שְׁאֵלָה:
מדוע משתמשים ב- AVR בארדואינו?
Chris Gammell
2009-12-18 20:03:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדוע Arduino משתמש ב- AVR? אני מבין שהם המעבד הרשמי אבל אין סיבה שהקוד לא יכול להיות מועבר ל- ARM או לארכיטקטורה של פריסקייל מלבד עלות, נכון? כל עוד יש זיכרון מובנה, חשבתי שיכולה להיות הגירה קלה לחלקים האלה.

אני רואה הרבה ARM בתעשייה (נראה כאילו כל ספק דוחף אחד כזה לעיצוב שלהם) ותהיתי מדוע לא הייתה יותר ספיגה בעולם המפתחים של ארדואינו.

מי השוק שלך? אם אתה מנסה למכור משהו גדול בתעשייה, אז תרצה ARM, כי אם Atmel תעבור, לא נשאר לך כלום אם אתה משתמש במכשיר ה- AVR. עם ARM, יש הרבה ספקים אחרים שמציעים תחליפים נפתחים כמעט. המורכבות המוגברת של ה- ARM היא פחות בעיה אצל מהנדסים טובים מאשר אצל תחביבים שאינם מכירים את היסודות. אם אתה מוכר לחובבים, עקומת הלמידה תהיה תלולה מדי, כוח המעבד לא יתרגל, ו- SMT יהיה קיר לבנים מדומיין. ממי אתה מודאג מלקוחות תחביבים או ממעסיקים פוטנציאליים? Pls להבהיר.
אני לא מנסה להיות פוגעני, אבל השאלה מתבקשת להישאל. Atmel בת יותר מ -25, בעלת שוק מצליח מאוד מלבד ARM, AVR כשלעצמו הוא פלטפורמה מאוד מאוד מוצלחת. מה הסיכוי שחברה כזו תרד. זה נשמע כמו לומר, "אל תשתמש בחלונות, מה אם MicroSoft יירד?"
אני כן מסכים עם שתי הנקודות האחרות שלך, כלומר שאם יש לך שוק תחביבים, הסיכוי הוא נדיר שהכוח המלא של ARM ינוצל ו- SMT יהיה קיר לבנים.
האם אין Arduino Due עם SAM3XE (ARM 32 ביט) uC עליו? כי יש לי ביד אחת כרגע ...
ברצוני לציין כי "בימינו" ישנם למעשה לוחות מבוססי ARM שניתן לתכנת באמצעות Arduino (ספריות ו- IDE).Teensy 3.2 הוא דוגמה מצוינת לכך.https://www.sparkfun.com/products/13736
עשר תשובות:
#1
+33
Adam Davis
2009-12-19 00:29:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם למישהו בכלל אכפת ממה אתה מפתח?

כן ולא. התפתחתי ב- AVR32 עבור פרויקט מסוים, וסביבת הפיתוח (בפרט מחזור הידור / תוכנית / ניפוי באגים) היא איומה בהשוואה למשל ל- PIC32.

הלקוחות לא טיפול, למעט עלות ותחזוקה, ובמקרה של מערכת דמוית ארדואינו למתכנתים לא היה אכפת מכיוון שסביבת הארדואינו ומחזור הפיתוח מהיר יותר מההגדרה הנוכחית של AVR32.

אני פשוט תוהה כי יש תנאי חזק כל כך עבור מכשירי AVR במשפחת ארדואינו. אני מבין שהם המעבד הרשמי אבל אין סיבה שהקוד לא יכול להיות מועבר ל- ARM או לארכיטקטורה של פריסקייל מלבד עלות, נכון? כל עוד יש זיכרון מובנה, חשבתי שיכולה להיות מעבר קל לחלקים האלה.

אין שום סיבה שמעבד אחר לא יכול להיות בשימוש, אך יש סיבה טובה מאוד שהם בחרו במכשיר 8 סיביות נמוך יותר ולא במכשיר ARM, MIPS, PowerPC וכו ': קלות שימוש.

