שְׁאֵלָה:
מסך מגע קיבולי לשימוש DIY?
davr
2009-11-07 06:38:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מישהו מכיר מקור טוב למסכי מגע קיבוליים בכמות נמוכה במחיר סביר? רק משהו לשחק איתו בפרויקטים, אני מעוניין בקטן (למשל ליישומים ניידים, 3-5 ") או גדול (למשל ליישומי קיוסק או עצמאיים, 10-20"). אני יודע שאני יכול להשיג מסך מגע נגדי לפרוטות בימינו, אבל אני רוצה מסך קיבולי (מסיבות שונות).

עריכה: הסיבות שאני מעוניין בהן הן בעצם רק הסיבות העיקריות שאנשים משתמשים בקיבוליות. מסכים באופן כללי. דברים כמו עמידים יותר (פיסת זכוכית מוצקה במקום פיסת פלסטיק גמישה), בעלי יכולת Multitouch וכו '

תודה על התשובות המועילות לכולם ... הייתי מדרג אותך, אבל למשתמשים חדשים יש מגבלות של זיליון כאן.
אני פשוט סקרן, אבל למה אתה רוצה ספציפית קיבולית?
@edebill - רב מגע, הייתי מניח. כמו כן, העובדה שהם מרגישים הרבה יותר נחמדים ממסכי התנגדות.
שמונה תשובות:
#1
+12
Kevin Vermeer
2010-08-24 04:45:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גיליתי גם שקשה להשיג מסכים קיבוליים אם אינך יצרן ציוד מקורי. מאמר זה משנת 2009 קובע . זה, כמובן, המחיר של Asus לקנות 100,000 מהם, לא בשבילך ואני להתעסק.

למרבה המזל, יש הרבה יצרני יצרנים שמייצרים מוצרים עם מסכים קיבוליים, ויש שוק משמעותי למסכים חלופיים. אני ממליץ לך למצוא מסך (גם LCD וגם לוח מגע) שעונה על הצרכים שלך במוצר קיים (בין אם זה מחשב עם מסך מגע, נטבוק או מחשב כף יד) ואז תנסה למצוא לו מסך חלופי. בזמן שאתה מסתכל, עיין ב השוואה זו של מסכי המגע של Nexus One, Droid Eris, Motorola Droid ו- iPhone, כדי לעזור לך להחליט מה להשיג. חפש גם פורומים לפריצת חומרה לעזרה נוספת, מכיוון שקשה יהיה להשיג את גליונות הנתונים.

לקבלת דוגמה למסך, Sparkfun מוכרת את מסך המגע והחלפה של ה- iPhone לתצוגה ב -140 דולר לא רע לתצוגה, אבל הרבה אם אתה רק רוצה את החיישן. Directfix (ורבים אחרים) מוכרים רק את ה- digitizer בכ- $ 30, חלקם מוכרים את כפתור ה- digitizer, הזכוכית והבית בכ- $ 50 - תצטרך להסתכל מסביב. (חפשו כאן - מסך מגע של iPAD! כפתורי ג'ויסטיק ארוכים כל כך; שלום, מסך מגע זכוכית בגודל 10 אינץ '.)

קלמרי ב- Sparkfun אמר (לגבי מסך מגע חלופי לאייפון):

כפי שאתה יכול לראות בתמונות, ישנם שני מחברי B2B. באחד מיועד לסרטון. יש לו אוטובוס SPI 1v8 להגדרת הבקר וממשק MPL עבור הפיקסלים. אתה יכול לנהוג באחרון עם LM2506 וזה די פשוט ליישום למרות שהחלק הוא LLP נטול עופרת בגלגול הגדול ביותר שלו. ממשק זה נותן לך צבע של 18 סיביות.

מחבר B2B השני הוא כדי ה בקר מסך מגע. גם 1v8 SPI. במהלך האתחול, מסך המגע והמארח מחליפים חבילות של כ- 80K בתים הנוטים לשלול באמצעות מיקרו-בקר קטן יותר.

