שְׁאֵלָה:
איך חותכים PCB?
littlebirdceo
2009-12-21 13:19:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פשוט ביליתי כ -20 דקות בניסיון לחתוך PCB עם מסור. הדברים האלה הם ממש קשים.

מה הכלי הנכון לחיתוך חומר PCB, ולקבלת קו ישר יפה?

ראיתי משהו על גיליוטינה, אבל לא מוצא ספק.

אל תשתמש בפחיות - שטויות הולכות לכל מקום ואתה הורס את קצה הלוח.
שקלת כלי דרמל? או שזה לא חתך מספיק טוב?
השתמשתי בעבר בכלי Dremel עם תוצאות מאוד יפות. שים לב כי תפיק חום רב, דיסקי החיתוך שבירים למדי וה- Dremel הוא כלי ידני, כך שחתכים ארוכים מאוד עשויים להגדיל את הסיכויים שלך לפרוץ את הדיסק. כמו כן, כפי שצוין למעלה על ידי @jluciani, תהליך חיתוך זה יפיק הרבה אבק של סיבי זכוכית, אשר בהחלט לא כדאי לנשום פנימה. מסכת אבק קונבנציונאלית כנראה לא תחתוך אותה להגנה מכיוון שהאבק עדין במיוחד.
כפי שרוב האנשים הציעו כי Dremel הוא בדרך כלל הכלי הנבחר במיוחד עבור חובבים, בתעשייה ראיתי מסורי רצועה משמשים במידה רבה.
שים להב חדש במסור המסורתי הזה!
בהחלט אנסה את ה"שרפרף והשרפרף "הזה בפעם הבאה: https://www.youtube.com/watch?v=61Q_6-cRua4
שש עשרה תשובות:
#1
+43
thisismyrobot
2009-12-21 14:28:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא יודע אם זו הדרך הטובה ביותר, אבל אני בדרך כלל מבקיע אותה מספר פעמים בעזרת סכין כבדה (משני הצדדים) ומצלם אותה ביד. ברור שזה לא יעבוד בשום חתכים שאינם ישרים. הסכין בה אני משתמש דומה לאחת מאלה Stanley knife

כן עבור קצוות ישרים זה הכי מהיר, מדויק וחשוב יותר הבטוח ביותר (ללא אבק פיברגלס). אני מוצא שכמה ציונים משתמשים בקצה מרובע ודופקים את ob.
אני משתמש בזה גם עם סרגל. לא הכי טוב אבל עובד טוב בשבילי.
זה עובד טוב במיוחד עבור לוחות perf. קלע במרכז שורה של חורים, קו את קו התוצאה בקצה השולחן ולחץ במהירות כלפי מטה על החלק המתלה.
וואו 7 שנים אחר כך ואני מגיב.כן אני משתמש בסרגל וסכין כלי עזר אך אני מוצא שעלי להשתמש בו כמסור לקבלת האפקט הטוב ביותר.אני כן מוצא שכשאני חותך בשיטה זו, קצה שכבת הנחושת טובל כך שאני צריך לשייף את הקצה למטה כדי להפוך אותו לחלק לייצור PCB, אבל אז שוב, אבני השיוף שלי אינן מושלמות.
#2
+32
jluciani
2009-12-21 18:31:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר הראשון שעלי להזכיר הוא בטיחות. אתה צריך ללבוש הגנת נשימה מכיוון שהאבק שנוצר על ידי חיתוך מסוכן מאוד לנשימה. תמיד יש להרכיב משקפי בטיחות. כמו שנורם היה אומר - קרא והבין את כל הוראות היצרנים לכלים שלך.

אני משתמש במסור ברזל, מסור הפס או גזירי פח. מכיוון שאני משתמש בעיקר במסור הפס העץ אני משתמש בו רק אם בכל מקרה צריך לשנות את הלהב. לאחר חיתוך של 10 אינץ 'ליניארי של FR4, הלהב לא יהיה שימושי לעץ. אני שונא להחליף להב מסור.