אם בדקתם את ההתקנה עבור אפילו בזרועות הקצה התחתון, זה סדר גודל מורכב יותר (מיפוי זיכרון, אחסון במטמון וכו ') מאשר מעבד 8 סיביות. אך חשוב מכך - באותה תקופה לא היו מעבדי זרוע DIP, ואלה נועדו לשמש לבנייה לבנייה של אמנים והאקרים, ולאו דווקא טכנאים אלקטרוניים ומהנדסים שמרגישים בנוח אפילו עם TQFP בעל 48 פינים.

הסיבה שה- AVR נבחר על פני ה- PIC היא ש- PIC לא באמת כולל מהדר C חופשי בשימוש נרחב, בין היתר (יציאת SDCC אינה בשלה).

אני רואה הרבה ARM בתעשייה (נראה שכל ספק דוחף אחד כזה לעיצוב שלהם) ותהיתי מדוע אין יותר ספיגה בעולם המפתחים של Arduino. מחשבות?

בעיקר בגלל נוחות השימוש - מורכבות, קלה להלחמה, עלות והעובדה שאין הרבה צורך בכך. מפתחים אוהבים את הרעיון שיהיה להם הרבה כוח, אבל בסופו של יום כשכל מה שאתה צריך לעשות זה להעביר כמה סרוו ולהבהב כמה אורות עם FFT נמוך, מעבד של 8 סיביות זה בסדר גמור.

אפילו ARMS בקליפת המוח הנמוכה שיוצא בחבילות של 28 פינים עדיין SOIC, לא DIP.

אז ל- AVR היו כל התכונות הנכונות:

  • קל להלחמה
  • קל להשיג באמצעות הזמנת דואר בכל רחבי העולם
  • מהדר GCC C בחינם
  • קל להבין את המעבד וההגדרה וההיקף ההיקפיים
  • זול
  • בכל מקום - הרבה אנשים וניסיון סביב משפחת AVR

בגדול זה עדיין נכון - אני לא יודע על ARM בתוך פורמט טבילה, והמתאמים מייקרים אותו משמעותית מה- AVR. לרוב, יצרנים לא חושבים שמעבד 32 סיביות ארוז ב- DIP יהיה רווחי מאוד.

יש אחד, המדחף המקביל. יש לו שמונה מעבדים של 32 סיביות על השבב, והוא מגיע בחבילות DIL, QFP ו- QFN.
זה נקודתי. AVR מעל PIC עקב רישוי, ו- AVR over ARM בגלל פשטות תוכנה ושרשרת כלים ויכולת הלחמה. בפרויקטים שלך, יתכן שזה לא חל. עם זאת, אם אתה רוצה לפתח ARM-duino, עיין בפרויקטים האחרים הדומים. הם לא תופסים כמו שיש ל- AVR. זה יכול להיות גם בגלל הסביבה Arduino dev.
באילו כלי AVR32 אתה משתמש - אני משתמש ב- IAR גם ב- AVR32 וגם ב- MSP ומצאתי שסביבה זו מסוגלת מאוד. העלות אינה נושא בסביבה מקצועית - שווה ערך לעלות של העסקת מהנדס למשך שבוע.
ניתן להתגבר על טענה זו לגבי כלים - ארדואינו משתמש ב- gcc שיש בו גם יציאת AVR32.
ל- NXP יש כעת כמה זרועות Cortex-M0 בחבילה DIP. אני חושב ממשפחת LPC11xx. אני מתאר לעצמי ששוק היעד שלהם הוא זול במיוחד, PCB חד צדדי באיכות נמוכה, במכשירים.
#2
+17
JohnC
2009-12-18 20:25:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתוח זרועות מגיע - הסתכל בפרויקטים הבאים.

Maple Leaf

XDuino

קורטינו

Illuminato

משפחת ARM PRO

ועכשיו ARM בחבילה DIP.

