שְׁאֵלָה:
מהם הסימולטורים החינמיים של SPICE זמינים?
Edward
2009-12-22 06:24:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם מישהו מכיר סימולטור SPICE / מעגל חופשי?

SPICE (תוכנית סימולציה עם דגש מעגלי משולב) היא סימולטור מעגלי אלקטרוני אנלוגי בעל קוד פתוח למטרות כלליות. זוהי תוכנית עוצמתית המשמשת בתכנון מעגלים משולבים וברמת לוח כדי לבדוק את תקינות עיצובי המעגלים ולחיזוי התנהגות המעגלים. ויקיפדיה

נו טוב, התבלבלתי בין סימולציה של מעגלים / לוחות עם הדמיית SPICE.
האם אתה מבקש תוכנה חופשית או קוד פתוח?
אני חושב שהתשובה לשאלה המקורית היא "כן".
שבע תשובות:
#1
+50
jluciani
2009-12-22 06:36:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • ngSpice זמין עבור gEDA.
  • gnuCAP זמין גם עבור gEDA.
  • LTSpice הוא ללא טכנולוגיה לינארית.

חשבתי שגם לאחת מיצרניות השבבים האנלוגיות האחרות היה תבלין, אבל אני לא זוכר מי: (

הייתי בכמה שיחות על סימולציה שניתנו על ידי פיזיקאים ו- EE בעלי עיצוב donechip. נראה כי כל אחת מהשיחות מסתיימת כך ---

  • למעט פשוט אתה תבזבז את רוב זמנך בהשגת דגמים ובקביעת היכן יש לשנות את הדגמים ליישום שלך.
  • אלא אם כן אתה מבצע עבודה עבור יצרן IC, היצרן לא יתן לך מודלים מפורטים.
  • לא להיות מסוגל להימנע מאב טיפוס.
  • עליך לדמות רק חלקי משנה של העיצוב שלך. לרוב הדמיית העיצוב כולו אינה מעשית.

כמו כן, רוב הסימולטורים החינמיים אינם מופצים באמצעות דגמים. הפצה מחדש של הדגמים היא בדרך כלל הפרה של זכויות יוצרים. LTspice מופץ עם דגמים של החלקים הטכניים ליניאריים. אני לא בטוח שאיכות הדגמים. היצרנים לא רוצים לחשוף יותר מדי פרטים על התהליך שלהם.

+1 עבור LTSpice. אחת המתוחזקת ביותר מנקודת מבטי
"הפצה מחדש של הדגמים היא בדרך כלל הפרה של זכויות יוצרים" [טבלאות נתונים עובדתיים אינן ניתנות לזכויות יוצרים.] (Http://en.wikipedia.org/wiki/Feist_Publications,_Inc.,_v._Rural_Telephone_Service_Co.)
שים לב כי ל- PSPICE יש מחולל מודלים שתוכל להזין עם ערכים נפוצים מגליונות נתונים עבור רוב הרכיבים הנפרדים.אני לא יודע אם ל- LTSPICE או לאחרים יש את זה, הם עשויים.
#2
+17
Leon Heller
2009-12-22 06:41:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גרסה חינמית של TINA, הכוללת את Spice, זמינה ב- TI.

אני משתמש ב- SIMetrix Spice, זו אפשרות עם תוכנת ה- PCB Pulsonix בה אני משתמש. זה יישום טוב מאוד, וגרסת הדגמה בחינם זמינה שמתאימה למעגלים קטנים:

SIMetrix

זה הוא תבלין נחמד מאוד שחקרתי לפני כמה שנים. ניתן להשתמש בו עם סכמות נשר.

#3
+14
Edward
2009-12-22 06:27:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצאתי סימולטור מעגלים מקוון מצוין שנכתב בג'אווה, והקור החופשי והפתוח שלו. אתה יכול לשחק עם התוכנה על ידי ביקור בקישור, ולהמתין שיישומון יוקפץ. (אתה צריך את נגן Java)

ערוך רכיבים וחיבורים על ידי לחיצה ימנית על מקום / רכיב כלשהו. אתה יכול לבנות מעגלים שלמים באמצעות זה ולדמות אותו חזותית כדי להבין כיצד המעגל עובד. (מתח מוצג בירוק / אדום, פשוט מדהים) אם אתה מתחיל עם אחת מהשער דוגמאות למעגל, (בחר אותו מתפריט מעגלים ), ואז תוכל ללחוץ בשערים או אותות דיגיטליים כדי להפעיל / לכבות אותם ולראות את המעגל שלך מגיב.

