שְׁאֵלָה:
מה זמינים כיום מיקרו-בקרים טובים?
Edward
2009-12-22 05:52:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי ניסיון בהרכבה ותכנות C למיקרו-בקרים, אבל אני לא מכיר את משפחות MCU ו- DSP השונות שמציעות החברות של ימינו. (למשל: Texas Instruments, Atmel, Renesas)

אני רוצה לדעת על המיקרו-בקרים / DSP הטובים, ומה זה כמו לפתח איתם. אנא סכם את ההבנות שלך לגבי משפחות MCU / DSP השונות, משפחה לכל תשובה.

יהיה מעניין מאוד גם אם תפרט מהי היישומים העיקריים ) עבור מיקרו-בקר זה (ese) בבקשה.

(זהו "קהילה-ויקי", כך שכל מי שיש לו מוניטין של יותר מ- 100 יכול לחדד ולשפר את התשובות)

אני מתחיל בכמה תשובות, אנא הוסף תשלום בחינם כדי להוסיף משלך! או ערוך משפחות קיימות כדי להוסיף בחוכמתך. תודה מיוחדת לג'ייסון S על כל חוכמת ה- TI MCU / DSP. http://chiphacker.com/users/330/jason-s
@Edward, אתר זה נמצא במצב bootstrap כך שכולם יכולים לערוך הודעות CW
ברצוני לראות / לשמוע אילו זמינים מאיפה ובמיוחד אם קיימים דוגמאות.
'טוב' הוא מושג חלקלק. כשאתה (למעשה, מישהו) מחפש תשובה, שקול מה סדרי העדיפויות שלך. כמה הצעות: כוח עיבוד מרבי, כוח עיבוד ל mW, מהירות קלט / פלט, ציוד היקפי ספציפי, צריכת חשמל נמוכה ביותר במצב המתנה, זמינות של כלים או ספריות (זולים / חינם / נתמכים היטב), זמינות לטווח ארוך, טווח טמפרטורות, ESD שוד.
כל השאלה הזו חסרת טעם ו * לא בונה *. כצפוי, אתה מקבל דעות מוטות במידה רבה בעד ונגד קווי מעבד שונים. הצבעה לסגירה.
שרשור נוסף עם תפיסה שונה בנושא זה: [איך לבחור פלטפורמת MCU?] (Http://electronics.stackexchange.com/q/37423/7036)
מדוע כל השאלות האלה בת 3 ממשיכות להיתקל בלי תוכן חדש?
@Matt: לחץ על הקישור "פעיל -> היום" ליד הפינה השמאלית העליונה של הדף.מישהו ערך תשובה וזה הקפיץ את השאלה.סימנתי את השאלות האלה ואופנות נועלו אותן.בסופו של דבר הם מגיעים עם מסר כמו "שאלה זו היא בעלת חשיבות היסטורית ..." למינהם.
@Ricardo אני מודע לכך שהוא נערך.שאלה זו הייתה מלפני למעלה משנתיים.הפעם יש לי את הנציג לסגור.
@Matt - עכשיו אני רואה שהשאלה שלך הייתה פילוסופית יותר (מדוע ** כל ** השאלות האלה בת 3).מצטער על כך.אני מניח שהבעיה במקרה זה היא שהשאלה ותשובותיה כולן ויקי קהילה, כך שכל מי שיש לו יותר מ -100 נציגים יכול לערוך.שאלה זו אמורה להיות * באמת * סגורה או ננעלת באופק.
@Matt - האם רק עניתי לתגובתך בת השנתיים כאילו פורסמה היום?ילד, זה מרגיש מוזר ... וגם זה אומר שזו לא הפעם הראשונה שהשאלה נתקלת ברשימה הפעילה.עוד סיבה אחת להינעל.
@Ricardo אני ממש זוכר שכתבתי את ההערה הזו.מישהו הלך לתג ארכיאולוג או משהו כזה.עם זאת, שאלה ישנה זו אינה מתאימה יותר להיקף המראה וצרכיה נשלחים.
שמונה עשרה תשובות:
#1
+35
Leon Heller
2009-12-22 07:22:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ARM הוא תקן התעשייה עבור בקרי 32 סיביות, אם כי ל- PIC32 יש כמה תכונות נחמדות. הם די קלים לשימוש. אני אוהב את שבבי ה- ARM של NXP LPC2000 ו- LPC1000, אבל השבב החדש Energy Micro ARM Cortex-M3 מעניין מאוד בגלל צריכת החשמל הנמוכה ביותר שלו - כמו MSP430 [Youtube]. התמיכה משתנה מאוד, שבבי ה- NXP מכילים את הקבוצה LPC2000 אותה אני מנהל, שנראה שאנשים אוהבים - יש לנו מעל 8,000 חברים!