מסור ברזל הוא מה שאני משתמש בדרך כלל. אני משאיר 50 מ"ל בין קצוות הלוח. אני מניח נחושת לא קרוב יותר ל 25 מ"ל לקצה. להב המסור ברוחב 35 מייל. אני משתמש במגן מגדיל. זה בסדר עבור אבות טיפוס.

לפעמים אני חותך את הקצוות בעזרת פחיות. מסור גלילה יהיה אידיאלי. להבי קרביד מהירים להחלפה. כמו כן שמעתי על אנשים המשתמשים במספריים.

להלן מספר קישורים לסימניות שסימנתי. http://www.harborfreight.com/cpi/ctaf/displayitem.taf?Itemnumber=90757 http://www.harborfreight.com/cpi/ctaf/displayitem.taf?Itemnumber=5907http://www.grizzly.com / מוצרים / מכונת גיליון-12- / G6089 (* jcl *)
גזירי פח עובדים נהדר לקיצורי דרך, אך נראה שהם לפעמים מוסיפים מעט גמישות ללוח בזמן שהם עובדים. לא הייתי סומך עליהם על שום דבר> 1-2 אינץ ', ורצוי שלא כשדואג לי מהלוחות משני הצדדים.
אני מסכים עם זה. בדרך כלל אני משתמש בהם כדי לקצץ פינות אם אני צריך לעגל פינה. חוסך הרבה תיוק;)
מסור עבודה טוב כאשר מכניסים את הלוח לסגן. הגן עליו באמצעות קרטון דק, והשתמש בחלק העליון של המקלדת כמדריך עבור הקו שברצונך לחתוך (מרפד עם מעט קרטון אם אתה חושש להקהות את הלהב על המקלון.
@jluciani האם אתה יכול לתאר בבקשה את המסור שאתה משתמש בו. מותג, דגם וכו 'יהיה נחמד.
@Chetan אם כן, ברצוני להציע לא להשתמש במסור ברזל, הסיבה היא ששיני הלהב גסות מדי. לאחר קושי מסוים (ושטף לא נעים) עברתי ל [fretsaw] (http://en.wikipedia.org/wiki/Fretsaw) עם להב חיתוך מתכת. ניסיתי כמה להבים עד שמצאתי אחד שאהבתי. אני עושה שנייה את מה שנאמר על אבק, ואם יש לך אוניברסיטה בקרבת מקום, שאל אם אתה יכול להשתמש בגיליוטינה שלהם.
@carveone תודה על הצעת האוניברסיטה. יש לי כבר מסור עם להב עדין. בעבר השתמשתי בכלי סיבובי Dremel אך הוא מייצר אבק מסור רב.
אני משתמש במסור הברזל 80965MP של ניקולסון ובלהב הניקולסון Bi-Metaloy 62723 שהוא 12 "18TPI.
#3
+22
Adam Davis
2010-06-17 09:27:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סוף סוף התמקמתי על מסור אריחים רטוב. מתברר שזה לא שונה בהרבה מנסורי ה- PCB שבמקומות רבים משתמשים בהם כדי לחתוך PCB. מסור אריחים רטוב בזול עולה מ- Harbour Freight כ- $ 70 (קיבלתי את מכרה תמורת 45 $ במבצע), ועוד 12 $ עבור הלהב. הלהב חותך קצת יותר מ -1 / 16 אינץ ', ועם מכווני המסור אני יכול לחתוך בצורה מדויקת מאוד. רכשתי גם מתג רגל כדי שאוכל לחתוך קבוצות PCB די מהר.

היתרון של מסור רטוב הוא שהאבק הוא כמעט לא בעיה - הוא כלוא במים, אז אתה עדיין צריך ללבוש מגן. ציוד, לא תסיים עם אבק פיברגלס בכל מקום.

