שְׁאֵלָה:
האם מדחף פרלקס הוא מוצר טוב?
Scott Murphy
2009-11-15 02:32:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד המדחף של Parallax מסתדר מול פתרונות מרובי ליבות אחרים? בדיוק ראיתי מאמר על פרויקט הרבעה הפתוחה שזכה בתחרות העיצוב שלהם. רציתי לראות מה אנשים אחרים חושבים על השבב. יש מוצרים דומים, אבל טובים יותר?

כיצד קצב הסיבוב?

איך זה לא נסגר כ"מבוסס דעה "?
לפני שאתר ה- QA הזה הופך להנדסת חשמל הוא נקרא ChipHacker, ושאלה מסוג זה הייתה מבורכת.ראה את ההיסטוריה כאן: http://meta.electronics.stackexchange.com/questions/586/what-is-chiphacker
אני מעדיף שאלה כאלה יהיו נעולות במקום סגורות. נעול בהודעה זו: "שאלה זו קיימת מכיוון שיש לה חשיבות היסטורית, אך היא אינה נחשבת לשאלה טובה בנושא זה עבור אתר זה, לכן אנא אל תשתמש בה כראיה לכך שאתה יכול לשאול שאלות דומות כאן. שאלה זו והתשובות שלו קפואות ולא ניתן לשנות אותן. "
כשבדקתי את השימוש במכשיר זה מקרה השימוש הפופולרי לא היה להשתמש במקביליות כמתוכנן במקור.במקום לבחור תוכניות גדולות יותר לפיתוח קל יותר.בעצם הניסיון לגרום לזה לעשות את הדבר המקביל לקח עבודה למצוא מידע וכלים, אולי אפילו נאלצתי להכין כלים משלי, לא בטוח איפה השארתי את הפרויקט הזה ...
דבר אחד ** BIG ** שצריך להיזהר ממנו הוא חיווט קווי VDD ו- GND.שני הפינים בכל זוג _ חייבים להיות מחוברים ישירות זה לזה.אם זה לא נעשה (ולו בקצרה), קלט הקריסטל / השעון החיצוני ימות (לצמיתות) וישאיר לך רק את המתנד הפנימי (הלא מדויק) לשעון.זה לא נושא עצום אם ה- IC מולחם, אך אם הוא ממוקד לחם אתה צריך להיות זהיר במיוחד.
מלבד הנושא הנ"ל מצאתי את המדחף שבב נחמד מאוד לעבוד איתו.שפת ההרכבה מעוצבת יפה והתזמון הדטרמיניסטי והאורתוגונלי שלה מקל על תכנות רב ליבות.
שבע תשובות:
#1
+13
Brad Campbell
2009-11-17 12:05:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הוא עושה את מה שהוא עושה טוב מאוד. ספין הוא שפה נחמדה וקלה להסב את הראש וכשפה מתפרשת, יעילה למדי עם קוד בתים קומפקטי נחמד.

ספין אינו מהיר להפליא, אך PASM גולמי הוא די נמרץ (מחזור הוראות 50ns).

בעל 8 ליבות זהות עם מחזור הוראות דטרמיניסטי לחלוטין גורם לשבב קטן ורב-תכליתי. כל עוד אתה זוכר שמדובר במיקרו-בקר ומשחק בגבולותיו, זהו שבב נחמד להפליא לשימוש.

אני שומר על ערימה של לוחות פרוטו נוחים לאבות טיפוס מהירים. היכולת לבצע קריסות ושריפת מחזורי קומפילציה / בדיקה תוך שניות ספורות (לוקח בערך 7 שניות להוריד את התוכנית הגדולה ביותר לשבב ואוספי ענק לעתים רחוקות לוקחים יותר משתי שניות - לעתים קרובות יותר במאות אלפיות השנייה) הופך את זה למחזור פיתוח מהיר מאוד.

Parallax באמת מתרכזת בשוק למתחילים, יחד עם היותה מכונה קטנה וחזקה למדי, מאוד קל לגרינהורן לעבוד בסדר קצר.

מתמטיקה שלמה של 32 סיביות מקורית היא גם נחמדה.

לא התכוונתי שכדי להישמע כמו מוצרי Parallax מתאימים רק למתחילים. המדחף הוא מעבד "מבוגרים" עם שפע של מומפח במקומות הנכונים, פשוט Parallax מספקת הרבה אחיזת ידיים למתחילים שיעזור להם להתחיל.

#2
+11
MagIO2
2009-11-17 13:29:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ההבדל הגדול עם רכיבי MCU אחרים הוא שלמדחף יש מעט מאוד תוספות חומרה. אין I2C, אין ממשק סדרתי, אין AD וכן הלאה ... אה .. לא לשכוח NO INTERRUPTS. רק מחולל וידיאו לכל COG ו -2 מונים לכל COG (COG הוא שמו של ליבה). במבט ראשון זה לא נשמע טוב במיוחד!

אבל בדיוק לשם כך נועדו 8 ה- COG. במקום להוסיף חומרה פה ושם ולהציע אלפי סוגים שונים של מיקרו-בקרים לכל שילוב שימושי אולי, המדחף נועד לעשות את כל זה בתוכנה או לקבל תמיכה על ידי שבבים חיצוניים שעושים דברים הרבה יותר טובים מהמעגלים הפנימיים.

SPIN תומך בפיתוח תוכנה מודולרי על ידי מה שמכונה Objects. ו- Parallax תומכת במפתחים בכך שהיא מציעה פלטפורמה אינטרנטית עבור Exchange Exchange. לכן, אם אתה זקוק לשבב עם 8 יציאות סדרתיות ... בחר חפץ שמיישם 4 נקודות סדרתיות לכל COG, השתמש בו בשני COG ושם אתה נמצא.