NXP LPC1114FN28

BASICchip

#3
+16
Chintalagiri Shashank
2013-01-23 21:02:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שנראה שאתה סקרי דעתך, הנה .02 $ שלי. בין אם אני עובד על ARM או על AVR משנה (ומכאן, אכפת לי), בעיקר על סמך מה שאני מנסה לעשות. ישנם מקרי שימוש בהם AVR הגיוני, ויש כאלה כאשר ARM עושה זאת. באופן כללי, יש גם פשרה בין, למשל, AVR ו- PIC. ראשית, בעוד אני כנראה אסתבך באמירת זאת, "הקונטינג החזק במשפחת ארדואינו" הוא משהו מיעוט קולני. רוב אנשי ארדואינו (משתמשים) שנתקלתי בהם הם כאלה שמעדיפים להתייחס לחומרה שלהם באותה צורה שהם היו מציפים סקריפט פיתון כדי לעשות משהו משעשע, לרוב עם הבנה ברמה נמוכה יותר של המורכבויות המעורבות מאשר הם היה עושה כשהם יעשו "מאת פו יבוא מטומטם". אמנם יש ערך כלשהו בדרך הארדואינו לעשות דברים, אבל יש גם הרבה מאוד מקום לביקורת.

אני חושב שכדאי להסתכל על ה- AVR, מלבד המערכת האקולוגית של Arduino. תנאי הארדואינו גם נהנה מאוד מהסיבות שהפכו את ה- AVR למשהו סטנדרטי של דפקטו לדברים תחביבים - מעטה שהשתלט עליו יותר ויותר מ- PIC עוד לפני שהארדואינו הופיע. המתחרים הישירים של ה- AVR יהיו ה- PIC ובמידה מסוימת ה- MSP430, שתופס תאוצה בעיקר בגלל הדחיפה השיווקית הכבדה של TI בשילוב עם כלי הסבסוד שלה.

מערכת אקולוגית

כפי שהוזכר בתשובות אחרות, ה- AVR הוא המשפחה היחידה שיש לה דרך נקייה ותקינה להגיע מאפס לעולם שלום באמצעות כלים בחינם. יציאת ה- avr-gcc, החלקים המייצרים את שרשרת הכלים winavr, שפע של שרטוטים של מתכנתים עם מורכבות ותכונות שונות, אך עדיין קשורים לסמכות הנגזרת מהתמיכה על ידי avrdude, מקלים על ההתמודדות עם עבודת שרשרת הכלים.

המערכת האקולוגית של ה- PIC היא סיוט, עם כל מספר של מהדרים, כלי תכנות, הרכבים, מה יש לך. רבים מהם אינם תואמים זה לזה. רובם בתשלום. לא כולם טובים. חשוב מכך, אין תקן דפקטו. חלופות הקוד הפתוח / פתוח (נניח, SDCC) מותירות הרבה מהדבר הרצוי, אך יותר מכך, לא הצליחו להשיג מעמד של תקן defacto כמו שיש ל- avr-gcc ולחברה. אפילו כאשר שרשרת הכלים של התוכנה הסתדרה, היית צריך לכל הפחות להשקיע במתכנת כלשהו. ה- PICkit עשוי רק לעלות 20 דולר בערך, אבל כאשר אתה צריך להבין איך לקנות אותו באופן מקוון (כרטיסי אשראי, משלוח בינלאומי, טרחה במט"ח), זה יכול להיות מפסק עסקה עבור חובבים. אין מעגל תכנות טוב ואמין עם הסטנדרטיזציה הדרושה בכדי לתת למתחילים את האומץ להשקיע מאמצים ומשאבים בכדי להגיע מנקודת מציאת מקור עבור ה- IC לנקודה בה תוכנת Hello World ונורית ה- LED מהבהבת. .