אתה יכול גם להגדיר תצוגות אוסצילוסקופ בכל חיבור. (ראה בתחתית התמונה)

Screenshot of circuit simulator - falstad.com

זה סימולטור מעגלים, אבל אני לא חושב שזה קשור לספייס.
@davr אתה צודק. התייתרתי לערוך את ההודעה ולהסיר את אזכור ה- SPICE כדי שלא יבלבל אנשים.
בהחלט היה רעיון טוב להסיר את ההתייחסות המטעה מתשובה זו, אך השאלה היא לגבי SPICE - מדוע תשובה שאינה מזכירה אפילו את SPICE הצביעה כל כך?
כל מעגל הוא גם סימולטור מעגלים מעולה שאינו מבוסס על SPICE, למכשירים ניידים (אנדרואיד).נהגתי להשתמש בו בכל פעם שרציתי לחוש מה עשה מעגל, הוא אסתטי מאוד וקל לשימוש.(עכשיו אני מכיר את PSPICE מספיק, למה לטרוח)
#4
+13
Scott Murphy
2009-12-22 08:40:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנוע התבלינים המועדף עלי הוא זה שנעשה על ידי טכנולוגיה לינארית. ראיתי את ngSpice שהוזכר לעיל אבל אין יציאה טובה לחלונות. זה מגניב אם יש לך את תיבת הלינוקס. אבל אני מוצא שיש לו כמה בעיות תאימות ובעיות ייבוא ​​ספרייה.

http://www.linear.com/designtools/ זה המקום שבו LTspice נמצא, יש להם כלים לעיצוב פילטרים גם שם.

השתמשתי ב- LTspice במשך שנים וקבוצת Yahoo פעילה מאוד עם עזרה, תמיכה, קבצי הדגמה והרחבת ספריות הדגמים. Http://tech.groups.yahoo.com/group/LTspice/
LTspice היא אפליקציית Windows, אך נועדה לפעול גם תחת WINE, כך שתוכלו להשתמש בה ב- Mac / Linux עם שכבת ממשק מתאימה המבוססת על יין.
ngspice מבוסס על Spice 3f5 בעוד שרוב ההיצע המסחרי השתמש בקוד Spice 2 כבסיס. זה לא אומר שהם גרועים יותר מכיוון ששכתוב ספייס 3 הוא לא כל ורדים. חזרה לנקודה: ההבדל החשוב ביותר הוא השינוי במפרט של רכיבים לא לינאריים (POLYNOMIAL לעומת משוואה רגילה) השובר מודלים רבים ומתייחס לשמות צומת כמחרוזות (בספייס 2 המקורי הם היו צריכים להיות מספרים והושוו באופן מספרי ". 0 == 00 `).
+1: LTspice הוא המקום בו הוא נמצא. קהילה גדולה, מהירה וגדולה, פועלת על לינוקס (עם יין).
#5
+12
mmccoo
2010-07-10 02:41:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש ב- LTSpice

מידע נהדר על אופן השימוש בו:

http://www.element-14.com/community/thread/1811

במיוחד הדרכה זו:

http://highered.mcgraw-hill.com/sites/0073106941/student_view0/lt_spice_instructions_and_support_files.html

#6
+11
Edward
2009-12-22 09:10:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן מספר חבילות כבדות ותוכנית קלה למשקל לינוקס.

החבילות הרציניות הן GEDA ו- KiCAD . כל אחת מהן אוסף של תוכניות שעובדות היטב יחד (כמו Orcad); הם כוללים לכידה סכמטית, סימולטור, צופה בצורת גל וכלי פריסת PCB. הם מספיקים למעט פרופסור שלי דורש את הקובץ ".out" שנוצר על ידי pspice, אז אני עדיין צריך להשתמש בזה.

התוכנית הקלה היא אורגנו חזק>. זה נהדר לסימולציות מהירות. הספריות מהירות ונוחות לשימוש ולמצוא חלקים מהם. הצילום הסכמטי קל הרבה יותר לשימוש ויפה יותר מתוכניות אחרות. הוא משתמש ב- gnucap או ngspice לצורך הדמיות, כך שהן די טובות. חסרון אחד גדול שמצאתי הוא שמציג צורת הגל אינו מספק תצוגה לוגריתמית ואין שום דרך להוציא ממנו נתונים.

האם KiCAD מבצע הדמיית מעגלים? אני לא חושב שכן ...
@GM כנראה שיש לו אינטראקציה עם סימולטורי SPICE חיצוניים?http://mithatkonar.com/wiki/doku.php/kicad/kicad_spice_quick_guide
אתה יכול לשקול להשתמש בעורך מקוון עם תמיכה בחבילת Ngspice כמו EasyEAD.https://atadiat.com/en/articles/e-full-review-of-easyeda-circuit-eda-online-tool/
#7
+6
Daniel Grillo
2010-07-09 23:09:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להשתמש ב Qucs.

עבור מעגלי לוגיקה, אתה יכול להשתמש בסימולטור המקוון הנהדר הזה שנקרא Logicly.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...