יתר על כן מדובר ב חתך קרקע נחמד מאוד. חלק מאוד - זה לא שונה מהקצוות שהיו מנותבים או מנוסרים בבית ה- PCB fab. בדרך כלל אני משתמש בנייר זכוכית דק כדי לשבור את הקצוות (שהם קצת 'חדים') לאחר מכן אם אני חושב שאנשים הולכים לטפל הרבה במעגל המעגל.

המים אינם מהווים בעיה בפני המעגל עצמו. , ואם כבר הרכבת רכיבים, רובם ניתנים לכביסה. אם אתה צריך להשתמש בו מיד פיצוץ מהיר עם צינור האוויר או האוויר המשומר מסיר את כל המים.

האם זה אחד מאותם מסורים עגולים זעירים, עם מכסה מעל מאגר, אם כן יש לי אחד כזה ואולי אצטרך לתת לו אפשרות?
זה רעיון טוב! יש לי שכן עם מסור אריח, אצטרך לנסות. באיזה סוג להב אתה משתמש?
@Amos - גזור! כל להב המיועד לאריחי קרמיקה / זכוכית יעבוד טוב מאוד עבור לוחות פיברגלס.
@Reemrevnivek - יש לי להב לשימוש רטוב המתאים לאריחי קרמיקה. זהו להב מסור רטוב ביהלום פשוט.
#4
+13
endolith
2009-12-21 22:03:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש בחותך נייר!

זה בעצם אותו הדבר כמו "גיליוטינה" שהוא הזכיר.
לא הצלחתי לגרום לכך לעבוד בצורה יעילה על 1.6 מ"מ FR4, רק אזהרה.
+1: LadyAda מזכירה גם חותך נייר, אך יש לה תמונות של כמה [מזמרות PCB גיליוטינה] (http://www.ladyada.net/library/equipt/) בטווח של 200 עד 600 דולר.
#5
+13
Leon Heller
2009-12-21 22:25:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני קולע את זה עמוק בעזרת סכין סטנלי משני הצדדים וגם מצמיד אותה. גם חותך אריחי טונגסטן קרביד עובד, אבל אני מעדיף את סכין סטנלי. זה מטשטש את הלהב מהר מאוד, אני מחדד את שלי מחדש עם יהלום מחודד ויכול להמשיך להשתמש באותו הלהב ללא הגבלת זמן.

אתה יכול להשיג להבי דו-מתכת, הם נוטים להחזיק מעמד זמן רב יותר.
אתה יכול להשיג כלי כתיבת קרביד מאיביי די זול, השתמש עם סרגל של משהו כדי להתחיל ציון ישר. כמו כן, קלעו שני הצדדים. אם אתה יכול להשתמש בהם בלחיצה כדי להחזיק אחד, או בשני הצדדים (עם עץ או משהו כדי למנוע לוח גירוד של מתכת חשופה), זה יכול להפחית את 'ההתפצלות' משני צידי ציון הניקוד.
#6
+11
BrianMcK
2009-12-27 14:15:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בעוד שרבים מאלה כבר טופלו, אשים את שני הסנטים שלי בשווי של חוויות טובות ורעות עם הבעיה הזו.

כל האפשרויות הבסיסיות כמו מסור, מסור להתמודדות. , קופסאות פח וניקוד בעזרת סכין עובדות לעבודות קטנות, הן לא המועדפות עלי לריצות בקנה מידה גדול יותר.

אם אתה סתם מחסל גיליון גדול לחרוט / פיתוח וכו 'אז גיליוטינה של PCB, כמוך נאמר, טוב לחיתוכים מהירים, ישרים ומדויקים. ראה ערך http://www.getlofi.com/ כיצד אנו מייצרים לוחות מעגל - סרטון 5 בנובמבר 2009 לקבלת הצעות מחיר טובות על ייצור PCB DIY, כולל אופן חיתוך לוחות. . פרנל נושאות גיליוטינות ספציפיות למחשבי PCB אך במחירם מפחיד, גוגלוגציה נוספת להשפעת "גיליוטינה PCB" עשויה לגרום לתוצאות זולות יותר. אם ברצונך לנסות גיליוטינות נייר Officeworks או ספקים נייחים אחרים יישאו אותם תמורת ~ 60 דולר ארה"ב, אך אני לא יכול לערוב לשיטה זו.