MSP430 עדיף באופן שולי, בעיקר בגלל שהוא חדש יותר (לפחות מבחינת פופולריות) - יש הרבה פחות רעש להתמודד איתו. TI שולחת אליך דגימות IC ביעילות שלא ראיתי בשום מקום אחר. mspgcc במצב תקין, ואפילו יש תוכנת ניפוי קוד פתוח שלא קשה למצוא או להתקין. אולם הבעיה היא שהוא לא ידידותי לתחביב כמו ה- AVR. עדיין יש לך את הבעיה של המתכנת, שהוא יקר יותר ממה שאתה צריך לקנות עבור PIC. פעולת האספקה ​​3.3v מציבה מחסום נתפס לאנשים שרגילים ל- 5v Logic. וזה לא מתחלף במח"ש - ישנם כאלה נמוכים זמינים, אך לא פעם אחת מגיעים לצ'יפס הבשר יותר.

קלות שימוש

DIP לעומת SMD, אני חושב, הוא הבחנה חשובה יותר מכפי שהיא מזוכה לעתים קרובות. ניתן להשתמש ב- IC DIP על קרש לחם, לוחות למטרות כלליות, איך שלא קוראים להם איפה שאתה גר, וכן הלאה. SMD IC דורש בהכרח הפעלת ייצור, או רכישה של לוחות מתאם שלא תמיד קל להשיג אותם בגודל או בצורה שאתה רוצה.

איכות גליון הנתונים, הערות היישום וקריאותם, גם, עושה הבדל. נראה כי אטמל עושה עבודה טובה יותר באופן שולי. כמובן שזו הערכה סובייקטיבית ביותר.

מכשירי AVR יכולים להשתמש ב- RC פנימי בעוד ש- PIC לעתים קרובות לא. הם דורשים גביש, מה שהופך אותו לקובץ מעט בשילוב עם דלות ביטחון.

AVRs נראו גם ידידותיים יותר עם תכנות בתוך המערכת בהשוואה ל- PIC לפני כמה שנים, אם כי יכולתי מאוד לטעות שם.

AVR לעומת ARM

כבקר עבור פריצה כללית ברחבי הבית או מה יש לך, הייתי אומר AVR קל יותר לשימוש כי: - סטנדרטיים יותר מנקודת מבט של תחביבים, יותר קוד שאוכל לעשות בהם שימוש חוזר מהאינטרנט מכיוון שאין כל כך הרבה וריאציות מהדר, וריאציות בין שמות רישומים ל- API בקרב בני המשפחה. (נסה להעביר את קוד ה- ARC של LPC לחומרת ATMEL ARM, תראה למה אני מתכוון) - הקוד הופך מטבעו למסובך יותר (הוא כן. באמת). - לשרשרת הכלים נדרשת עבודה נוספת להתקנה. - הופך את הממשק לקל מעט יותר. ARM בדרך כלל ישמט אותך ל 3v3 או 1v8 היגיון מה שהופך את הממשק לצעצועים אחרים לבעייתי מעט. - זול יותר - השגת שבב ARM בחנות החומרה המקומית אינה אפשרות מבחינתי במקום מגורי, קבלת AVR.

