שְׁאֵלָה:
DIY SMT Reflow: טוסטר אובן, מחבת או?
Cymen
2009-12-21 22:40:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קראתי לא מעט כתיבה על המרת תנורי טוסטר או מחבתות למרכיבי SMT זורמים מחדש. נראה שהחלקים החשובים היו:

  • ניסיון להתאים פרופיל זרימה מחדש (דפוס טמפרטורה לעלות מעלה ואז למטה שמתחמם מספיק כדי להזרים מחדש אבל לא מספיק חם כדי לפגוע ברכיבים / PCB)
  • כדי להקל על יישום הדבקות באזורים ספציפיים: השתמש בתבנית (חיתוך בלייזר נראה פופולרי)

SparkFun אפילו מציע ערכה לשליטה תנור או מחבת, אך ככל הנראה בגלל חששות באחריות, הערכה משתמשת בממסר 12 וולט במקום ממסר 110/120 וולט או 220 וולט (התאמתו למתח מלא נותר בידי ה- DIYer). ניסיון אישי עם זה? זה יהיה נהדר לשמוע ניסיון בפועל על מה עובד וממה להימנע.

בתיאור הערכה כתוב שיש לו ממסר 220V ... אם כי הוא יכול היה להשתנות ב -8.5 השנים האחרונות.
שמונה תשובות:
#1
+18
Lou
2009-12-21 23:47:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנקודת מבט של תחביבים:

פשוט הרמתי תנור טוסטר עם מצב אפיית הסעה, ללא אופנים בכלל. מצב אפיית הסעה חשוב, מכיוון שהוא מפיץ בצורה אחידה יותר את הטמפרטורה בתנור שמונעת מנקודות חמות לטגן רכיבים או כתמים קרים ליצור חיבורי הלחמה קרה. השתמשתי בתנורי טוסטר ישנים יותר והם עובדים בסדר גמור בעבודת חובבים, אבל אם אתה מתכוון להרים אחד חדש, הוצא עוד 10 דולר או יותר כדי לקבל הסעה.

הזדחלתי בהצלחה. לוחות רבים עם מכשירי IC שונים ומעולם לא הייתה להם בעיה. אני לא זוכר את הפרטים, אבל אני בדרך כלל נותן לו בערך 90 שניות להגיע לטמפרטורת "חימום" ואז מגביר אותו לטמפרטורת האפייה הסופית שלי (אני חושב שהוא מבלה כדקה או שתיים בשלב זה) . בדוק את גליונות הנתונים שלך כדי לוודא שהרכיבים שלך יכולים להתמודד עם כל הטמפרטורה בה הדבק הלחמה שלך נמס ובמשך כמה זמן. אני פחות או יותר מגלגל את העין כשאני עושה לוח מסוג מסוים כדי לראות מתי חלקים שונים זורמים מחדש על סמך כמות הדבק הלחמה שאני משתמש בו, אבל הכל היה די דומה בפרויקטים הקטנים שלי.

ככל שהתבניות / סטנסילים עוברות, אני לא טורח אלא אם כן יש לי הרבה מכשירי IC משובחים. השג לעצמך ערכת הדבק הלחמה עם מזרק וטיפים שונים, ושחק עם אלה (השתמשתי בזה מ- Celeritous: http://www.celeritous.com/estore/index.php?main_page=product_info&products_id=47 יש גם גרסה ללא עופרת). כל מה שאתה צריך זה כתם מספיק של הדבק הלחמה, מתח פני השטח באמת עושה 90% מהעבודה אם אתה לא שם יותר מדי. הבנתי "כמה" באמצעות ניסוי וטעייה בכמה לוחות חילופיים.

אני חושב שאם אתה לא מנסה למכור דברים ואתה לא עובד עם רכיבים רגישים, אין צורך במודולים. מניסיוני, רכיבים די חזקים לכל דבר ונחשב, ושום דבר לא עובר על תהליך הלמידה של צפייה בהזרמת הדבק הלחמה בכמה לוחות ישנים (ורכיבי SMT, אם יש לך כמה פנויים). תדע מתי אתה באמת צריך לטפל בבעיות שהבאת.

#2
+7
Peter Gibson
2010-04-22 07:00:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצאתי כי פלטה חמה זולה היא טובה:

  • החבר'ה של Sparkfun אמרו שאפילו עם תנור זרימה מחדש זול, חלק מהרכיבים שלהם עם בתי פלסטיק (מחבר USB מסוג B מהזיכרון) יתמוסס. בעיה זו תוקנה באמצעות מחבת.
  • מחבתות נוטות לא להיות שטוחות מאוד ולשנות צורה בחום. מצאתי שהפלטה כאן מעט טובה יותר.

