שְׁאֵלָה:
מדוע הנגד במעגל המגבר הזה?
Grumdrig
2009-11-16 03:43:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה תרשים מעגל למעגל בדיקת תגובת אות מגיליון המפרט עבור מגבר אופטי HA-5195 ונראה כמו מעגל מגבר לא-הפוך עם רווח של 5, בתוספת הנגד 200Ω בין Vout לקרקע: p>

enter image description here

זהו מעגל המגבר הלא-הפוך הקנוני (אני מניח?) עם R1 = 400Ω ו- Rf = 1.6kΩ, בתוספת הנגד שאני שואל עליו.

האם מישהו יכול להסביר את מטרת הנגד 200Ω?

אולי כדי לתת עכבה קבועה וידועה לאופמפ?
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+15
Kortuk
2009-11-16 04:14:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה כנראה עומס עומס. לעתים קרובות במעגלי מגבר-על יש את ה"עומס "כנגד.

הזרם שמגבר-על מגביר יכול להגדיל מאוד את המאפיין הלא אידיאלי שלו. הרווח הסופי מתגלה יותר ככל שאתה מניע יותר זרם, יחד עם התנגדות היציאה.

כאשר אתה מדמה מגבר OP, עליך תמיד לנסות להציב נגד עומס על פני הפלט עבור העומס האפקטיבי שאתה מחבר ל. אם אתה רוצה לחפש שיטה לעשות משהו כזה, מעגלים מקבילים של Thevenin הם דוגמה טובה.

Wiki הקהילה מופעל אם מישהו רוצה הרחב. sup>

שמח לשמוע את זה!
#2
+13
endolith
2009-11-17 00:27:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ממש מעל דיאגרמה זו, בקטע הערות , כתוב R L = 200Ω. "R L " פירושו "נגד עומס". תראה שהם מראים זאת גם בכל שאר הדיאגרמות.

מגבר אופטי זה מוגדר עבור יישומי וידאו בתדירות גבוהה, ובמקרים אלה בדרך כלל יש לך עומסי עכבה נמוכים כאלה ולכן ניתן להתאים בין מקורות ועומסים כדי למנוע השתקפויות כבלים בגיבוי.

ב נהלי בדיקה מומלצים למגברים תפעוליים הם מתארים שימוש בהתנגדות עומס בעת מדידת חולף תגובה, ויש לך טבלה של ערכים מומלצים לכל חלק (0.2 kΩ לחלק זה). אני מניח שהתגובה הארעית המהירה מושפעת מהעומס (אני לא עובד עם דברים מהירים), ולכן הם מראים את זה במעגל כדי להציג יישום אמיתי.

הרווח הכולל יופחת גם הוא מכיוון שעכבת הפלט של המגבר הוא 25-30 Ω (כפי שמוצג בעמוד 2 בגליון הנתונים), ורמת הפלט המרבית תפחת, כפי שמוצג באיור 13. ב הערות ליישום, כתוב:

באיור 19, R IN הוא בדרך כלל ההתנגדות המסיימת עבור כבל הקלט, וזה בדרך כלל 50Ω או 75Ω. R M הוא ההתנגדות התואמת לכבל המונע, ו- R T הוא ההתנגדות המסיימת עבור הכבל המונע. R T מוצג כאן לעיתים קרובות לחישובי רווח בזמן שהוא ממוקם פיזית בקצה הכבל.

במקרה זה, R T זהה ל- R L בגליון הנתונים. אז זה מוצג "כאן" בגלל השפעתו על הרווח.

אז, באופן כללי, הם מראים את העומס במעגל כדי להוכיח כי המדידות שלהם נבדקו במצב וידאו אמיתי.

הייתי מציע לך פשוט לערוך את ההודעה שלי עם המידע הנוסף שלך. יש לך אחיזה טובה מאוד בתיאוריה של מגברים על מגברים, דבר שאינני רואה לעתים רחוקות יותר אצל אנשים.
#3
+3
stevenvh
2011-07-03 11:50:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מפרטי הבדיקה תמיד מפרטים לפרטי פרטים המתארים את תנאי הבדיקה ואת סביבת הבדיקה, אחרת אתה לא יכול לחזור על הבדיקה עם אותן תוצאות. במקרה זה מפרט הבדיקה כנראה אומר שהעומס חייב להיות 200 \ $ \ אומגה \ $.
אבל מכיוון שה 1600 \ $ \ Omega \ $ + 400 \ $ \ Omega \ $ מקבילים ל- 200 \ $ \ Omega \ $, העומס בפועל הוא 182 \ $ \ Omega \ $, ולא סביר שזה מה שהם רצו. הם פשוט היו יכולים להשתמש ב- 160 \ $ \ אומגה \ $ + 40 \ $ \ אומגה \ $ במקום 1600 \ $ \ אומגה \ $ + 400 \ $ \ אומגה \ $, והיה להם בדיוק 200 \ $ \ אומגה \ $ מבלי להזדקק לנגד השלישי.

בסביבת בדיקה זה לא כל כך חשוב, אבל בתכנון לייצור הנגד השלישי יהיה עלות נוספת.

אני מסכים שמישהו פשוט השתמש בתצורת רווח נפוצה 5x, ואז הוסיף עומס ספציפי בלי לחשוב על זה קשה מדי. עם זאת, יש קמט קטן אחד שהופך את זה לשונה משימוש בנגדי משוב 160 ו- 40 אוהם, אם כי מאוד לא סביר שזו הסיבה במקרה זה. לפעמים אתה מנסה לשמור על שתי כניסות ה- opamp מונעות באותה עכבה כדי לאזן את זרמי הטיה של הקלט. במעגל זה, הקלט המינוס רואה 320 אוהם, ובמעגל שני הנגד הוא יראה 32 אוהם. שוב, אני באמת לא חושב שזה מה שקורה במקרה הזה.
@Olin - אתה צודק, ובשביל מעגל בדיקה היית מצפה שהם חשבו על זה, כך שאי-איזון העכבה לא ישפיע על המדידה. אבל אני גם לא רואה את 320 \ $ \ Omega \ $ על הקלט הלא-הפוך.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...