ה- PIC32 משתמש בליבת MIPS M4K - בדומה ל- ARM בכך שהליבה מורשית ליצרנים אחרים - כמו שבב מיקרו לארוז ולהוסיף ציוד היקפי אליו.
אני מצביע גם על ARM. מהדרים ודבאגרים סטנדרטיים לחלוטין, ממשק JTAG כמעט אוניברסלי, ללא תלות בחומר בינארי קנייני כמו PICASM ו- C18. :-)
עוד אוהד ARM כאן. עשיתי אב טיפוס של פרויקט ואז תכננתי והרכבתי PCB עבור ה- TI Stellaris LM3S6965. מסמכים הגונים וספריות תוכנה, היה לי רקע תוכנה לפני אותו פרויקט והמסמכים שסופקו על ידי TI הספיקו כדי ללמוד כיצד לתכנת את המכשיר ולהשתמש בתכניות הדוגמאות שלהם כתבנית שלמדתי את עצמי כיצד לבצע את פריסת הלוח ובניתי משהו עובד. טונות של תכונות וכוח עבור הכסף. היום הייתי מסתכל על ההיצע השונה של Cortex M4, TI פשוט שיחררו את מיקרו M4 שלהם אבל לא הייתי מהסס להסתכל סביב היצע של ספק אחר.
#2
+27
Kevin Vermeer
2010-06-19 03:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אטמל AVR אולי ב ארדואינו: אני לא מסכים עם ליאון ואומר שקו ה- AVR של אטמל הוא משפחה נהדרת להתחיל איתה. זה די מגוון, החל מה- ATtiny, דרך ה- ATmega, ועד הדרקון (שלא עבדתי איתו.) הייתי אומר שה- AVR32 ו- Xmega הם משפחות שונות.

AVRfreaks היא אחת מהן פורומי האלקטרוניקה הטובים ביותר ברשת (בקרוב יעלה על ידי צ'יפאקר :), קיימת גם קהילת ארדואינו, שממוקדת לחובבים. Arduino מעולה ללימוד חומרה של מיקרו-בקר, אם כי זה לא יעזור לך בתכנות (ה- OP הצהיר שהם מכירים ASM ו- C).

חבילת WinAVR קלה כמו עוגה בהשוואה לרשתות כלים אחרות. פשוט הורד, לחץ על Next מספר פעמים, הזן קוד כלשהו ולחץ על F5. זה לא נהיה קל מזה. בטח, לעורך AVR Studio אין את כל התכונות שצריכות להיות לו, אבל הרבה מזהי ספקים אינם טובים יותר, או אפילו גרועים יותר (* שיעול * MPLAB * שיעול *).

אני לא בטוח לגבי המסירה, אבל הייתי אומר ש- SOT23 ATtiny בעל 6 הפינים הוא שבב נישה, וגרסת ה- SO8 או DIP זמינה מאוד. בהערה קשורה, הם גם עושים עבודה נהדרת בלקנות את שניהם בחבילות DIP (לאב טיפוס) ובחבילות SMT קומפקטיות.