כפי שאחרים ציינו, רוב הרכיבים עמידים למדי ושליטה בפרופיל הטמפרטורה אינה קריטית לעבודת התחביבים, אולם הקפד הרם את האש לאט בהתחלה ושמור על העיסה. כאשר הלוח מחומם מצד אחד, הוא עשוי להשתחוות כלפי מעלה ותצטרך לנדנד אותו כדי להבטיח חום אחיד על הלוח.

מריחת הלחמה ביד עובדת מצוין עבור קבוצות קטנות ואחת offs, אבל סטנסיל מאיץ באופן דרסטי את התהליך כאשר אתה עושה כמה לוחות עם רכיבי גובה צליל. שבלונות מיילר (פלסטיק) בחיתוך לייזר הן זולות ויעילות - הייתי ממליץ לקבל שבלונה עם כמה עקבות SMT נפוצים למיקרו-בקרים וכו '(32 & 48 פינים QFN; BGA; SOIC) מכיוון שלעיתים קרובות יש לך אחד מהרכיבים האלה על גבי לוח שתוכל לשבלול ואז לעשות את השאר ביד.

האם אתה רומז ל [מדריך הכישורים של Sparkfun Reflow] (http://www.sparkfun.com/tutorials/59)?
#3
+6
jluciani
2009-12-21 23:50:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בשיטת המחבת בבית חברים. זה עובד מאוד טוב. הוא עשה סטנסיל על ידי חרוט פליז דק תוך שימוש באותו תהליך בו הוא עושה לייצור PCB. אנו מפיצים את הדבק על PCB באמצעות הסטנסיל. הנחתי את החלקים על ה- PCB. לאחר הנחת החלקים דחפתי בזהירות את הלחמה + חלקי PCB + למחבת המחוממת באמצעות דיבל. כשהלחמה התחילה להמיס דחפתי את ה- PCB מהמחבת. חשוב שיהיה שטח ההזרמה והזנה בגובה זהה למחבת.

שלילה של המחבת היא שאתה יכול רק רכיבי הלחמה בצד אחד. עם תנור טוסטר אתה יכול לעשות את שני הצדדים.

חיובית גדולה מהמחבת היא שאתה מחמם באמצעות המעגל. גוף הרכיב יהיה בטמפרטורה נמוכה בהרבה מאשר בשיטת התנור.

יש בחור שאני עכשיו חותך לייזר שבלונות קפטון. 25 דולר עבור שבלונה בגודל 8.5 x 11. יצרנית PCB מסוימת תמכור לך גם שבלונה.

מסכים עם תחריט הפליז הדק לשבלונה. כמו כן, זה מקל על התאמת גדלי החורים כדי להוריד את הכמות הנכונה של הדבק הלחמה. להדבקת הלחמה, הסתכלו מזרחה: dealextreme.com/details.dx/sku.7952 אזהרה אחת לגבי הדבק הלחמת סגסוגת עופרת. זה מאוד דביק ואתה יכול לבלוע אותו בקלות אם אתה לא נזהר. כפפות לטקס זה רעיון טוב.
#4
+6
lyndon
2011-01-30 09:32:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בשיטת המחבת ... ללא מחבת.

הגדרתי את המבער (כיריים חשמליות) למצב נמוך והנחתי לוח אלומיניום בעובי 1/4 "6" x 6 "עם לוח עליו ישירות על המבער. לאחר כ -2 דקות כדי שהכל יתחמם באופן שווה, אני מעלה את החום לגבוה. כאשר משחת הלחמה מתחילה לזרום, אני מכבה את האש ומחליק את הלוח. יש מספיק חום שיורי. כדי להזרים הכל בהיותו אלומיניום, זה מתחמם ומתקרר באופן שווה.

עשיתי את זה כמה פעמים וזה עובד הרבה יותר טוב מאשר הלחמת ידיים. בסופו של דבר אוכל להשיג מחבת, אני מניח. יש לי גם תנור טוסטר ישן שאנסה באחד הימים האלה.

#5
+6
mikeselectricstuff
2011-01-31 05:36:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשיתי עשרות לוחות פרוטו וייצור בתנור טוסטר נשלט ידנית ללא בעיות. עבור QFPs 0.5 מ"מ אני נוטה ליישר אותו בזהירות ואז לתקוע כמה סיכות למטה. אחר כך אולי יש את הקצר המוזר אבל זה בעיקר עד להדבקת סטנסיל ולא להזרים את הזרימה בקלות ולגעת בקלות אחר כך. גם אם לא היה לי סטנסיל, אם יש יותר מקומץ חלקים תמיד הייתי מדביק ידנית, מניח ולהזרום מחדש בהעדפה להלחמת ידיים - זה מהיר יותר ונותן תוצאות עקביות יותר.

#6
+3
Wouter van Ooijen
2011-07-04 22:47:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בתנור טוסטר קטן המעוצב עם בקרת טמפרטורה (פרופיל). נראה שעובד יפה עד כה. החלקים הקטנים ביותר בלוחות אלה הם שבבי FT232RL. ריצה אופיינית היא 10 לוחות. לעשות זאת ביד יהיה אפשרי לחלוטין, אבל ייקח הרבה יותר זמן. נרתיק הדבק הלחמה פשוט (פלסטיק) חוסך זמן רב בהשוואה להדבקה של הדבק הלחמה ביד.