כשעבדתי בסימני חנות והיה לי לייצר מעגלים קטנים הייתי משתמש. מסור הפס לכל החתכים שלי (כולל חתכים ישרים, לוקח תרגול או ג'יג או שניהם). כאמור ב ג'לוצ'יאני יש לשקול תחילה בטיחות! ללבוש מסכת נשימה טובה ולא רק זולה, רק אל תטרח אם אתה לא הולך לבזבז את הכסף ולקבל מסכה מתאימה! אני אומר זאת מניסיון מכיוון שפיתחתי בעיות נשימה כשעבדתי בסביבה זו והחברה לא דאגה לבריאותי, שיעור: שמור על עצמך. אם אתה יכול להריח את זכוכית הסיבים אז אתה נושם אותה !!! השתמש גם בחולץ, גם אם אינך יכול להשיג קלטת תעשייתית מפנקת אחת עם צינור אבק רגיל לשולחן ותמנע את מרבית האבק. מסורי פס קטנים זמינים ממחסן Bunnings ומ- Total Tools Industrial באוסטרליה וצריכים להיות זמינים ברחבי העולם מכל ספקי כלים תעשייתיים טובים.

אני מקווה שזה יעזור :)

+1 לקבלת _גוגלוג נוסף להשפעה של "גיליוטינה PCB" עשוי להעלות תוצאות זולות יותר_.
#7
+5
Axeman
2009-12-21 14:46:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש במספריים גדולים (במקור מיועד ליריעות מתכת, אני לא יודע את השם האנגלי, ראה את התמונה)

enter image description here

זה מושלם להיקף .

צלילי פח אני חושב
#8
+5
Radian
2010-06-12 20:27:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמו ה- isismyrobot, אני נוטה להשתמש בלהב חד מאוד ובקצה ישר כדי "לקלוע לוחות & snap" עם קצוות ישרים. בדרך כלל כשאני עושה לוח בבית, לוחות מלבניים הם בסדר.

אם אני עושה לוח בצורת מעגל או מוזר למארז, אני בדרך כלל שולח אותו בכל מקרה, ובאיזה נקודה. יש לי את בית הפנסיון לעשות את זה בשבילי.

כפי שאחרים אמרו, אם אתה עושה משהו (טחינה, ניסור) שיוצר אבק, היזהר לעזאזל, השתמש בהגנת נשימה. רצוי לעשות זאת בחוץ בשטח פתוח.

#9
+4
Lou
2009-12-21 23:55:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם יש לך גישה לאחד כזה, שולחן נתב עם קצת ישר יעשה עבודה נהדרת. אתה יכול כנראה לאסוף נתב ושולחן ראויים המשמשים במחיר סביר (משתנה לפי מיקום) והם לא תופסים מקום רב. השולחן מאפשר לך להבטיח שהלוחות שלך בריבוע, והנתב עצמו יאפשר לך ליצור צורות פאנקיות אם תרצה. גם עובד די טוב, אבל התוצאות באמת נהדרות ומהירות מאוד. אם אתה מתכנן לעבד הרבה לוחות, כדאי להשקיע.

#10
+4
Diosces
2010-03-10 03:40:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כלי דרמל אלחוטי נחמד כמו 300 עובד נהדר.

הגלגלים המנותקים השונים עובדים מצוין על הרבה מטלות / חיתוכי תחביבים אחרים.

#11
+4
JustJeff
2010-06-12 21:16:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעדיף 'כועס', לפחות בעבודות קטנות זה אידיאלי. אני לא יודע אם לכולם יש חיתוך מרובע, אבל שלי כן, ודי קל לחתוך אותו בקו ישר רק ביד חופשית. החיסרון הוא שזה לוקח רוחב של כ- 1/8 אינץ ', אבל למטרות רבות זו לא בעיה. פשוט חפשו בגוגל' כלי nibbler '. את שלי קיבלתי אצל קמעונאי מקומי (RS) לפני עשר שנים, הוא הוחזק ובכן.

