שְׁאֵלָה:
לעבור בין ספקי כוח 5V?
Zach Hoeken
2009-11-13 07:36:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מתכנן לוח שניתן להפעיל באמצעות USB או ספק כוח ATX. שניהם ניתנים לחיבור במקביל, באופן עצמאי. הייתי רוצה שה- ATX יספק 5V אם הוא מחובר לחשמל, אך אם תחזור ליחזור ל- USB. השבבים במעגל יפעלו כולם ב -5 וולט.

יש רעיונות?

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+30
Adam Davis
2009-11-13 11:20:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל, אם אתה יכול לעמוד בנפילת המתח, אתה משתמש בדיודה מכל אספקה ​​למעגל. בדרך זו האספקה ​​לא תחזור להאכיל זו את זו.

אם אינך יכול לסבול את ירידת המתח, היית משתמש ב- FET כדי להחליף אותן למעגל, תוך שימוש בהיגיון קטן כדי להפעיל את המיקוד FET שאתה רוצה בהתבסס על איזה שילוב של ספקים מצורף.

אבל אם אתה רק מתחיל בתחום האלקטרוניקה, ואינך בטוח בעיצוב אספקת החשמל, אז עבור לדיודות.

Circuit diagram showing two power sources leading into individual diodes (anode side), with the output of the diodes connected together (cathodes)

לכל דיודה תהיה ירידה במתח, דירוג זרם, והספק להפצה. מכיוון שאתה מצייר מיציאת USB, הזרם שלך לא יעלה על 500mA, והזרם עם ירידת המתח הוא פחות מוואט בפיזור החשמל, כך שכל עוד תבחר דיודות מתח אתה צריך להיות בסדר.

ירידת המתח לדיודה 1N4001 רגילה (0.30 $ כל אחת ב- Digikey) היא בערך 1 וולט ב -1 A, כך שהפלט למעגל שלך יהיה 4 וולט. אם היית רוצה לקבל ירידת מתח נמוכה יותר היית עובר לדיודת שוטקי, כגון 1N5817 שיש לה ירידה קרובה יותר ל 450mV ב -1 A, כך שהמתח בצד הפלט יהיה 4.55V. הדיודה הזו היא רק כמה סנטים יותר.

אם, עם זאת, אתה זקוק למעגל בדיוק 5 וולט, תצטרך לבדוק שיטות מיתוג אחרות, כגון FET. עם זאת, זכור כי זה יהיה יקר יותר, וכמעט כל אפשרות פשוטה אחרת כוללת עדיין ירידת מתח.

רוב מכשירי 5V ומעגלים יפעלו בסדר עם 4.5V, עם זאת, רק בדוק את מפרטים בזהירות ועשו בדיקות.

במקום 1N5817, האם ניתן להשתמש במקום זאת [PMEG3020ER] (http://www.nxp.com/documents/data_sheet/PMEG3020ER.pdf)?יש לו דירוג זרם גדול יותר ונפילת מתח נמוכה יותר (365mA)?גם זה זול.האם הזרם ההפוך גדול מדי?
#2
+14
Craig Trader
2009-11-13 10:54:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה אמור להיות מסוגל להשתמש באותו מעגל שבו משתמש Arduino Duemilanove; ניתן לקבל את הסכמה ב- PDF או כ קבצי נשר. העיצובים של Arduino מורשים ברישיון Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.5. להלן תיאור של אפשרויות ההספק של ה- Duemilanove:

ניתן להפעיל את ה- Duemilanove של Arduino באמצעות חיבור USB או עם ספק כוח חיצוני. מקור החשמל נבחר באופן אוטומטי.

חשמל חיצוני (שאינו USB) יכול להגיע ממתאם AC-DC (קיר-יבלת) או מסוללה. ניתן לחבר את המתאם על ידי חיבור תקע 2.1 מ"מ חיובי במרכז לשקע החשמל של הלוח. ניתן להכניס מוליכים מסוללה בכותרות הסיכות Gnd ו- Vin של מחבר ה- POWER.

הלוח יכול לפעול באספקה ​​חיצונית של 6 עד 20 וולט. אם המסופק עם פחות מ- 7 וולט, עם זאת, הסיכה של 5 וולט עשויה לספק פחות מחמישה וולט והלוח עשוי להיות לא יציב. אם משתמשים ביותר מ 12 וולט, ווסת המתח עלול להתחמם יתר על המידה ולפגוע בלוח. הטווח המומלץ הוא 7 עד 12 וולט.