אם אתה משתמש בלינוקס, סביר להניח שתוכל להחזיק שרשרת כלים שעובדת במלואה תוך פחות מחצי דקה עם "sudo apt-get install gcc-avr avr-libc avrdude". Winavr למעשה תואם לחלוטין. שמרתי על בסיס קוד משותף בין השניים בלי אפילו שינוי אחד ב- Makefile. אם יש לך יציאה מקבילה או אפילו יציאה טורית, חומרת ספק שירותי האינטרנט המלאה מורכבת מכמה מחברי מדף וכמה פסיביים (נגדים). ישנן מספר אפשרויות USB וזמינות $ 30 (נשלחת ברחבי העולם) Bus Pirate עושה באופן ישיר ספק שירותי אינטרנט של AVR וכל כך הרבה יותר.
AVR הוא גם אחד מהשבבים המעטים ביותר שחנות האלקטרוניקה הסמוכה שלך עשויה להיות גם על המדף.
ניתן לתכנת עבור WINAVR (כלומר avr-libc) מ- Eclipse IDE באמצעות תוסף AVR Eclipse. ליקוי חמה עושה הכל טוב יותר!
#3
+17
Edward
2009-12-22 05:54:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סדרת TI MSP430

חומרה

מגוון ציוד היקפי לחומרה אינו גמיש כמו ה- PIC של Microchip, אך התמיכה בשרשרת כלים לאיתור באגים בתוכנה טובה בהרבה מהחלקים של Microchip. TI פרסמה לאחרונה את הגרסה החדשה שלהם ל- Code Composer עבור מיקרו-בקרי MSP430 ו- DSPs TMS320F28xx, המשתמשת ב- Eclipse. תמיכת איתור באגים מצוינת.

אלה קלים מאוד להתקנת רושמי הבקרה, הרבה יותר קלים מ- DSX 28xx.

ה- MSP430 יכול להיות מצוין לתזמון יישומים אינטנסיביים כפי שהוא בדרך כלל יש יותר רישומי לכידה / השוואה לשימוש. זה יכול לפשט מאוד מערכות בהן אתה צריך להתמודד עם ציוד היקפי אינטנסיבי רבים בתזמון.

פיתוח

אתה יכול לקנות מערכת פיתוח במחיר של 150 $ (יש זול יותר 20 $ MSP430-on-a-USB-stick גרסה, אבל זה די מגביל), ואתה מקבל מערכת חומרה + ניפוי באגים של אב טיפוס. תוכלו גם להשיג את ה- TI השקת המגיע עם שני שבבים, ומחירו עולה 4.30 דולר.

GCC זמין. Http://mspgcc.sourceforge.net/ (ישן) http://mspgcc4.sourceforge.net/ (חדש)
נראה שהבעיה ב- TI לאחרונה היא שה"חנות האלקטרונית "שלהם פשוט לא עובדת והערכות החדשות תמיד אזלו או אחרת לא במלאי. נראה שיש ביקוש רב ל- Chronos ו- Launchpad כמו גם לערכות EZ ו- EZ RF, אך לעתים כמעט בלתי ניתן להשגה, אלא אם כן תמצא חנות שיש בה כמה במלאי. אני מקווה שזה יתבהר בקרוב.
ככל הנראה TI מציע דוגמאות של הצ'יפס שלהם.
Elektor מציעה גם לוח שיאריך את ה- ez430 לכיוון devkit מסורתי יותר. Http://www.elektor.com/products/kits-modules/modules/080558-91-experimenting-with-the-msp430.925177.lynkx
לא התקשנו להשיג Launchpads בקיץ הקרוב. נושא ההיצע יכול להיות שהיה קצר מועד.
#4
+14
Edward
2009-12-22 06:22:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Microchip PIC 16F / 18F

שוק היעד

מיקרו-מעבדים זולים של 8 סיביות. ה- 16F הוא אחד מקווי המעבדים המוקדמים יותר של Microchip ואינו מתאים במיוחד לתכנות ב- C / C ++ בשל:

 • ערכת ההוראה שלו וארכיטקטורת הזיכרון
 • הצורך של החלפת בנק
 • חוסר תמיכה בפעולות מצביע נפוצות
 • ביצועים ירודים ב- C / C ++ עקב ארכיטקטורה
 • דורש גודל תוכנית גדול יותר בכדי ליישם אלגוריתמים