#12
+4
Kevin Vermeer
2010-06-16 08:14:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה דעתך על מסור ברזל חד? זה מה שתמיד השתמשתי בו. (אם כי אודה שלא הייתי מודע לכך שהאבק היה רעיל כל כך; בפעם הבאה אני אהיה זהיר יותר.)

אני יכול לחתוך נתח קטן מתוך פיסת לוח בגודל 4x5 " (בערך 12 אינץ 'של חתכים) בפחות מחמש דקות ולא עובד כל כך קשה! האם אתה מנסה לעשות לוח נחושת רב שכבתי / עבה, או לבצע הרבה מאוד חיתוכים?

החלופה היא לציין שורה ארוכה של חורים בגודל דרך (אולי תוספת לחיתוכים מנותבים) ב- PCB שלך, אם מייצרים אותו. פשוט קרא את כללי בית הפנסיון שלך, שים כמה חורים בשורה ותוכל להצמיד את הלוח בידיים. משאיר קצה מרופט, אבל לא כל כך גרוע יותר מאשר מסור. כך אנו עושים זאת בעבודה, לפחות.

#13
+2
EricM
2010-06-17 10:27:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש במסור גלילה לחיתוכים מוזרים על לוחות שאני יוצר. זה תלוי רק באיזה עיצוב אתה הולך. לפעמים רק חותך קופסאות ולחץ אותו על קצה קשה זה כל מה שאני צריך לחיתוכים ישרים.

#14
+1
Mr. Hedgehog
2010-12-02 03:04:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תמיד השתמשתי בציפוי נחושת 1.6 מ"מ אך תמיד התאכזבתי מהאפשרויות הקיימות.

ניסיתי את השיטות הבאות:

  • שירות סכין: עובד אבל הוא עמל וקשה להשיג תוצאות מדויקות.
  • גיליוטינה מנייר: אל תטרח אפילו אם אתה משתמש ב- PCB דק מאוד.
  • מסור אריחים: תוצאות מצוינות אבל הרעש והבלגן פשוט לא שווים את זה.

היו לי תוצאות מצוינות באמצעות גזירה ממתכת שהם בערך שליש מהמחיר של גזירת ה- PCB הזולה ביותר שמצאתי.

קישור מת (פג תוקף הדומיין)
הצבעתי זאת על הסרטון המקורי במקום זאת
נֶחְמָד; שנראה * מאוד * דומה ליחידת Enco שמצאתי (והוזכר בתוספת שלי).
גם הסרטון מת.
#15
+1
JYelton
2012-12-11 22:26:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מזמרה / גיליוטינה נראים פחות מיוצגים בין התשובות. ל פרנל יש מספר מזמרות PCB, אך הן יכולות להיות יקרות למדי.

מחפש אלטרנטיבות בעלות נמוכה יותר, נתקלתי ב סקירה של ברוק קלארק Enco 130-5700 גזירת צלחות ספסל בגודל 12 אינץ '.

עדיין לא ניסיתי אחת, אך גזירה תהיה חלופה טובה לחיתוך או ניסור המפיקים רעש / בלגן.

#16
  0
aliential
2015-03-18 13:53:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פטיש ואיזמל? אזמל עץ קטן יכול להבקיע עד לפלסטיק שרק תרצו, לא הספקתי לבדוק אותו ביסודיות, אך נראה שהוא נהדר בזווית ישרה מסיבי הזכוכית בלוח ולאורכו. לא יודע אם הוא מטפל באלכסונים בסדר.

הנה תמונה, התחלתי עם המבט החטוף באמצע החור, שהיה מכוון, אבל החלק השני היה ישר מאוד ולקח בערך 10 שניות קבל את זה.

http://s28.postimg.org/exm031xtp/IMG_0715_1.jpg [/img]שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...