שְׁאֵלָה:
טיגון ארדואינו
mad_z
2009-12-05 10:55:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם אתה יכול לבנות ארדואינו רק באמצעות קוד?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+17
edebill
2009-12-05 21:19:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא חושב שתוכל לבנות אותו בלי לחבר חומרה נוספת. קיצור כוח לקרקע יעשה זאת. ניסיון למצוא מקור או לנקז יותר מדי כוח דרך סיכה אחת עשוי לעשות את זה, אך סביר יותר להניח שהוא ישרוף את הסיכה האחת.

מה שאתה עושה בתוכנה לא אמור להיות מסוגל לבנות את ארדואינו עצמו. קריאה / כתיבה חוזרת של EEPROM עלולה לשרוף את תאי ה- EEPROM, אך זה לא יסביר את כל העניין.

Wackyvorlon צודק שאתה יכול להגדיר נתיכים כדי שלא יהיה אפשרי לתכנת בצורה הרגילה. גם זה הפיך בשימוש במתכנת מתח גבוה. ה- IDE של ארדואינו מסתיר את הנתיכים ממך, כך שזה לא יותר מדי דאגה. ברגע שתתחיל לתכנת AVR ישירות או לערוך את קובץ הלוחות בסביבת Arduino זה יכול להיות יותר בעיה.

האם ל- ATmega328 יש הגנות לחלוקה באפס או לזרם מחסנית? הסיבה שאני שואל היא שאני מלמד אלקטרוניקה, ולפני שאנחנו מבצעים חומרה כלשהי, אני רוצה להרגיל אותם לקוד עבור מיקרו-בקרים אבל אני לא רוצה להרוס את הארדואינו שלי אם הם בטעות מתחלקים באפס וכו '. לבנות מעגלים. (לעת עתה. :) )
#2
+10
wackyvorlon
2009-12-06 02:44:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להתקרב די לבנים באמצעות הנתיכים. הבנתי היא שניתן לתקן את הגדרות הנתיך הקפואות באמצעות מתכנת מתח גבוה.

#3
+5
John D
2009-12-28 02:55:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תוך כדי שימוש בעשר יחידות הדצימליה במערך חיישנים גדול, היו לי שניים מהם ממגוון ייצור שונים מתו במהלך הפיתוח. הכניסות והיציאות היו מבודדות באופן חיצוני, ולכן זה לא היה בגלל מתח זרם או תועה. הנחתי את הכישלונות לשני מקורות אפשריים. האחת היא שהם לבנו בגלל כשלים בייצור, כנראה פנימיות של ה- I.C. השנייה הייתה משום שאפשר היה לבנות את היחידה על ידי פגיעה במעמיס האתחול. לאחר הכשלים היחידות לא הצליחו להכיר כמכשיר לגיטימי על ידי מחשב התכנות. אני עדיין משתמש בהם לצורך רישום חיישנים ונתונים. לא היו לי בעיות נוספות בפרויקט אחר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...