אני לא זוכר אף PIC, מלבד חלקי OTP שבהם סיביות הפיוז תוכננו מראש כחלק מבדיקות המפעל (הדרך היחידה לאשר שמצב LP, XT או HS עבד הייתה להגדיר את השבב למצב זה). שדרש גביש. חלקם אכן דרשו נגד וכובע חיצוני בכדי להשתמש במצב RC, והיו להם מפרט די מחוספס על התדירות שהם יפיקו, אך אני לא זוכר אף PIC ללא אפשרות תכנון עבור RC פנימי או חיצוני. האם שכחתי כאלה?
לאמיתו של דבר, עלות ה- ARM / AVR קרובה למדי למשאבים דומים. והחבילות שישתמשו בהגדרת ייצור אינן בהכרח שונות כל כך, שכן ככל הנראה מדובר בגרסאות QFP או QFN של אחת מהן. גם מעגלי תמיכה נדרשים די דומים.
@Chris: כאשר אתה מחשיב את המשאבים שכל שבב מספק, הייתי אומר ש- ARM ייצא זול יותר כמעט בכל פעם. עם זאת, הנקודה היא שבמצבים שבהם AVR הגיוני בסביבת ייצור הוא שבו אתה לא צריך את כוח הסוס ו / או את הפעמונים והשריקות ש ARM מביא לשולחן. כאשר משוקלל עם משאבים מנוצלים במקום משאבים זמינים, ה- AVR יוצא זול יותר. אני לא חושב שמעגלי התמיכה דומים (קבל טנטלום אחד לעומת 4, וספירלה דומה דומה). ARM אינו בהמה יקרה ככל שהיא יכולה להיות מוגזמת.
@supercat: אולי. אצטרך לבדוק. זה אף פעם לא נראה לי מובן מאליו בפעמים הבאות שהסתכלתי על זה. אני כן יודע שלכל היותר כמה dsPIC יכולים לחזור לפנים, אם אתה מגדיר אותם נכון, אבל אפילו זה נדרש קצת ניחושים ושטויות כדי לגלות. גליונות נתונים של שבבים משאירים הרבה מה להיות הרצוי, IMO, אך שוב, תלוי באיזה שוק אתה מסתכל.
@ChintalagiriShashank - התעלמות מהציוד ההיקפי האחר ורק מסתכלים על גדלי הבזק ו- RAM ישנן הצעות ARM שתחרותיות למדי למשל עם ATMEGA328p. ואל תסיח את דעתך מכובעי עוקף. ראשית, טנטלום יכול להיות הגיוני כמסנן אספקה, אך מכסי מעקף בפועל הם מאגרים מקומיים בעלי ערך נמוך יותר לדרישות המיתוג בתדירות גבוהה וכך גם יכול להיות קרמטי SMT זולים. כמו כן, מה שמניע את הצורך הוא תדר מיתוג שעון וקלט / פלט - בקצב שעון דומה, ה- ARM לא יזדקק למעשה לכל מכסי העוקף המומלצים.
ובכן, אני טוען ש- 328p הוא בעצמו משהו ממכשיר על סטרואידים, אבל אז היית מצביע על ה- 1280 והחברים. כשזה מגיע לנקודה בה אני משתמש בכמות זו של פלאש ואיל (יותר מכך איל. מעולם לא ראיתי את החלק העליון של הפלאש ברוב המקרים), בדרך כלל זה במצב שבו זרוע הגיונית. באופן כללי, נקודה זו מגיעה מוקדם יותר בגלל מגבלות IO ליישומים שלי. עם זאת, יש הרבה מקומות שבהם הייתי משתמש ב- 48 או 88, והרבה פעמים בהם קומה מפתה.
#4
+12
Craig Trader
2009-12-18 23:09:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חלק מהסיבות לעניין הקהילתי הגדול בארדואינו היא התקינה הפיזית. עד כמה שהפריסה הפיזית דפוקה, על ידי הכללת אפשרות הרחבה סטנדרטית, מפתחי Arduino אפשרו לאנשים להמציא פתרונות משלהם. אם ברצונך להחליף את לוח הארדואינו הבסיסי בלוח אחר המשתמש במיקרו-בקר אחר, תוכל לעשות זאת. IIRC, מישהו כבר בנה לוח מבוסס PIC שמשתמש בגורם הצורה של ארדואינו. (ללוח PIC Ardunio אין אותו גורם צורה, אך הוא דומה אחרת.)

