שְׁאֵלָה:
מהן תוכנות מעגל בעלות נמוכה ותכנון PCB?
Edward
2009-12-22 09:14:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם ידוע לך על תוכנת תוכנה חופשית או מעגל עלות נמוכה / PCB?

אני מכיר כמה מהן שמניתי להלן, אך תהיתי אם יש עוד כאלה מסוגם. אנא הזכר את התכונות והנושאים הטובים שבהם אתה נתקל בתוכנה.

נראה שאתה מחפש בחינם כמו ב'בירה חופשית ', ולא בחינם כמו' חופש דיבור '. האם זה נכון?
... לאלה, כמוני, שקראו את הערת @Kevin's [לעיל] קצת מוקדם מדי בבוקר, הוא שואל אם אדוארד מחפש תוכנה בעלות נמוכה / אפס ("בירה חינם") או תוכנה פתוחה ("חופש דיבור" "), כפי שנדבר על ידי [R. סטולמן] (http://www.wired.com/wired/archive/14.09/posts.html?pg=6).
שאלה זו אינה מתאימה לאתר זה.צריך לסגור את זה, למרות ההצבעות הרבות.פופולרי אינו זהה למצב בנושא.
FWIW, יש לנו כעת אתר [softwarerecs.SE] ששאלה זו תהיה בנושא.אוי ואבוי, זה זקן מכדי להעביר לשם.
חֲמֵשׁ עֶשׂרֵה תשובות:
#1
+32
starblue
2009-12-22 14:02:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kicad הוא קוד פתוח וחינמי, והוא חבילה משולבת יחסית של סכימות ועורך פריסות.

gEDA היא בחינם ו קוד פתוח. הוא ישן יותר מ- Kicad, מכיל יותר כלים המייצרים פלט נחמד יותר, אך הוא פחות משולב.

מכיוון שהם חבילות קוד פתוח אין הגבלות שרירותיות על הגרסה החינמית (כמו למשל גודל הלוח ב- Eagle ) ובלי טרחת רישיון.

נראה של- Kicad יש הרבה מומנטום כרגע ובקרוב ישחרר גרסה יציבה חדשה עם הרבה פיצ'רים מגניבים.
ל- KiCad יש ממומנטום.אני משתמש בנשר כבר 3 שנים.פשוט עבר ל- KiCad (4.0+).לא אשתמש שוב בנשר אם זה תלוי בי.ל- KiCad צוות פיתוח נהדר ומאחוריו תמיכה בתשלום של חברת CERN.כניסה סכמטית וכלי הפריסה עדיפים על נשר.
#2
+23
Shawn J. Goff
2009-12-22 09:34:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink
נראה כי

נשר הוא כלי PCB החינמי הפופולרי ביותר.

יש הדרכות מצוינות לכך באתר sparkfun.com.
נשר אינו חופשי אך יש גרסת תוכנה חופשית קלה עם שטח לוח מוגבל ל 100 x 80 מ"מ (4 x 3.2 אינץ ') זה מצוין אבל קצת זמן ללמוד וברגע שזה נגמר תקבל תוצאה מושלמת
הגרסה החינמית של Eagle חסרת הרבה מהפונקציונליות של הגרסה המלאה.
נשר אינו פנוי אם הלוח שלך גדול מ- 100 x 80 מ"מ (4x3.2 אינץ ').
#3
+16
Edward
2009-12-22 09:18:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה אולי לא נחשב כתוכנת עיצוב PCB, אך נדרשת גישה יצירתית חדשה לעיצוב מעגלים ו- PCB ומאפשרת לך ליצור אב-טיפוס סביב עם נוף לחם.

זה נקרא Fritzing וישנן גרסאות עבור Windows, Linux ו- Mac.

