוא ידרוש נגד בעל 4 טרמינלים עם 2 מסופי עומס ו -2 מסופי חוש - בדרך כלל זה לא הכרחי אלא אם כן אתה נכנס ממש מדויק או נמוך -מעגלי התנגדות.)

ברצוני לציין, ישנם מגברי-על המיועדים לדברים רבים ושונים, היו לי חברים לבנות דבר כזה וזה לא עבד כי קיזוז המגבר-על שלהם היה סביב 100mV וזה לא היה מגבר-מסילה. אחרת, עיצוב מעולה. אני אף פעם לא חושב במודע איך לחבר את קווי התחושה, אבל תמיד חיברתי אותם לרפידות הנגד, למזל מטומטם או למשהו שמישהו אמר לי מזמן, מי יודע.
פריסת חיבור קלווין: http://imgur.com/gVrH1 .מקור: http://focus.ti.com/lit/ml/slua366/slua366.pdf
אני חושב שזה כנראה קצת יותר מורכב (ואני מצפה מדויק) ממה שאני צריך. מכיוון שיש לי מינימום 18 סרוו שאני רוצה למדוד אני מניח שספירת הרכיבים והעלות יהיו אסורים ...
אני מאמין שג'ייסון נותן תשובה מקובלת בתעשייה, עד שאתה רוצה למכור את המכשיר, אתה כנראה יותר מסתדר. אני הייתי מציע להבין את גישתו, שכן הידיעה על מה שהוא עושה חשובה בהרבה מהיישום.
האם אתה צריך למדוד את הזרם של כל אחד? בכל מקרה חלק מאותם חלקי zetex היו בסביבות 50c כל אחד, אני חושב
אם כבר מדברים כמי שעובד עם הרבה טינקרים, זה נושא גודל בדרך כלל ולא מחיר. המורכבות והגודל עולים, החרקים עולים באופן אקספוננציאלי, במיוחד עם לחם.
קורטוק, תודה, כן, בהחלט יכול להיות שאלך בדרך זו אם הדרך השנייה לא תצליח לי.
ג'ייסון, כן, אני משתמש במדידה הנוכחית כדי להגיד לי כמה לחץ נמצא הסרוו. הרעיון הוא שאני יכול להשתמש בזה כמנגנון משוב פשוט. ראיתי שחלקי ה- Zetex די זולים, כאשר חיפשתי משהו דומה בחבילה DIP, ייתכן שיש לי סיכוי להלחם שהמחירים עלו. עם זאת, אם הם הגיעו ארוזים בשמונה בשמ"ש יחיד, זה עשוי לעבוד טוב יותר. בסופו של דבר אוכל לשחק בשתי הגישות. תודה על המידע.
Digikey אכן מוכרת את מתאמי ה- SMT האלה (מעגלים קטנים עם סיכות SIP), אם אתה מודאג לגבי אבות טיפוס מהירים. אם אתה מניח לוח מעגל לא הייתי דואג לגבי SOT23; אני די מגושם ואני יכול להתמודד איתם בסדר. (TSSOP ורכיבי 0402 הם עניין אחר ...)
אוקי, טוב לדעת.
#3
+1
davidcary
2010-09-09 19:32:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נשמע כמו פרויקט מגניב.

יש נהגי מנוע שכבר מודדים זרם על מנת לספק "הגנת עומס יתר". אם אינך יכול להקיש על האות הזה, יש מספר דרכים למדידת זרם. התחל בשיטה הפשוטה והזולה ביותר, ואם זה לא יעבוד, נסה את השיטה הבאה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...