#7
+1
Jason S
2009-12-22 00:45:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OMG !

תראה, אם זה עובד בשבילך, נהדר, אבל לא הייתי נוגע בגישה מסוג זה עם מוט 10 '(3 מ' ;-). הקפידו על הלחמה ידנית.

אני מניח שהיוצא מן הכלל לכך הוא חלקי BGA או מכשירים אחרים עם רפידות מתחת לשבב. למכשירי חשמל עם כרית אחת, עשוי להניח אני יכול להדביק איזשהו משחת הלחמה + אקדח חום. עבור BGA לא הייתי טורח, מכיוון שנושאי בקרת האיכות הקשורים ל- BGA הם מחוץ לטווח טכניקות ה- DIY לדעתי.

תגובה מעניינת. נראה כי גישה זו נפוצה למדי גם עם ערכות מכירה אלה. לדוגמא: http: //www.adafruit.com/blog/2006/08/01/duel-nature-time-to-bake-the-pcbs/http: //www.sparkfun.com/commerce/tutorial_info.php?tutorials_id=59&page= מעניין מה ניתן לעשות.
הייתי רוצה לדעת יותר. גם התשובה הזו לא ממש מועילה, אבל גם לא מועילה. מדוע אתה כל כך נגד גישה זו? ידיעה נוספת עשויה לעזור ל- @cymen לקבל החלטה משכילה. כדי להפוך תשובה זו למועילה יותר הייתי מקשר גם לכל אחד מאוסף עצום של קטעי וידאו של הלחמת יד SMT באינטרנט, או את ההדרכות ב- SparkFun (למשל). ללא ספק, מחבת זרימה או תנור אינם נחוצים בשום דמיון, ויש לך נציג די טוב, אז הייתי מצפה שהסיבות שלך שקולות היטב וזה יועיל לכולנו לשמוע אותן.
עם שבבי QFP משופרים עדינים הייתי חושב שהלחמה ידנית תניב תוצאות טובות יותר אם משתמשים בציוד הנכון. הלחמת גרירה מהירה מאוד וכל העבודה תארך בערך אותו זמן. ליאון
ההתרשמות שלי היא שהיתרון בשימוש בגישה של הזרמה מחדש היא שהיא יכולה להיות מהירה יותר בהרכבת רבים מאותם PCB כמו בערכה. עבור אחד או שניים זה לא נחוץ. עם זאת, כאשר היד מתחילה להתכווץ ויש עוד עבודה לעשות ... אני סקרן אם כי בדיוק כתחביב אז הרמתי היום תנור טוסטר משומש בחנות המכר, ואני הולך לנסות אותו.
הממ, אני מניח שזה יכול להיות מהיר יותר להשתמש בגישת ריפלוקס ... אני עדיין סוג של ספקן. אבל אני לא מומחה להלחמה, רק יודע מה עובד טוב + אני לא שואל לסחור במהירות מוגברת כדי להגדיל את הסיכון. בהצלחה!
ג'ייסון, החברה שלי פשוט שיחקה מעל כמו שנדון כאן לצורך יצירת טיפוס מהיר. אנו עדיין מזמינים סטים גדולים שנעשו על ידי חברה מקצועית, אך כאשר אנו רוצים 100 או אפילו אב טיפוס אחד, אנו תנור אותו. זה עובד מצוין ואף פעם אין לי בעיות של מפרקים קרים, אבל גם כשאנחנו מולחמים ביד, באופן כללי, אין לי.
#8
+1
Brian Carlton
2011-01-30 08:07:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שלם לחברת הרכבה קצרת טווח שתעשה זאת עבורך. הרבה יותר אמין, במיוחד עם חלקים קטנים שבהם זה פשוט לא שווה את הטרחה, אלא אם כן הזמן שלך פנוי. לדוגמא הרכבה מתקדמת ו מעגלי צווחה. הצהרת אחריות: לא השתמשתי בהם, וגם לא מכיר מישהו שיש לו.

מדוע ההצבעה השלילית. בהודעה לא נאמר שהוא צריך לעשות זאת בעצמו.
הוא אכן אמר שהוא מחפש פתרון עשה זאת בעצמך (ראה כותרת). ככל הנראה, הוא היה עושה זאת בעצמו. אבל בסוף הוא מבקש עצות כלליות יותר, אז זה קצת לא ברור.
לא הנחתי את ההצבעה (למעשה רק הצעתי אותה) אבל חיפשתי ניסיון בשיטות DIY. "אל תעשה את זה" יכול להיות כמובן תשובה שימושית, אך הוא לא מעניין במיוחד אלא אם כן הוא משכנע.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...