הצג צילומי מסך של מצבי התכונות העיקריים:

Breadboard view
(מקור: svgopen.org)

זה קורס כל 5 דקות ב- Win 7 x64 שלי
#4
+9
Justblair
2009-12-24 04:23:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אישית מעדיף להשתמש ב- Diptrace

http://www.diptrace.com/

זה זמין לשימוש לא מסחרי מוגבל טופס (250 פינים) בחינם ואז הוקנה בקנה מידה של עלויות שונות בהתאם לשימוש ולהיקף.

ניסיתי את Eagle ונמצא לי קל יותר להשתמש בדיאטה עם ספרייה נרחבת למדי וחשוב מכך קל לשימוש מעצב חלקים.

השתמשתי בזה ליצירת גרברים שהפכתי למחשבי PCB ללא בעיות כלשהן.

הייתי ממליץ בחום לנסות זאת, אני חושב שזה חזק באותה מידה. כנשר ופשוט יותר לשימוש ...

Diptrace הוא גם החביב עלי ביותר. חינם הוא 300 פינים, שתי שכבות איתות. כמו כן, אם אתם ללא כוונת רווח או סטודנטים אז תוכלו לשדרג לגרסת לייט, 500 פינים 2 שכבות, בחינם.
#5
+8
jluciani
2009-12-22 17:43:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש ב- gEDA / PCB. פורמטי הקבצים פתוחים ל- ASCII. פורמטי הקבצים הפתוחים מאפשרים מגוון רחב של משימות אוטומציה של EDA. הפורמט ASCII הופך אותם לקלים יותר.

עברתי מנשר ל- gEDA / PCB. מצאתי ש- GEDA הוא כלי עבודה יותר. הצילום הסכמטי טוב יותר אך פריסת ה- PCB נראית קשה יותר. יכולת התסריט היא זו שעשתה את ההבדל. יש גם כלים להדמיה.

היזהר בבחירת גרסה חינמית של כלי EDA שהוא נכה או כלי שנועל אותך בפני ספק PCB ספציפי. יש מסלול למידה המשויך לכל כלי EDA או תוכנה מורכבת אחרת. יהיה צורך מאוד זמן להחליף כלים.

ספריית טביעות הרגל בה אני משתמש זמינה ב http://www.lucianifamily.org כמו כן, יש לי מגוון סקריפטים אוטומטיים של EDA. באתר שלי.

כדוגמה ל- gEDA / PCB עשיתי רמיקס של עיצוב המעגלים Drawdio ש-ladladada עשתה. הרמיקס כולל את קבצי EDA ותיעוד. כל הקבצים נמצאים בכתובת http://www.wiblocks.com/remix/index.html

למקרה שזה ילך רע בעתיד, קטנטן זה פותר לכתובת http://wiblocks.luciani.org/remix/index.html
במקרה שגם קישור @MichaelKohne משתבש, הנה קישור נוסף: http://www.wiblocks.com/remix/index.html
#6
+4
alexandrul
2011-01-25 13:49:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PCB123:

הגרסה האחרונה של כלי העיצוב החינמי שלנו ל- PCB כוללת ממשק CAD אינטואיטיבי המאפשר לך ליצור עיצובים חדשים של PCB; מציע חופש וגמישות בעריכת הסכימאות והפריסות שלך.

תכונות:

  • אשף לוח חדש.
  • יכולת לייבא רשימות רשת ממספר רב של ספקי CAD.
  • 145,000+ חלקים בספריה.
  • DRC / DFM מהיר ומדויק.
  • שתי שכבות, ארבע ושש שכבות תמיכה באמצעות מסכת הלחמה ומסך המשי.

קישור להשוואה עם מוצרים אחרים: השווה כלים לעיצוב PCB

#7
+3
Edward
2009-12-22 09:15:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מחשב קל ממערכות מספר אחת עובד טוב מאוד עבור פרויקטים קטנים / בינוניים, הוא תומך במחשבי PCB מרובי שכבות, כולל כלי עריכה סכמטי, ויש לו Autorouter ברמת הכניסה או שאתה יכול לקנות את Autorouter המקצועי כתוסף. קח הדגמה בחינם מהאתר שלהם.