סיבה נוספת להצלחתו של הארדואינו היא בפתיחותו - בעיקר המיקרו-בקרים מבוססי ה- PIC נסגרו; הם השתמשו ביישומי חומרה קנייניים, כך שאם רצית לעצב מחדש את הלוח כך שיתאים יותר למרחב ספציפי, לא היה לך מזל. הם השתמשו בקושחה מותאמת אישית ובכלי פיתוח קנייניים, כך שאם היו לכם באגים או רציתם להרחיב את היכולות, היה לכם מזל. עם Arduino, כל חלק מהפאזל פתוח: אתה יכול לקנות חלקים בכל מקום, לסדר אותם מחדש לפי הצורך, לשפר או לשנות את הקושחה ואת כלי הפיתוח. אתה יכול להתחיל פשוט עם ה- Arduino IDE, אך אתה עדיין יכול לעבור ל- C או להרכבה בכל עת שתזדקק לו.

באופן אישי, אני אוהב את הארדואינו כי הוא מקבל הרבה דברים 'בדיוק': זה לא יקר מדי, הוא לא נעול בכלים קנייניים, קל להתחיל איתו, יש לו יכולת רבה, ויש לו קהילת משתמשים גדולה, שממשיכה להתרחב ולעשות דברים מסודרים.

ציינת סיבות טובות מאוד שחובבי מיקרו-בקר כמו ארדואינו, אך השאלה הייתה לגבי ARM לעומת AVR. ארדואינו הוזכר בשל החלטתו לבחור את סדרת ה- MCR של ה- AVR ליישומה. אני חושב שתשובות רלוונטיות יותר טמונות מתחת לפוסט שלך; למשל, העובדה שאטמל תומכת בסדרת ה- AVR שלה עם מהדר C. מידע טוב בכל זאת למישהו שלא מכיר את ארדואינו.
#5
+7
jluciani
2009-12-18 20:41:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יתרון מרכזי ל- Umel uCs הוא שיש מהדר חינם הזמין עבור לינוקס, PC ו- Mac. הוסיפו לזה ממשק פלטפורמות פשוט של ממשלת ממשק, ויש לכם מערכת פיתוח חינמית הפועלת על כל הפלטפורמות.

עלות היא גורם מרכזי עבור לוחות התחביבים. מכיוון שאתה רוצה להשיג מחיר התחלה בטווח של 30 $ אתה צריך להיות בעלות של uC נמוכה יותר מכמה דולרים.

ARM יהיה מועמד מצוין לועדי הקצה הגבוהים יותר. הרבה חברות נותנות רישיון לליבת ה- ARM ומוסיפות ציוד היקפי. אני מאמין שיש קומפיילרים בחינם עבור לינוקס, PC ו- MAC.

אני מאוד אוהב את Freescale Coldfire עבור לוחות יוקרה. עבדתי על לוח עבור ציוד בדיקה שהשתמש ב- 5206e. הוספנו כמה ממירי DRAM ודיוק גבוה A / D ו- D / A. זו הייתה פתרון יעיל בעלויות. לא השוויתי לאחרונה את Coldfire למגוון הרחב של זרמי ה-ARM.

חלק מ- UC של 8 סיביות Freescale הם נחמדים, אבל אני לא בטוח אם יש להם כלים בחינם.

תודה על ההערה השימושית, אך שמונה השורות של 'חתימה' הן מעט קיצוניות, אתרים אלה המבוססים על stackoverflow נוטים לזלזל בפרסום אתרים משלך בתשובותיך.
@jluciani, אם ברצונך לפרסם את אתרי האינטרנט האחרים שלך, הכנס את הקישורים לפרופיל שלך, ולא בתשובותיך. אחרי הכל, הבלוג שלך הוא לא התשובה לשאלה * * זו ...
#6
+5
old_timer
2010-07-20 06:28:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מסכים עם חבילת הטבילה, לא מסכים שקשה יותר להגדיר את הזרועות, lcs כן, אבל הם לא הילד היחיד על גוש הזרוע (אטמל עצמו לצורך העניין). ממה שאני זוכר וחוויתי, אטמל הייתה ואולי עדיין פשוט ידידותית יותר למפתחים. פרפר ה- AVR עזר להם מאוד להשיג יותר משתמשים לבסיס המשתמשים הגדול והמאושר שלהם. ה- PIC היה פשוט כואב בהרבה מובנים, כלי ה- AVR היו שם, התכנות היה משב ולא עלה לך הרבה יותר מכמה חוטים ומחבר מצריף הרדיו. הכלים קיימים וחינמיים אך לא קלים כמו gcc הראשי שבו אתה מוצא את פתרונות הזרוע והאגודל. הרבה לפני שהארדואינו יצא ה- AVR היה השבב הנבחר לפרויקטים של תחביבים.

