שְׁאֵלָה:
אלקטרוניקה ארוכת חיים
DownCount
2009-12-20 19:41:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תהיתי לפרויקט שלי אם אוכל להזמין רכיבים שמיוצרים למשך זמן רב. האם רכיבי Mil-spec יתאימו לקטגוריה זו? מה שאני בעצם רוצה הם חלקים טובים במשך זמן רב מאוד, ובעלי אמינות גבוהה מאוד, בנוסף למחזור חיים גבוה (כמות הפעמים שהוא משמש) אני יכול לספור אלקטרוליטיקה , מכיוון שהם לא נמשכים זמן רב. רכיבים עם דירוג הספק גבוה הם כנראה גם טובים יותר. מישהו יודע אם יש חברות שמייצרות את אלה?

p.s. האם יש אלטרנטיבה לממסרים שבהם אוכל להשתמש כדי להחליף כמויות כוח גבוהות? מכיוון שממסרים מכילים מעט מיתוג.

אנא פצל את שאלת הממסר לשאלה נפרדת
כמו חשוב לפצל את שאלת הממסר תהיה ציון איזה סוג כוח - AC, DC, מתח גבוה או זרם גבוה, איזה סוג עומס (התנגדות או אינדוקטיבי) וכו '.
ארבע תשובות:
#1
+17
jluciani
2009-12-20 20:56:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חיי האלקטרוניקה שלך יהיו ככל הנראה פונקציה יותר של העיצוב שלך ואז הם יהיו של הרכיבים. אתה יכול לסקור את נתוני אמינות הרכיבים מאתרי היצרן. ללא תכנון נכון לא תוכלו להשיג את האמינות שצוינה. ללא בקרת תהליכים בייצור לא תוכל לייצר מוצר אמין. אסטרטגיה של ניסיון לבדוק את האיכות למוצר נידונה לכישלון.

רכיבים רבים יפעלו על פי חוק ההפעלה של Arrhenius אשר מעריך את חיי הרכיב בהתבסס על טמפרטורת ההפעלה ומפרט הטמפרטורה המקסימלי של הרכיב. . להפחתת טמפרטורת הפעולה תהיה השפעה דרמטית על החיים. לדוגמא - הפחתת טמפרטורת ההפעלה של קבלים אלקטרוליטיים ב -10 מעלות צלזיוס תגדיל את חיי הקבל בפקטור בערך 2. קבלים מדורגים של 105 מעלות צלזיוס המופעלים על 85 מעלות צלזיוס יחזיקו בערך פי ארבעה ממהלך הפעלת קבל מדורג 85 מעלות צלזיוס ב 85 מעלות צלזיוס. >

ניתן להחליף כמויות גבוהות של כוח באמצעות MOSFET ו- IGBT. לאמינות החום יהיה האויב שלך. אתה רוצה להעביר את המוליך למחצה מהדלקה לסירוגין לסירוגין במהירות כדי למזער את החימום. בחלק האחורי של גליון הנתונים יש עקומות תרמיות חולפות. המסה התרמית של המשטח קטנה. החלפת הטרנזיסטור ב- 10uS לעומת 1mS תשפיע באופן דרמטי על טמפרטורת הצומת.

באופן כללי -

  • סקירת תכנון - לחץ תרמי, חשמלי, מתח סביבתי
  • הסמכת עיצוב
  • בחר רכיבים בטמפרטורה רחבה.
  • בחר יצרני רכיבים איכותיים.
  • התמודד עם רכיביך כהלכה - ESD, לחות, סביבה
חימום טרנזיסטור הוא לא הדבר הגרוע ביותר (כל עוד אתה מפעיל אותו קריר יותר מהטמפ 'המדורג שלו, + שמור על הרבה שוליים כך שהמשוואה של ארניוס נותנת לך יותר חיים). זה רכיבה על אופניים תרמיים זה הרוצח.
#2
+4
Seidleroni
2009-12-20 20:58:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink
ראשית, פעמים רבות חיי מוצר אלקטרוניקה ספציפי מסתכמים ב -1 או 2 רכיבים על גבי לוח, ובדרך כלל אלה יכולים להיות הקבלים המשמשים בפרויקט. אורך חיי הקבלים תלוי מאוד בסוג שאתה בוחר (טנטלום הוא הטוב ביותר, אני חושב, אבל מישהו מתקן אותי אם אני טועה). כמו כן, ברצונך לשמור על פריטים אלה קרירים ככל שפחות חיי הרכיב מכפילים כל 10 מעלות צלזיוס מתחת לטמפרטורת ההפעלה המרבית. אז אם כל חלק במוצר יתחמם (> 50-60 מעלות צלזיוס) נסה למצוא דרכים לשמור על קירורו באמצעות צניחת חום או באמצעים אחרים.
אני חושב שלקרמיקה יש את החיים הטובים ביותר למעשה. טנטלים הם אלקטרוליטיים, הם פשוט חומר שונה מכסי אלקטרוליטי מאלומיניום, ויש להם אורך חיים טוב יותר מאלומיניום. ראה ויקיפדיה: http://en.wikipedia.org/wiki/Tantalum_capacitor
#3
+3
ril3y
2009-12-20 20:12:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תלוי ביישום שלך אתה יכול להשתמש בטרנזיסטור כדי "להפעיל דברים". כמו כן, אתה תמיד יכול להשתמש בממסר מצב מוצק. (ללא חלקים נעים). מבחינת שאר שאלתך. אני מצטער שאני לא יודע.

מקווה שזה עוזר.

Ril3y

#4
+2
Jim
2009-12-20 21:31:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מניח שזה תלוי כמה זמן הוא ארוך. האם אתה זקוק למכשיר זה להמשך זמן רב לאחר תקופת חייך? רכיבים מסוימים, למשל כמוסת מיקרופון אלקטרונית אחורית, ימותו משימוש יתר לפני שתעשה זאת. אני מתאר לעצמי שהשבבים והרכיבים הדיסקרטיים ברובם יחזיקו מעמד בכולנו, כל עוד לא תשתמש בהם לרעה. היזהר מאוד לפעול רק בדירוגי ההספק של הרכיבים שלך, אם אתה מודאג מפגיעה בפריקה סטטית, הימנע משבבי CMOS.

יש לי מחשב עטרי בן 22, עדיין עובד מושלם עד היום ואני בטוח שיש בו כמה שבבים עדינים. בפנים.

יש דברים כמו קבלים אלקטרוליטיים עברו דרך ארוכה בשנים 10-20 השנים האחרונות, מודרנית כנראה נמשכת הרבה יותר מאלה שבעטרי שלי. תמיד היית יכול לחרוג מדירוג ההספק של הרכיבים שלך, הייתי מתאר לעצמי שהם יאבקו טוב יותר בטווח הארוך.

כשחשוב על זה, לדודי יש חשמלי בן 30 גיטרה, זה אולי קשור למעגלים פסיביים, אבל זה בסדר עד היום, זה כנראה נשמע טוב יותר עכשיו. אני לא חושב שאי פעם תוקן.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...