ניתוב PCB ביד הוא מהיר ואינטואיטיבי, ותוכל ליצור את הרשימה ישירות בעורך PCB עצמו, פשוט על ידי חיווט כל סיכה לאחרת. כל החוטים הלא מחוברים מופיעים כמו עכברוש. ואז כשאתה מחבר חוטים למסילות, קו העכברוש נעלם.

#8
+3
Shawn J. Goff
2010-01-07 04:07:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנטור PADS הוא עוד אחד עם הערכה בחינם. יש לו גודל בלתי מוגבל ו -8 שכבות. המגבלה שלו היא מספר המכשירים: 30.

#9
+3
monpjc
2011-01-25 17:52:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניתן גם לקבל DesignSparkPCB שהיא חבילה בלתי מוגבלת שניתן על ידי RS Electronics בחינם - www.designspark.com

היא מבוססת על Easy-PC, אך הקבצים הם לא תואם.

ניסיתי לאחרונה מגוון כלי PCB / פריסה / וכו 'בחינם, ומצאתי ש- Design Spark PCB הוא ממש טוב וזה מדהים שהוא בחינם.בפרט, בעוד נשר היה רץ קדמי מוקדם, נושאי הרישוי לגבי תפוקת התוכנית הותירו אותי עליז.לעומת זאת Design Spark עשה את כל מה שרציתי, כולל צורות לוח מותאמות אישית.
#10
+2
Axeman
2009-12-22 17:18:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אינך זקוק לפלט גרבר, ההדגמה של אומניגליף (לשעבר מעגל) ב http://www.holophase.com/ אמורה להספיק. השתמשתי בתוכנה כמעט לא ידועה זו מהגירסה הראשונה של MS-DOS.

#11
+2
BG100
2011-01-27 02:11:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש ב ExpressPCB, שהיא חבילת תוכנה ללא הגבלה בחינם המאפשרת לך לעצב סכימות ו PCB. אתה יכול גם לשלוח את העיצוב שלך אל ExpressPCB והם ייצרו את הלוח עבורך.

צילום מסך: ExpressPCB Screenshot

הסתכלתי על זה בקצרה לפני זמן מה, האם אתה יכול ליצור גרברס או רשימות רשת / BOM אחרים לייצוא, או שאתה נעול לתוך ExpressPCB לנצח?
כן, אתה נעול. לא, זה אפילו לא תומך ברשימות רשת / BOM או משהו אחר. זו חבילת פריסה גרידא, אתה צריך לנהל את כל רשימות הרשת שלך בעצמך.
רק הסתכל, אתה יכול לייצא ציור מכני של DXF (לא בטוח מה זה), ולייבא רשימת net. התוכנית הסכימטית מאפשרת לך להעתיק BOM ללוח.
@BG100 - [DXF] (http://en.wikipedia.org/wiki/AutoCAD_DXF) הוא תבנית מבוססת ASCII נתמכת למדי (זה קיצור של פורמט החלפת מסמכים), והיא משמשת בצורה הבולטת ביותר על ידי תוכנת AutoCad. זה סובל מבעיות גרסאות ותקינה (לכל אחד יש שינויים עדינים משלו), אך לתוכניות PCB רבות אחרות יש אפשרות לייבוא ​​/ ייצוא של DXF. אז, אין ייצוא סכמטי, אבל לפחות אתה יכול להשיג את הלוח שלך. הייתי אומר ש- DXF לא ממש טוב כמו גרברס, אבל נראה שהם לא כיוונו לנעילה כתכונת תוכנה.
@Fake Name: ההבנה שלי היא שניתן לקשר את ExpressSCH (סכמטי) ו- ExpressPCB (פריסה) יחד, כך שאינך צריך לנהל את רשימות הרשת שלך בעצמך.
אני שומע שהחברה נהגה להמיר מ- ExpressPCB לגרבר בתשלום של 60 $] (http://opencircuits.com/PCB_Manufacturers#Sunstone_Circuits_aka_PCB123). האם יש אתר באתר ExpressPCB (המכונה גם סונסטון) שהמחיר האחרון הוא?
אני לא אמליץ על זה.בטוח שזה עובד וזה בחינם, אבל אתה נעול לנצח להזמין את הלוחות שלך באמצעות PCB אקספרס.גם אם אתה משלם להם עבור גרברים בעיצוב שלך, זה לא שימושי במיוחד, מכיוון שלא ניתן לייבא אותם בקלות לתוכנות האחרות שלך.ביליתי עשרות שעות בצורך ליצור מחדש עיצובים שנעשו ב- PCB אקספרס.עשה טובה לעצמך ותתרחק.
#12
+2
dfernseb
2014-09-20 02:48:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Altium משחררת כלי עיצוב PCB בחינם: http://circuitmaker.com/