סדרת 18F חדשה יותר ויש לקחת אותה בחשבון אם אתה יכול להרשות זאת לעצמך עבור הפרויקט שלך. זה דומה בשוק היעד, מערך היקפי, חבילות IC, כלי פיתוח ומחיר לסדרת 16F. הליבה של 18F תוכננה כך שתתאים יותר ל- C ו- C ++, עקב:

 • תמיכה בהנחיה
 • בנקי RAM מסוימים הנגישים תמיד (אין צורך בהחלפת בנק. )

תוכנה

די קל לתכנות, אתה יכול לכתוב באמצעות קבוצה של 30 הוראות הרכבה, או להשתמש ב- C מהדר. מדובר ב- MCUs של 8 סיביות כך שאם אתה רוצה לעבוד עם ערכים> 255 תצטרך למצוא / לכתוב בעצמך חיבור / חיסור / כפל / חלוקה של 2 בתים. בזיכרון ה- RAM שלו יש 4 "בנקים", כך שאם אתה כותב בהרכבה, עליך להמשיך לעבור קדימה ואחורה כדי לגשת למשתנים המאוחסנים בבנקים שאינם הנוכחיים.

חומרה

רכיבי MCU אלה פועלים לאט למדי, במהירות אופיינית של 4 MIPS ומהירות מרבית של 20 MIPS. יש להם כמה תכונות חומרה מובנות שעובדות בסדר אם הן מוגדרות כראוי, כמו ADC, יציאה טורית, יציאה מקבילה, אוטובוס CAN, אוטובוס I2C, אוטובוס SPI, השוואת מתח, EEPROM, וכמובן, כל יציאות קלט / פלט ייעודיות. .

תיעוד

 • גליונות הנתונים מכילים את כל המידע הדרוש (pinouts, רושמים לתצורה וכו ') מסווגים היטב ומתועדים היטב. מדריך מסביר לעומק גם על התכונות.

כלי פיתוח

 • למיקרו-שבב יש כלי חדש, VDI שמקל על התצורה של תכונות החומרה השונות של ה- MCU, שמייצר קוד הרכבה או C. טוב יותר מאשר לשפוך על גליונות הנתונים.

 • Microchip הציעה את MPLAB IDE שלה במשך שנים רבות, ולמרות שהתוכנית השתפרה לאט בהשוואה למחשב האישי כלי פיתוח (Visual C ++, Eclipse / NetBeans עבור Java / וכו ') ממשק המשתמש גרוע מאוד והתוכנה עדיין מטומטמת במיוחד. הוא גם לא תומך ב- C ++, למרות שההבדל בין C לבין רוב תכונות C ++ (לא כולל הקצאת זיכרון דינמי, פונקציות וירטואליות ועוד כמה תכונות) הוא קל מאוד ו- C ++ מעודד מודולריות תכנות. ישנם ספקי IDE של צד שלישי, במיוחד IAR, אך הם יקרים. (היי-טק נרכשה על ידי Microchip לאחרונה.)

 • ניפוי באגים במעגל מוצע בחלקים מסוימים על ידי ממשק ה- ICD של Microchip, ממשק 2 פינים שניתן לגשת אליו. באמצעות מתאמי ניפוי באגים ICD2, ICD3, REAL ICE, PICkit2 / 3, וכו ' הקפידו לבדוק אם בחלק שבחרתם יש תכונות ה- ICD! מאפייני הבאגים מעט מגבילים ויש להם "החלקה" שם אתה מגדיר נקודת הפסקה בהוראה אחת והתוכנית נעצרת כמה הוראות מאוחר יותר. עם זאת, ICD עדיף על כלום.