שום דבר לא יכול להתחרות ב- ARM כרגע. עבור מעבד אחר שאתה נוגע בו ביום אתה נוגע בכמה ARM לפחות. עבור חלק כמעט כל מה שאתה נוגע בו משתמש ב- ARM. זה מתאים באופן טבעי כמו הרוצח 8 סיביות, יכול להשיג ביצועים טובים בהרבה מאשר 8 סיביות באותו גודל, מחיר וכו '. הכלים טובים בהרבה, ערכת ההוראות הרבה יותר נקייה מרוב המתחרים שלה, כך שאותו קוד פועל כך הרבה יותר מהר וכו 'מכיוון שכל אחד ואחיו יכולים להטמיע ARM והוא לא נעול בחברה כמו pic, avr, msp430 יש מגוון רחב של פתרונות, וכמה שיותר דרכים להתמודד עם תערובות המיקרו-בקר / ram ואת טבלת הווקטורים הקטעה. למרבה הצער הפתרון הפופולרי יותר הוא הכואב ביותר. נסה sam7 או משהו כזה או כוכבים. יש מקצוען armmite שהוא ניסיון ליצור תוסף מבוסס ארדינו מבוסס זרוע, או משהו קרוב לזה ואני באמת אוהב את הלוח הזה.

לא תמיד המעבד הוא הבעיה, חלק מהשבבים ידעו שיש בעיות, ויש שיש בעיות ידועות אחרות. חלקם עשויים שלא להציע סיכת io פתוחה עם משיכה חלשה ואתה תצטרך לשים חומרה מחוץ לשבב כדי להתממשק למשהו, כאשר ייתכן שיהיה זמין אחר על אחד הפינים. אני ממליץ לדגום את השטח, לנסות את החברות והפתרונות השונים כך שכאשר אתה רוצה צריכת חשמל נמוכה תוכל להשתמש בקלות ב- msp430, אתה רוצה כוח עיבוד בשבב קטן שאתה הולך עם זרוע או אם אתה רוצה לעשות פרויקט פתוח שאתה מקווה. אחרים יבנו במוסך שלהם, אתה מבסס את זה על ארדואינו, אם אתה יכול. באותו האופן שבו gcc או firefox יפעלו על פלטפורמות ומעבדים רבים ושונים, בוודאי תוכלו לכתוב את יישום ה- C שלכם להפעלה במגוון רחב של מיקרו-בקרים ... IF ... יש לך שכבת הפשטה ספציפית למיקרו-בקר, שיש לה עלות. אם למיקרו-בקרים יש מספיק תכונות דומות ויש להם את התכונות הדרושות ואתם מתכננים מראש ולשלב אותם. אם לפלטפורמה הבאה יש מספיק זיכרון / משאבים. אתה מתעניין יותר בניידות מאשר בביצועים וכו '. ניתן לטעון שאתה צריך לתכנן זאת מבעוד מועד. או לפחות במעבר הראשון מ- A ל- B אתה מעצב מחדש את התוכנה, אם / כאשר יש מעבר שלישי מ- B ל- C זה פחות כואב.