במהלך מגע, מסך המגע ייצור הפרעה כל 16ms. המארח קורא 8 בתים הכוללים אורך חבילת המטען. המטען הוא 55 בתים לאצבע אחת, 83 לשניים וכו 'ויש לו בדיקת בדיקה פשוטה. ב- iPhone, המארח מריץ אותו בשעון קצת של 12 מגה-הרץ, אבל אני מתאר לעצמי שאיטי יותר יהיה בסדר. לעבוד איתם מאשר התנגדות. תקצב מעט מקום במיקרו שלך (ARM9 ומעלה, כנראה - האם אתה יכול להתמודד עם נתונים של 1024x768 ב- 100 הרץ?) ו- PCB בהתאם; אל תצפה לבנות אייפון עם הארדואינו שלך.

הרבה מידע טוב כאן. עם זאת הם לא צריכים להיות כל כך קשים יותר לעבוד איתם ... רק בגלל שיש לי מכשיר מגע 1024x768 מגע, זה לא אומר שאני צריך מאחוריו LCD 1024x768. הם שני נושאים נפרדים.
@davr, אני מסכים עם הצהרתך לפיה רזולוציות LCD ומסך מגע אינן קשורות, אך אין זה אומר שהן קלות. ציטוט ההודעה שלי: "במהלך האתחול, מסך המגע והמארח מחליפים חבילות של כ- 80K בתים שנוטים לשלול שימוש במיקרו-בקר קטן יותר." 80K ~ = 1024 * 768
חישוב הגודל שגוי, בקרי מגע לא ידווחו יותר על שורות קלט / פלט בשורה כפולות צמתי קלט / פלט של העמודה. כך שגם במסכים גדולים שעשויים להיות רק 100 קלט / פלט כולל עם בתים או שניים של נתונים לכל צומת זה יהיה פחות מ 5K. מסכים קטנים יותר קרובים ל 30-50 קלט / פלט ולכן אין זה בלתי סביר לקבל את התמונה המלאה בפחות מ -500 בתים. בתפעול רגיל, חילופי המידע היחידים הם מיקום המגע שהוא בדרך כלל X ו- Y עם חוזק של אות למגע. גם עם כותרת זה בדרך כלל << 255 בתים.
#2
+7
jkopel
2009-11-08 23:15:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בחיפוש בסיסי התגלו כמה חברות המציעות ערכות מסך מגע, אך כמעט כולן מתנגדות. אני חושב שהסיבה העיקרית שמסכי ההתנגדות נפוצים כל כך היא שהאלקטרוניקה לבקרה ולחישה קשה הרבה יותר עם המסכים הקיבוליים. אתה יכול לעשות ממשק מסך התנגדות רק עם סיכות הכניסה האנלוגיות של מיקרו-בקר, אך עבור מסכים קיבוליים עליך להיות בעל אלקטרוניקה ייעודית.

עיין במאמר זה המציג רשימה של לוחות פיתוח ויצרנים http://www.edn.com/blog/1590000759/post/1070050307.html

ראיתי לפעמים מסכי מגע בשוק העודפים שנראים כמו יחידות קיבוליות: http://www.goldmine-elec-products.com/prodinfo.asp?number=G17048

#3
+5
Lou
2009-11-09 19:24:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השאלה שלך מעורפלת מעט, וזה מקשה על התשובה. מהו מחיר סביר? בגלל האלקטרוניקה הנדרשת לבקרה וחישה של מסכים קיבוליים (ראה jkopel), הם מטבעם יקרים יותר לספק מוצר שלם. מניסיוני, הבחירות שלך משלמות קצת טוב עבור מסך מגע מוכן לשימוש (שנשמע כאילו הוא מחוץ לטווח הסביר שלך) או לקנות כמה רכיבים עודפים (שוב, ראה jkopel) ולנסות להבין את כל פרטים בעצמך. הדרך הראשונה יקרה יותר, הדרך השנייה רצופת כאבי ראש ואינה מבטיחה אפילו שתוכל להשתמש במכשיר.

אולי תוכל לרשום את הסיבות שאתה רוצה מסך מגע קיבולי? אם עשית זאת, אולי נוכל להציע חלופות. ישנן כל מיני שיטות לבצע חישת קרבה על כל מיני חומרים בפחות מדולר, למשל, ואם היה לנו מושג טוב יותר על סוגי הדברים שאתה מנסה להשיג אולי נוכל להצביע לך על פתרונות שהיית עושה מצא במחיר סביר.