סיכות הכוח הן כדלקמן:

  • VIN. מתח הכניסה ללוח Arduino כאשר הוא משתמש במקור חשמל חיצוני (בניגוד ל -5 וולט מחיבור ה- USB או ממקור מתח מוסדר אחר). אתה יכול לספק מתח דרך סיכה זו, או, אם מספק מתח באמצעות שקע החשמל, לגשת אליו דרך סיכה זו.

  • 5V. ספק הכוח המוסדר המשמש להפעלת המיקרו-בקר ורכיבים אחרים על הלוח. זה יכול להגיע מ- VIN באמצעות וסת על הלוח, או להיות מסופק באמצעות USB או ספק 5V מוסדר אחר.

  • 3V3. ספק 3.3 וולט שנוצר על ידי שבב ה- FTDI המובנה. שואב זרם מרבי הוא 50 mA.

  • GND. סיכות קרקע.

אה, לצערי זה הדרך בה ירדתי ולא עבדתי בשבילי ...
מה נכשל עבורך?
זו הצעה טובה, אך אולי עדיף אם תסביר כיצד הלוח הארדואיני בדיוק בוחר אוטומטית כוח במקום לומר רק "לך תסתכל על הסכימה שלהם". הסכימה שלהם לא כל כך ברורה, וייתכן שלא ברור מה הפונקציות של מכשירי ה- IC השונים עושים למי שלא השתמש בהן בעבר (באופן ספציפי ה- LM358D ו- MC33269D שנראים מעורבים בבחירת ספק הכוח).
מעגל הארדואינו נועד לעבור בין מתח חיצוני> 7V ו- 5V מה- USB. זה תלוי במתח הנכנס להיות גבוה יותר, ואילו ניסיתי לעבור בין 5 וולט ל -5 וולט. בסופו של דבר פשוט השתמשתי במתג ... אה.
#3
+10
Vineeth
2009-12-02 13:43:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תסתכל על בקרי MOSFET של ORing כמו LTC4412 ( http://www.linear.com/pc/productDetail.jsp?navId=H0,C1,C1003,C1142,C1079,P2220 ) ו- MAX5079 של מקסים ( http://www.maxim-ic.com/quick_view2.cfm/qv_pk/4606). קצת יותר מסובך (ויקר) ואז להשתמש בדיודות במקביל. עם זאת, ירידת מתח האספקה ​​ופיזור הכוח יהיו מינימליות.

אם אתה ממשיך עם הדיודות, זכור כי אין שתי דיודות בעלות אותו מתח קדימה בדיוק. לכן, הסובלנות עשויה להסתדר כך שהמעגל מופעל באמצעות ה- USB גם אם ATX מחובר לחשמל.

#4
+3
Seidleroni
2009-11-13 07:49:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה שעליך אולי לעשות הוא לחבר את כוח ה- USB דרך חיץ כלשהו עם סיכה לבחירת שבב או משהו כזה. לאחר מכן יש שער AND שאם הוא רואה 5 וולט הן מכוח ה- USB (לפני שבב המאגר) והן 5 וולט מאספקת החשמל של ה- ATX, 1 ו- 1 = 1 (ובחירת השבבים בדרך כלל פעילה נמוכה, כלומר '1' יסתובב כיבוי אספקת ה- USB).

עריכה: לא התכוונתי לשבב חיץ. התכוונתי לומר קצת IC כדי 'לנקות' את המתח שמגיע מה- USB. באמת בכל שבב שתוכלו להשתמש בו בכדי לספק את הכוח ויש לו סיכה לבחירת שבב

זו לא דרך טובה מאוד לעשות זאת. דברים כמו שבבי חיץ משמשים בדרך כלל לוגיקה ולא לאספקת חשמל. אני מהמר שזה יעבוד, אבל כנראה לא יותר ממשהו קטן כמו 50mA או כל גבולות השבב המסוים הזה.
#5
-1
Nick
2015-03-26 02:35:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להשתמש בדיודת שוטקי ואז להוסיף לוח פריצה של 5v להגביר את אובדן המתח, לא? https://www.sparkfun.com/products/10968

אני חושב שאתה צודק, אבל אני חושב שהתשובה העליונה כבר אמרה את זה - האם יש לך מה להוסיף שלא הוזכר קודם?
אין אזכור של לוח פריצה להחזיר את ירידת 5V.זה מה שהוספתי / שאלתי.אני חדש בכל זה ... הייתי רוצה הדרכה בעצמי.
זו ... למעשה נקודה טובה.+1 ממני.
מתג MOSFET יהיה זול יותר וקטן ויעיל יותר
זה לא תכנון טוב, הוספת ספק כוח נוסף היא טיפשית למדי.לממיר יהיה גם קצת רעש, זה עשוי להיות ניכר אם מדובר ברכיבים אנלוגיים.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...