#13
+1
MaxBlack
2015-11-03 16:05:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברצוני להמליץ ​​על EasyEDA. זהו כלי PCB מבוסס אינטרנט בחינם לכל מי שעוסק בעיצוב אלקטרוניקה ויכול לשתף את העבודה עם אחרים.

הייתי שימוש ב- EasyEDA כבר למעלה משנה עם תוצאות נהדרות. הדברים המדהימים ביותר ב- EasyEDA הם לא רק שזה בחינם עד לנקודה שבה אתה רוצה לקנות פיזית PCB (בעלות נמוכה) ישירות מ- EasyEDA אלא שבניגוד ל- ExpressPCB וכמה אחרים, אינך קשור לרכישת PCB מ- EasyEDA: אתה יכול להוריד את Gerbers ולשלוח אותם לכל בית PCB ללא תשלום מ- EasyEDA.

יש לו כמה אפשרויות ייבוא ​​(ויצוא) מרשימות למדי. . למשל הוא יכול לייבא עיצובים סכמטי ו- PCB מ- Altium ו- Eagle. ניתן גם ייבוא ​​ספרייה מ- KiCad.

ל- EasyEDA יש גם תמיכה טובה בסימולציה באמצעות ngspice. ניתן להריץ סימולציות רבות של LTspice ב- ngspice עם מעט מאמץ עריכה.

אם אנשים מעוניינים לנסות זאת, אני ממליץ לעיין במדריך ובספר האלקטרוני לסימולציה לפני שצוללים פנימה. https: / /easyeda.com/Doc/Tutorial/

לפי הבנתי, אם אי פעם תזדקק לייצור PCB, אתה קשור לרכישת לוחות PCB מספק זה.אבל אם אתה מרוצה מהמגבלה הזו אז כן זה נראה טוב.
-1 להוספת רעש עוד יותר לשאלה שהייתה צריכה להימחק לפני שנים.
כן, טוב אם הספק היחיד שלו יענה על הצורך שלך. אבל רוב האנשים היו רוצים לקבל יותר אפשרויות. אז EasyEDA יכולה לפתור את הבעיה הזו.
אתה יכול לבדוק את המדריך שלי בנושא EasyEDA https://atadiat.com/en/articles/e-full-review-of-easyeda-circuit-eda-online-tool/
#14
  0
Jay
2013-08-02 01:55:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוצה לשים עוד מגרש עבור Circad עכשיו OmniGlyph. השתמשתי בו מאז שהוא יצא לראשונה. התחלתי עם OrCAD כשהיה חדש, כך שייתן לך מושג כמה זמן אני דופק במערכות CAD. ניסיתי להשתמש בטנגו (לא היה אכפת לי מזה), פרוטל ואההה הזיכרון שלי ממש דוהה. סכֵימָה? אני חושב שזה מה שנקרא.

אני אוהב את הקבצים הפשוטים בפורמט ascii. * והפורמט אינו פורמט סודי כלשהו. אני שונא מילות זמזום כמו "חסר מראה" אבל זה לוקח אותך מסכמה ל- PCB עם כישלון מושלם בכישורים שלך. או כדי להפוך את זה לפשוט יותר ... כל החיבורים בסכמטיק מגיעים ל- PCB וזה העניין. ואיבד btw בכל כך הרבה מערכות CAD אחרות. אני גם אוהב שתוכנית זו אינה עכבר קבוע עבור המקלדת הזו הלוך ושוב. ובנושא זה הוא לא מלא בפקודות מקלדת מסוג Left Shift.