#4
+3
bpijls
2009-11-08 00:47:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יודע הרבה על מסכי מגע קיבוליים אבל DealExtreme מוכרת מסכי מגע חלופיים זולים עד לנינטנדו DS. מסכי מגע אלה עובדים עם Arduino ו מחברים ו לוחות פריצה ניתן למצוא ב- Sparkfun.

אלה מסכי מגע בעלי 4 חוטים התנגדות. עכשיו, בתחילת 2013, תוכלו להשיג אותם תמורת כ -3 € / 2.50GBP ב- eBay
#5
+2
microcontroller Pakistan
2010-09-09 12:00:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Microchip Pic16707 בטכנולוגיית mtouch יכול להתמודד עם מסכי מגע קיבולים בקלות. הקוד שלו ללא אתר שבבים.

היי, אבל מאיפה אני יכול להשיג את מסך המגע עצמו? זה מה שאני שואל. לא שואל איפה למצוא IC לעבוד עם מסך המגע שלי שעדיין אין לי.
#6
+1
Pute
2010-11-22 18:57:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא ניסיתי זאת בעצמי. אבל אם מסתכלים על פטנט של wacom, אתה יכול למקם את החיישן מאחורי LCD (בין lcd למגן). לכן זה אמור להיות אפשרי לשים את לוח חיישני Pic16707 מאחורי lcd.

האם תוכל לתת לי מידע נוסף על לוח החיישנים Pic16707? אני מתקשה למצוא אותו באינטרנט.
#7
+1
Thrangalucchian
2011-09-24 06:27:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה מקבל את זה מיצרן ערוצי אפטר-שוק של מסכים מתאימים? 'מסך מגע חלופי' של eBay ו (תמורת $ 10 לערך) הנה לך.

יש יותר מדרך אחת לעשות את זה, אז זה תלוי על הבקשה. אם אתה רוצה X-, Y-, לחץ וזווית מולטי-טאץ 'יש לך מגוון דפוסי עמיתים בין רגישות חופשית, ODM, מוליכים למחצה ותפוח זכויות יוצרים (ראה חיפוש פטנטים ואתרי Apple לפרטים טכניים). כלומר, אתה יכול לקבל את המידע הזה מלוח התנגדות ועליו חמש אלקטרודות, אך דפוסים משולבים נותנים את המספרים מבלי לעבד או ליצור קלט / פ (מה שמקשה על סנכרון רצועת הבסיס וקליטת האנטנה, לא שהזכרת אותם.) / p>

אם זה צריך לעבור על מסך, הבחירות שלך הצטמצמו לרשתות מגע אינדיום פח תחמוצת (תחת DTFE- פוליסטירן, באופן אידיאלי) זמינות כמסכים חלופיים ורשת אל חלד. (יש עוד המון דרכים לעשות זאת, אך עבור תהליכים נפוצים, אלו נקודות התייחסות עיקריות.) ראה את הפריימר עבור התקנים של ברוש ​​או ברגוויסט או אנלוגי, או זה שמתאים לממשק ה- API של הטלפון שלך וכו ', ואז בחר את מכשיר למשל http://www.goldmine-elec-products.com/products.asp?dept=1039 או כמובן שתוכל לפברק משלך, להשתמש ב- eBay, לפתח קשר עם ODM של ספרינט ב PRC או בהודו ; קנה את צמחי סולינדרה והכין תאים סולאריים צינוריים שהם גם מסכי מגע לאמנות ביצועים, מה שלא יהיה.

#8
+1
Lucas Hoepner
2012-11-08 13:02:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

http://m.alibaba.com/trade/search?SearchText=4+capacitive+touch+panel

זה עתה מצאתי. זה מיועד להזמנות B2B, אז במקרה הגרוע ביותר, אצטרך לבקש ממשווק האלקטרוניקה שלי להזמין אותן. יש גם aliexpress.com, שהוא אתר סיטונאי. זה רק לוחות המגע, אגב. יהיה עליך להוסיף איזשהו מסך תצוגה בעצמך. היתרון הוא שקיבלתם מחברים בודדים למסך וללוח. אני בהחלט אנסה את זה. אם לא אשכח, אודיע לך איך זה עבר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...