תמיכה

SDCC תומך גם ב- PIC, אני חושב.
כן, SDCC עובד טוב מאוד עבור PIC18 ומעלה. שים לב שהתחביר שונה במקצת מהמהדרים C של Microchip ולכן ייתכן שיהיה עליך לבצע העברה אם תרצה לעשות שימוש חוזר בקוד.
לא רציתי להשתמש ב- sdcc מכיוון שנראה שהתיעוד מתאר את הפקת קוד הקוד כניסיוני.
אני משני את הערות PIC16. ישן, משונה, זיכרון מאורגן בבנקים, לא ידידותי ל- C. שבב משתמש בעובדה שיש לו מעט מאוד הוראות ללמוד כנכס, שהוא פשוט טיפש, IMO. MPLAB IDE זו בדיחה, זה מרגיש כאילו היא עדיין 1998.
#5
+11
XTL
2010-06-27 14:03:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ה מדחף המקבילי הוא מיקרובקר מוזר בעל 8 ליבות (שמונה "גלגלי שיניים" בתוספת רכזת) שיכול לעשות דברים מאוד מעניינים / מרשימים כולל ייצור וידאו SD / VGA. > יש לו סביבת פיתוח משלו, כולל שפה שנקראת SPIN. הרכבה (PASM) זמינה באופן טבעי.

יש תמיכה קהילתית ניכרת ופרויקטים גלויים באמצעות השבב.

אין מגוון רחב של דגמים, אך נראה כי השבב הוא תוצאה של תכנון מוקפד מאוד ופיתוח ארוך שנעשה על ידי אנשים מוכשרים ומוכשרים במיוחד. יתכן שהוא זמין בסביבות $ 8.

(חומרה) בתכנות מורכבת ככל הנראה מיציאה טורית ברמת TTL וקו איפוס. יש דונגל בשם Prop Plug זמין.

http://parallax.com

http://en.wikipedia.org/ wiki / Parallax_Propeller

#6
+11
Edward
2009-12-22 05:59:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Blackfin מאת מכשירים אנלוגיים משפחת Blackfin היא DSP / מיקרו-בקר היברידי עם ליבת RISC חזקה, כמו גם הוראות תמיכה בווידאו / אותות. הוראות מסוימות תומכות ב- SIMD.

חומרה

יש לה ליבת RISC. מהירויות נעות בין 200 מגה-הרץ ליבת אחת ל -600 מגה-הרץ ליבת כפולה. יש לו ציוד היקפי עשוי: 10/100 Ethernet MAC, UARTS, SPI, בקר CAN, טיימרים עם תמיכה ב- PWM, טיימר כלב השמירה, שעון בזמן אמת ובקר זיכרון סינכרוני ואסינכרוני חסר דבק. יש לו ניהול כוח דינמי - מכבה באופן אוטומטי חלקים במעבד שאינם בשימוש.

פיתוח

שני כלי הפיתוח העיקריים הם VisualDSP ++ של AD ושרשרת הכלים GNU. יש גם SDK עם שפע קוד והערות יישום. קוד SDK משמש כמסגרת או כדוגמאות קוד טובות. ישנן מספר מערכות הפעלה, כולל uCLinux, שיפעלו בה. ישנם מספר לוחות הערכות זמינים. ה מדריכים הם הכרחיים.

המחירים כרגע החל מ -2 $ בכמויות של 1000 יחידות.

לבלקפין אין ליבת MIPS!
מה לגבי תמחור?
#7
+7
Johan
2010-04-22 10:31:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה דעתך על STM32, עוד משפחת MCU מבוססת Cortex-M3?

זה זול להתחיל מאז שמצאתי כמה דברים טובים מאולימקס.

ואז אני משתמש ב- gcc כמהדר, וב- OpenOCD כדי לשלוט ב- jtag.

#8
+7
tcrosley
2010-04-24 01:40:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

dsPIC33F ו- PIC24 : ל- Microchip יש משפחה של מיקרו-בקרי MIPS של 16 סיביות, 40 MIPS הנקראים dsPIC33F המשלבים את ערכת ההוראות PIC24F שלהם ואת ציוד היקפי עם תכונות DSP כגון שני 40 - מצברי ביט עם אפשרויות עיגול ורוויה; מחזור חד פעמי להכפיל ולהצטבר; ועד משמרות של ± 16 סיביות לנתונים של עד 40 סיביות. המחירים נמוכים (עד $ 2 בנפח). דבר אחד שאני אוהב במיקרו-בקרים של שבבים הוא שרבים מהמכשירים שלהם זמינים בחבילות DIP שהן אידיאליות עבור סורקים. השתמשתי באחד כזה בפרויקט שבו הייתי צריך לפענח אותות DTMF; זה היה חסכוני יותר מפתרון חומרה ייעודי למפענח DTMF. PIC24 משמש ב- uWatch המדהים, "שעון המחשבון המדעי החזק ביותר (והיחיד!) לתכנות RPN / אלגברי".