עשיתי תכנות PIC ותכנות AVR לפני כן , אבל המדחף כל כך קל לשימוש ותקבל תוצאות הרבה יותר מהר מאשר עם בקרים אחרים. בעיקר בגלל שניתן להשתמש באובייקטים ללא שינויים ברוב המקרים. תוכנת בקר מונע הפסקה לרוב צריכה להיות מותאמת כך שתתאים לסביבה הפרטית.

PS :

בריאן הצהיר:

התוכנה היא הורדה בחינם באתר האינטרנט של Parallax. יהיה עליך לרכוש מתכנת, כגון PROP PLUG, במחיר צנוע.

זה יכול להיות לא מובן. אתה לא צריך לקנות תקע PROP. אני עדיין מריץ את המדחף שלי על קרש לחם עם ממיר USB לא Parallax ממיר. במסמכים שלהם תוכלו למצוא גם ממשק טורי שזקוק רק לנגדי & טרנזיסטור מסוימים.

בתור התחלה עם המדחף אתם צריכים רק: המדחף 2. ממשק (סדרתי או USB לטורי) זה זה! זול מאוד. כמובן שחלק מהאובייקטים לא ירוצו במהירות נמוכה זו.

הוסף: גביש 5 מגה-הרץ לקבל את המהירות הפנימית המלאה 80 מגה-הרץ שנוצרה עם PLL. (מהירות מלאה פירושה המהירות הנתונה במפרט כתדירות מקסימלית; o) דקה. 32kByte סדרתי EEPROM לאחסון תוכנית אחת.

אה ... EEPROM ... הבדל נוסף למיקרו-בקרים אחרים. למדחף אין זיכרון פנימי שאינו נדיף לאחסון תוכניות, כמו FLASH או EEPROM פנימי. הוא מאתחל מ- EEPROM חיצוני או FRAM- לתוך ה- RAM הפנימי שלו. כבר פגעתי במכשירי ה- AV רק על ידי תכנות לעיתים קרובות, שלדעתי הוא מקובל מאוד בעת פיתוח תוכניות. זה לא יקרה עם המדחף! EEPROM נעלם? ובכן .. צרף את הבא.

#3
+5
Michael Green
2009-11-17 12:17:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הספין מהיר מספיק בכדי להקפיץ קלט / פלט סדרתי ב- Baud בשנת 19200.

יש ספרייה גדולה של שגרות, בעיקר מנהלי פלט / פלט, אך עם תוכנית סינתזת דרכי קול ששרה ב -4 -הרמוניה חלקית ומגוון מנהלי התקן וידאו לתצוגות טלוויזיה ו- VGA בין היתר. יש אפילו ספריית נקודות צפות הכוללת את הפונקציות הטרנסצנדנטליות הרגילות.

#4
+5
Brian moore
2009-11-17 12:31:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם הפוסט של בראד קמפבל לעיל. התחלתי לתכנת מדחף לפני כשנה וחצי והפכתי למעריץ גדול של ה- MCU הזה.

הנה כמה פריטים נוספים.

מהירות: DC עד 80 MHZ.

התוכנה היא להורדה בחינם באתר האינטרנט של Parallax. יהיה עליך לרכוש מתכנת, כגון PROP PLUG, במחיר צנוע.

כל התיעוד, כולל הדרכות רבות, זמין להורדה בחינם.

צפה בפורום של Parallax. מהנדסי העיצוב פעילים מאוד בפורום וזמינים מאוד לשאלות עזרה.

Parallax יש גם שירות לקוחות מעולה.

#5
+4
James Long
2009-11-17 12:43:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה מזכיר פתרונות מרובי ליבות אחרים, אך אינך נותן שום איזון להשוואה איתו.

כל פיתרון יכול להיות טוב יותר בהתאם לתהליך. המדחף הוא בעל המשך עצום, עם כמה אנשים בעלי ידע רב. יש לו מגוון רחב של פונקציות שכבר נמצאו, וחלקן טרם התגלו. השבב למעשה הפתיע את המעצבים באזורים מסוימים, וזה כשלעצמו סימן חיובי עצום.

שרוב הפריטים נשלטים באמצעות מיקרו, הוא יעביר כמעט כל משימה. זה לא הכי מהיר, וגם לא הכי יקר, אבל קשה לי לנצח את המחיר.

#6
+3
Leon Heller
2009-11-17 20:40:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפשרות מרובת ליבות נוספת היא XMOS - 1600 MIPS מארבע ליבות, עם שמונה חוטי חומרה 100/50 MIPS לכל ליבה. הם מתחילים ב- $ 7.50 עבור מכשיר 400 MIPS QFP בעל ליבה אחת. כלי הפיתוח (המצוינים) הם בחינם.

ליאון

#7
+1
cbmeeks
2015-12-03 20:31:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שהפוסט הזה עתיק, אבל נקלעתי אליו בזמן שחיפשתי משהו אחר.

אני לא יכול להמליץ ​​מספיק על המדחף. למדתי עוד על EE באמצעות הדבר הזה שיש לי כמעט עם כל דבר אחר. זה פשוט כל כך תכליתי.

בנוסף, דבר אחד שיש להזכיר הוא ה- PASM (שפת הרכבה). יש לו אחת מערכות ההוראות להרכבה הקלות ביותר שראיתי. היכרות עם 6502, היה לי קל ללמוד. ויש מעט מאוד הוראות. שזה נשמע כמו מגבלה אבל זה לא! זה פשוט מקל על הלימוד ומהיר יותר.

זה לא מושלם (מה זה?) אבל מצאתי שה- PASM הרבה יותר קל לשימוש, שאני מעדיף אותו על פני SPIN.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...