שְׁאֵלָה:
PCBs מותאמים אישית ... מה יכול להשתבש?
edebill
2009-11-21 07:09:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחכה בכיליון עיניים למסירת הסט השני של ה- PCB המיועד ליחיד מבית BatchPCB.

הלוח הראשון שעיצבתי היה פשוט למדי ולא היה לו שום בעיה. p> סט שני זה כולל לוח תואם מלא לארדואינו בתוספת שני מגנים עבורו. איכשהו אני חושד שטעיתי איפשהו.

השאלה שלי היא: אילו דברים אנשים אחרים טעו? כשאני מתחיל לבצע ניפוי שגיאות מדוע הלוח הזה לא עובד, איזה סוג דברים עלי לחפש? מהם הדברים הראשונים שאתה בודק?


כפי שמתברר, יש ללוחות שלי שתי בעיות. הראשון הוא שיש מכסה קרוב מדי לכותרת ספק האינטרנט. פשוט לא הרשיתי מספיק מקום. השנייה היא שהחורים שציינתי, אמנם גדולים מספיק לכל מרכיבי החור הרגילים שלי, אך קטנים מכדי שכותרות פורצות יכולות להתאים אליהם מבלי לקרוט אותן מעט באופן ידני (כמעט כאילו זה רק עובי שכבת הציפוי מכסה את הנחושת). מלבד זאת, הכל טוב. בדקתי בקפידה רבה את כל חיבורי החשמל לפני שעשיתי משהו כדי לוודא שאני לא עומד לקצר משהו רע, והעמדתי את הלוחות השונים אל האור והיישור המאומת של כותרות הערימה.

שבע תשובות:
#1
+19
Michael Kohne
2009-11-21 07:55:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחר שתוודא שהכוח / הקרקע אינם קצרים, וודא שכל מסך משי או סימוני סיכה 1 לרכיבים מקוטבים נכונים - אינך רוצה ללכת להלחם דברים מסוג זה לאחור. אחרי זה זה ממש אקראי.

הייתי מעורב בהעלאת מספר לוחות רב-שכבתיים לאורך השנים (לא העיצובים שלי) והיה לנו כמעט כל סוג של הברגה שתוכל לעשות - עקבות שלא הלכו לאן הם צריכים, עקבות שפשוט לא היו שם, רפידות שלא היו מחוברות לעקבות שלהם וכו 'וכו' פעם אפילו ראיתי נושא שבו עקבות שבורים נגרמו על ידי החבר'ה שבנו את הלוח אוחזים בו שגוי בצבת כדי לנתק קטע פריצה.

עשינו עיצובים של ספירת שכבות גבוהה, אז היו לנו גם הרבה טיפשות שכבה פנימית שאתה לא מתכוון לראות על לוח 2 או 4 שכבות (רישום יכול להיות ... מעניין כשיש לך 10 שכבות או יותר).

ברגע שתעבור את העוצמה / הקרקע, כנראה שלא תהיה לך יותר מדי בעיה. פשוט קח את הזמן שלך, בדוק כל פיסת פונקציונליות אחת אחת, ואתה אמור להיות טוב ללכת. אם אתה מרגיש פרנואידי, אתה יכול לנסות לבנות את הלוח בזה אחר זה (ראשית לבחון את הכוח, ואז את המעבד ואת תקשורתו.

אם אתה מרגיש ממש פרנואידי, אתה יכול לשבת עם הסכימה והמטר ולזמזם את הלוח כולו. אבל אלא אם כן הלוח יהיה ממש קטן, זה ייקח זמן מה.

אתה בהחלט רוצה שהלוח הראשי יעבוד לפניך התחל בלוחות המשניים.

בהצלחה!