הצבעה גדולה לסדרת pic24. אתה לא רואה כמעט כל כך הרבה מקוון עבורם כמו התמונות של 8 סיביות, אבל הם מהירים יותר, חזקים וקלים יותר לשימוש ולא עולים יותר מ 8 סיביות במפרט דומה.
#9
+6
davidcary
2010-06-24 00:47:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ל

Cypress PSoC1 (CY8C29466) יש ליבת מעבד פשוטה של ​​8 סיביות המוקפת בלוקים דיגיטליים ואנלוגיים דמויי FPGA.

יש לה גם כניסות אנלוגיות וגם יציאות אנלוגיות. פרויקטים שידרשו חבורה של חלקים חיצוניים עם כל מיקרו-בקר אחר - מגברי אופ, PGA וכו '- יכולים להיעשות עם שבב PSoC יחיד. הרבה עכברי מחשב משתמשים ב- PSoC1. לדוגמה, הוא יכול לפענח גוונים של DTMF. מגיע בפין קלט אחד, ומייצר ישירות אותות DTMF אנלוגיים עצמאיים בשני פינים פלט - אנלוגי אמיתי, לא PWM. - ולכן עם זמן תגובה קבוע מובטח, גם אם המעבד עסוק בטיפול בהפרעות במהלך אותה תקופה.

הספק נמוך למדי. מגיע גם בחבילות DIP וגם ב- SMT.

8 -ליבה, ליבת 24 מגה-הרץ שווה בערך לליבת PIC16F, החלפת בנקים מוזרה והכל. מהדרים C קנייניים זמינים, אך סביר להניח כי GCC לעולם לא יועבר לאף אחד מהם.

פרויקט "Gainer.cc" מתכנת מערכות מבוססות PSoC1 באמצעות עיבוד באמצעות כבל USB, דומה מאוד למאוחר יותר ". פרויקט Arduino ".

הפורום http://www.psocdeveloper.com/ הוא ידידותי. ישנם כמה כלי עזר זמינים לביצוע פיתוח בלינוקס: http: / /m8cutils.sourceforge.net/.

PSoC1 משגע אותי. PSoC3s החדשים, לעומת זאת, הם מדהימים.
#10
+4
Leon Heller
2009-12-22 07:25:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

XMOS מייצר מגוון שבבי עיבוד מקבילים חזקים של 32 סיביות (1600 MIPS מארבע ליבות עם 32 חוטי חומרה). הם מהירים מספיק בכדי לבצע USB במהירות גבוהה ואתרנט בתוכנה. הכלים שלהם טובים מאוד, השבבים מעולים, הם במחירים סבירים (הם מתחילים ב -7.50 דולר), והאנשים שם מאוד מועילים. יש להם שני פורומי תמיכה טובים מאוד; האחד מנוהל על ידי החברה, והשני הוא עצמאי.

אני משתמש ב- XMOS; אני שמח עם המוצרים שלהם.
#11
+4
Edward
2009-12-22 06:05:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TI TMS320F28xx סדרת DSP.

שוק היעד

בקרת מנוע וממירי כוח מבוקרים דיגיטלית: יש להם ציוד היקפי PWM גמיש מאוד ו- ADC מהירים.

חומרה

ל- DSPs אלה יש שני חסרונות עיקריים:

 • מורכבים יותר להתקנה - קבצי הקישור וכל הרישומים (מצבי המתנה בזיכרון וכו ') .) יש יותר מדי אפשרויות ואתה באמת צריך לדעת מה אתה עושה כדי לוודא שאתה עושה את זה נכון
 • זקוק לשני מתח אספקת חשמל, 3.3V עבור קלט / פלט וציוד היקפי, ו -1.8 -1.9V לליבת ה- DSP.