שום דבר לא יכול להתחרות ב- ARM כרגע. <- בתעשייה. בעולם התחביבים, ה- AVR עדיין ממש ממש חזק ויהיה לאורך זמן.
בהחלט מסכים שעולם אחד AVR הוא פופולרי מטורף, עולם אחר שבמקרה הוא זה שהמוצרים שאנו קונים נוגעים ומשתמשים בהם, איפה הכסף, זה משהו אחר. אז בשביל הכיף בבית ללמוד אחד, לעבודת היום שלך ללמוד את השני, ולקבל לשחק כל היום וכל הלילה.
#7
+4
jeremy
2009-12-18 20:17:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שאמרת "מלבד עלות", אבל באמת שזה הדבר החשוב ביותר עבור חובבים. אינך זקוק ליותר מ- UART אחד או יותר מ- SPI על מה שנועד להיות פלטפורמה זולה וגנרית. ברגע שתתחיל להזדקק למהירויות> 20mhz, אתה באמת צריך להסתכל על התקנה מותאמת אישית (ymmv כמובן)

#8
+3
David Sainty
2013-10-22 02:09:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה נקודות קטנות שלא הועלו בתגובות האחרות:

  • ארדואינו מיועד לפרויקטים של קלט / פלט בקנה מידה קטן, ומוסיף מעט אינטליגנציה למעגל. הם בדרך כלל התקנים עם הברגה יחידה בזמן אמת, שם ARM יהיה מבוזבז מאוד. כמובן שיש הרבה אפשרויות ללוחות ARM, אך מקרה השימוש שונה בדרך כלל - בדרך כלל הם מתחילים למערכת הפעלה בקנה מידה מלא.

  • על ידי מיקוד למקרה השימוש בקנה מידה קטן זה. , כל השאר נעשה קל יותר - ספירת סיכות, רכיבי תמיכה, צריכת חשמל וכו '.

עם זאת, במקרה של שימוש היעד של הארדואינו, זה לא כמו שאתה מטיח את זה. מעבד 16 מגה-הרץ הוא הרבה נאגן לשעון המעורר שלך עם רודף LED משולב (או מה שלא יהיה :)

#9
+2
Olin Lathrop
2013-04-26 17:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino זמין i> במעבדים אחרים. בדוק את ChipKit ממיקרו צ'יפ, למשל. זה משתמש ב- PIC 32.

מצטער, הכותרת הייתה ניסיון שגוי שלי לערוך את השאלה, שנעשה מגופה. זה אמור להיות נכון יותר עכשיו.
#10
+1
EFM32
2013-04-29 16:03:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניסיון שני (כותרת הפוסט והשאלה המקורית מלפני 3 שנים שונו מאז התשובה המקורית):

עוף וביצה, אך במיוחד בשנים האחרונות (2007 ARM השיקה אדריכלות Cortex-M ), רכיבי MCU של 32 סיביות גדלו בפופולריות והספקים היו טובים יותר במתן גישה מהירה וקלה יותר לקהילת EE בעת תכנון> מיקרו 8 סיביות (כלים טובים יותר, כלים בחינם, דוגמאות נוספות ...).

מכיוון ש- Atmel, יחד עם 100 אחרים, מציעה גם מכשירי Cortex-M ושדרגו את שרשרת הכלים שלה לתמיכה ב- AVR ל- ARM, בתוספת הקשר הוותיק, נתיב השדרוג של Arduino ניתן (?). אבל, חלופות צצות ונראות כרוכות בניסיונות אלטרנטיביים להשיג את חלקה בעוגת "התחביב": למשל. משובץ על ידי NXP / ARM, ולאחרונה "CoAction Hero",: 32-bit קוד פתוח ARM Cortex-M3 Board ב- KickStarter.

מחשבה אחרונה, 3 שנים לאחר השאלה הראשונית: כאשר כל הספקים מציעים 32 -ליבות Cortex-M ליבות - האם הארדואינו יכול להיות עכשיו לא אטמל?

תשובה מקורית: אלף-אגיל בוגן, ממייסדי Atmel AVR, מסתכל על חלק מהרקע למעבר התעשייה מליבות ARM של 8 סיביות ל 32 סיביות בבלוג הווידיאו שלו כאן http://blog.energymicro.com/2013/04/24/avr2arm/.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...