אתה יכול להסתובב סביב העכבר או להקליד. (הכל אופציונלי בכל מקרה) פורמט הקובץ הלא סודי הוא בעל ערך אם אתה רוצה לנתח את הדברים שלנו או להחליף רכיבים או כל דבר אחר שאתה יכול לחשוב עליו.

תמיכה טכנית עדיפה על כל תוכנית אחרת שאני ' ראיתי. ברור שאנגלית היא השפה העיקרית (לא הודית) ולמי שאיתו אתה מדבר יש (בשבילי) את התשובה או מקבל את התשובה הנכונה בהקדם האפשרי. אה, זה יכול להיות רק רושם שקיבלתי, אבל דיווחתי על כמה דברים (כזה שהיה באג לא ברור) הוא תוקן בימים וקיבלתי דוא"ל ששלח לי את הגרסה הקבועה. זה קרה בעוד DAYS !? ולא אני לא צוחק.

אני לא יודע אם זה קורה כל הזמן אבל אני יודע בוודאות שזה לא קורה בשום תוכנה אחרת שבבעלותי. שמעתי יד שנייה על הוספת בקשות לתכונות שמסביחות את דעתי לחלוטין. Windows מתעדכן מדי שבוע, אך נראה שזה בעיקר להאט את המערכת שלי וגורם רק למסכי מוות משופרים חדשים.

שכחתי את הדבר אולי החשוב ביותר האחרון. ההתקנה הקטנה להפליא שלה (לפיכך מהירה) יכולה להיות קלה כמו להכין ספריה שהיא מכניסה אליה את OmniGlyph. אז - גיבוי לכל דבר (תוכנית, ספריות, סכימות, חלקי רישום מכני וכו ') מתאים לכונן אגודל (ואתה יכול לכוון אותו מאותו btw) אז אם חלונות משתעלים כדור פרווה הגב שלך פועל באופן מיידי. או לפחות מהר ככל שתוכל לתקן או להתקין מחדש חלונות.

5 מתוך 5 כוכבים עבורי.

הורד את הגרסה החינמית בכתובת http://holophase.com / בדוק את קבוצת המשתמשים שהקמתי בקבוצות אלקטרוניות (עכשיו Yahoo Groups) אני הג'נט החתיך באמת שנראה מבולבל בצד שמאל של האתר

http : //tech.groups.yahoo.com/group/CIRCAD/ אני חושב שניסיתי להבין תוכנית בדיקת זיכרון 8080.

מעריץ 1 - ג'יי

#15
  0
SFCircuits
2014-07-03 04:33:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה אחד חינם שלא ראיתי שהזכיר שהוא די נחמד לפריסות פשוטות:

ngspice

החברה שלי עובדת בעיקר עם PADS ו- Eagle, אז +1 על המלצות לאלה. עם זאת, כאמור, לא בחינם!

Fritzing ו- Diptrace כדאי להסתכל.

ערוך: אנא ראה הערות למטה

שום דבר שמצאתי במבט מהיר סביב המקום בו קישרת לא אומר שניתן להשתמש ב- ngspice לפריסה.האם אתה יכול לקשר למשהו שמראה באופן ספציפי כיצד משתמשים ב- ngspice לפריסה?
אופס סליחה.אני מניח שמדובר בסימולטור מעגלים ולא בתוכנת פריסה.מהנדס בחברה שלי המליץ על זה.הנה 2 אחרים בחינם: [CADstar express] (http://www.zuken.com/en/products/pcb-design/cadstar/resources/software/express) 300 פינים;מגבלות מקסימום של 50 רכיבים [CometCAD] (http://www.cometcad.com/) 102x102 מ"מ, 2 מגבלות שכבה


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...