כלי פיתוח

ניפוי שגיאות בזמן אמת דרך יציאת JTAG, באמצעות Code Composer v4 (Eclipse- מבוסס !!!).

נתמך על ידי סימולינק של MatLAB לייצור קוד אוטומטי (אין צורך בניסיון בתכנות)

ה- DSPs של TI היו בעבר יקרים מאוד לאב טיפוס מכיוון שהיית זקוק ל -1,500 דולר אמיתי תרמיל ניפוי-זמן (מתאם JTAG), אך מחיר זה ירד (יש מחיר זול ב-150-200 דולר) והם מוכרים לוחות ערוץ עם מובנה מתאמי JTAG.

דבר מעניין לגבי אלה הוא שכל כתובת זיכרון ממוספרת בנפרד מכילה מילה של 16 סיביות.
בת 16 ביט?
#12
+4
Nick T
2010-10-04 20:31:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מיקרו-פריסקייל HCS08 הם מתחרים ישירים למכשירי PIC10-18 ולמכשירי AVR, בדרך כלל בעלות נמוכה יותר אך עדיין עם סט היקפי עשיר למדי. ספריית הערות האפליקציה וחומר העזר שלהם די טובה.

CodeWarrior IDE שלהם (מהדר בחינם לקוד של עד 32k) כוללת כמה ספריות שימושיות של "אתחול התקנים" לגישה מונחת GUI להפעלת ביטים, ו "מומחה מעבדים" מתקדם יותר שיכול ליצור דרייברים ברמה גבוהה יותר עבור ציוד היקפי. אינך מחויב להשתמש באף אחד ויכול פשוט לעשות הכל בקוד C ישר אם תרצה בכך.

#13
+3
Rocketmagnet
2011-10-14 18:58:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אצטרך להצביע לברוש PSoC3. אני משתמש ב- PIC במשך כעשר שנים (PIC16, PIC18, dsPIC ו- PIC32). הם אכן משגעים אותי בתצורה ההיקפית המעצבנת שלהם, ובחיפוש מתמיד דרך גליון הנתונים כדי למצוא את הסיבית אחת שצריך לנקות כדי לגרום לסיכה כלשהי לעבוד.

מצד שני, החוויה שאני היה לנו עד כה עם PSoC3s היה תענוג. והכי חשוב, קביעת תצורה של ציוד היקפי דיגיטלי ואנלוגי היא שמחה מוחלטת. ניתן לחבר יציאות טוריות, שעונים, הפרעות, מנהלי התקנים, ADCs ו- DAC משווים על גיליון סכמטי, והם פועלים בצורה מושלמת.

לדוגמה, תוכל לחבר את ה- PWM שלך כדי להפעיל את ה- ADC לדגימה. באמצע הדופק, מה שהופך את מדידת זרם המנוע לדיוק יותר. נסה לעשות זאת ב- PIC.

רוצה 5 PWM, 5 מפענחי ריבוע, ADC, יציאת SPI וגנרטור CRC על אותו שבב? הבנתם. אתה רוצה להגדיר את ה- ADC כך שידגום ברצף את הזרם בכל מנוע במרכז הדופק? הבנתם. בנוסף אתה יכול לחבר את כל הקלטים והפלטים האלה כמעט לכל סיכה שתרצה.

אה כן, AND, אם אין ציוד היקפי זמין בספריה, אתה יכול לכתוב בעצמך ב- verilog!

#14
+1
davidcary
2010-06-24 00:55:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ל-

Cypress PSoC5 יש 32 סיביות ARM Cortex M3 המוקף בלוקים דיגיטליים ואנלוגיים דמויי FPGA.

ADC ו- DAC אנלוגיים ברזולוציה של 20 סיביות.