#2
+17
todbot
2009-11-21 15:19:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעיות נפוצות שאינן מובנות מאליה המתעוררות במיוחד עם לוחות מגן של Arduino:

  • אי חיבור של פינים GND בצד האנלוגי עם PIN סיני בצד הדיגיטלי
  • מיקום רכיבים גורם להם להיות קצרים כנגד מתכת של Arduino (שקע USB & ISP בדרך כלל)
  • כותרות התהפכו 180º (דיגיטליות 7 -> 0, 6-> 1, 5-> 2 וכו ')
  • מרווח כותרות רע כך שהמגן לא יתחבר לארדואינו
  • לוח גדול יותר מארדואינו, מה שהופך את הרכבת המגן + Arduino לא מתאימה למארזים

ניתן לגלות רבות משגיאות אלה על ידי הדפסת ה- PCB (שניהם תחתון & העליון) על נייר בקנה מידה 1: 1, גזירתו והנחתו על גבי ארדואינו אמיתי. זה הופך אותו לפיזי.

נייר +1: הכרתי מעצב אחד שתמיד, לפני שליחת הקבצים למפעל PCB, הדפיס את הקבצים ב -1: 1 ומלט אותו לקרטון, חתך את הקרטון לגודל וצורת ה- PCB, והכנסתי כל רכיב ה- PCB הסופי על גבי PCB מקרטון מזויף זה. לעתים קרובות יותר ממה שמעניין אותי להודות, הוא גילה כי פריסות ה- PCB שלי ניסו להציב מחברים, מכסים גדולים וחלקים אחרים במקומות חופפים, ממש כמו ניסויים בטלפורטר שהשתבשו קשות.
@davidcary אכפת להרחיב את זה לתשובה מלאה?אשמח לשמוע עוד על גישה זו.
#3
+7
davr
2009-11-21 07:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר הראשון שאבדוק הוא לוודא שהכוח והקרקע אינם קצרים. צריך לבדוק זאת שוב לאחר הלחמת הרכיבים, רק כדי להיות בטוח.

#4
+7
Dago
2009-11-21 19:47:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאתה מתחיל לאכלס את הלוח הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות הוא לוודא שכל השבבים מקבלים כוח (בנה תחילה את קטע PSU ואז וודא שהוא לא קצר, ואז מודד את כל סיכות הכוח של השבבים מקבלים כּוֹחַ). הדבר הבא שאתה רוצה לעשות הוא למדוד כל סיכת "פלט" על שבבים שהם לא קצרים לשום דבר כי זה יהרוג אותם. ובאופן כללי לבנות הכל בקטעים ולוודא שכל קטע עובד מעצמו זה נוהג טוב.

#5
+6
Justblair
2009-11-21 16:40:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היה לי די בר מזל עם PCB ששלחתי לבתים מעולים, אם כי אני סובל מהפרנואיד כשאני מכין את העיצוב.

כלל גדול כאמור קודם הוא להתחיל בסכמה. ברגע שזה נכון, התוכנה תשמור במידה מסוימת עליך. אני אישית משתמש ב- DIptrace שכולל כלים לבדיקת שגיאות, אפילו במהדורות החינמיות. אני די בטוח שרוב החבילות כן.

אם אתה מתכנן מגני ארדואינו אולי כדאי להסתכל על פרויקט פריטינג. זו תוכנה המאפשרת לך לעצב במתווה סכמטי, לוח לחם או PCB במיוחד עבור Arduinio. תבניות כבר קיימות עבור גדלי לוח ו pinouts.

לא עשיתי יותר מאשר לשחק עם זה, וזה נראה במבט ראשון קצת חכם עיצוב PCB. עם זאת זה נראה גם מאוד נוח.

#6
+4
Seidleroni
2009-11-21 08:35:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחת השיטות הטובות ביותר ליצור PCB ללא שגיאות היא ליצור תחילה סכמטי. סכמטי ייתן לך ייצוג טוב יותר של מה שאתה מנסה להשיג. אז אתה יכול לבדוק את ה- PCB מול הסכימה שיהיה קל יותר ואפליקציות PCB רבות עכשיו יכולות לבדוק את הסכמה שלך כדי לוודא שיש לך הכל מחובר כראוי (או לפחות באותה צורה שהייתה בתרשים).

#7
+2
Robert
2009-11-23 19:46:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ודא שכל חורי ההרכבה נמצאים במיקום הנכון. בדוק גם כי כל הרכיבים שצריכים לחדור דרך המתחם, כגון נוריות ומתגים ומחברים נמצאים במיקום הנכון.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...