ניתן להגדיר את הבלוקים הדיגיטליים והאנלוגיים כך שיעשו דברים באופן בלתי תלוי בליבה - ולכן עם זמן תגובה קבוע מובטח, גם אם המעבד עסוק בטיפול בהפרעות מסוימות במהלך אותה תקופה.

הספק נמוך למדי.

הליבה של 32 סיביות, 80 מגה-הרץ ARM Cortex-M3 שווה בערך ל ...

ה http://www.psocdeveloper.com / הפורום ידידותי.

לא הייתי סומך על A / D של 20 סיביות על אותו מת כמו של מיקרו-בקר. ככל הנראה רעש מה- UC יהפוך לפחות 4 סיביות לחסרי תועלת.
אתה יכול להאמין אם היית יודע שמדובר רק ב -180 לחמניות.
#15
  0
Leon Heller
2009-12-22 07:24:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התמיכה של Atmel עצמה ב- AVR אינה טובה במיוחד וכלי החומרה שלהם מעט קשקשים. עם זאת, הצ'יפס נחמד ופורום AVR Freaks טוב מאוד. יש להם בעיות אספקה ​​חמורות עם השבבים החדשים יותר כמו ה- XMega והשבבים הזעירים 6 פינים.

אנא פרט על כלי החומרה ובעיות המסירה. אני משתמש בשבבי AVR זמן מה והם היו מאוד נחמדים וקל להגיע לעולם המחשוב הפיזי.
תסתכל בפורום AVR Freaks - אנשים תמיד מתלוננים על הדרקון וכלים אחרים, ועל אי זמינותם של שבבים רבים. הם גם מתלוננים על חוסר התמיכה מצד אטמל.
לא בטוח אם אתה תומך או מצביע נגד ה- AVR. האם אתה יכול לפרסם כמה מהחוויות האישיות שלך? קל למצוא ביקורות שליליות מפוסטרים מתוסכלים, אך קשה יותר למצוא צ'יפס נחמד ופורום תמיכה טוב. אני לא חושב שתהיה קהילה שתוכל ליצור 500,000 פוסטים על 75,000 נושאים אם הקונצנזוס הכללי היה שלילי.
תמיכה בקוד פתוח ל- Atmel AVR נחמדה מאוד (avr-gcc ו- avrdude).
#16
  0
jsolarski
2010-12-15 19:38:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ל

Zilog יש גם כמה בקרי מיקרו. באופן אישי לא ניסיתי לתכנת את קו השבבים Z8 Encore, אך הם כן שולחים דוגמאות. יש להם הרבה שבבים שונים הנעים בין 1 KB ל -16 KB (אולי יותר) עם ציוד היקפי כולל UART, ADC, I2C, SPI וכו '.

לדעתי זה אינו מיקרו-בקר חובב טוב במיוחד.

#17
  0
user28186
2013-08-30 00:43:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בכמה משפחות של מעבדים. הנושא העיקרי בלימוד מעבד חדש הוא לימוד קידוד של מאות רישומי תצורה של רישומים היקפיים, זה יהיה התהליך העיקרי שלוקח זמן כשעוברים ממשפחה אחת לאחרת. אם קוד היישום הראשי נכתב ב- c, לא משנה באיזו משפחה אנו משתמשים, הלוואי והיה צריך לפתח תקן לרשומות ההיקפיים. אם מישהו מודע להתפתחות כלשהי בכיוון זה אנא חלקו אותה.

#18
-1
Leon Heller
2009-12-22 07:07:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש ב- PIC, ARM, MSP430, AVR ובכמה אחרים.

ל- Microchip יש תמיכה מצוינת וכלי חומרה ותוכנה טובים, ניפוי שגיאות קל ומהיר במיוחד. הארכיטקטורה של 8 סיביות מתוארכת מעט. שבבי ה- 16 סיביות החדשים שלהם מצוינים. הם המובילים בשוק בתחום ה- MCU של 8 סיביות.

אם יש לך חוכמה לשתף אני מציע לערוך במקום זאת את תשובות הקהילה-וויקי. כל הנקודות שלך הוזכרו כבר בתשובת 18F.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...