שְׁאֵלָה:
תחזוקת ברזל הלחמה
Jules
2009-11-05 08:45:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באיזו תדירות עלי לפח את הלחמה שלי? נראה שזה לא מרים מהר את הלחמה; אני צריך להחזיק אותו שם למשך 10 שניות לפני שהוא נמס.

נשמע שהמגהץ שלך לא מתחמם כמו שצריך, ולא שיש לך טיפ מלוכלך.
למעשה, הצטברות תחמוצת (במיוחד עם חיילים ללא עופרת בטמפרטורה גבוהה יותר) יכולה להתנהג הרבה כמו חימום לא מספיק, בכך שהיא מעכבת את זרימת החום מהמגהץ לעבודה.
שתיים עשרה תשובות:
#1
+25
Amos
2009-11-05 17:46:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אפשרות הרבה יותר זולה מאשר שבבי המתכת המצופים בשטף, היא לשים משטח מחבת כמו זה:

Pan scourer
(מקור : hospitalitywholesale.com.au)

במיכל קטן, והשתמש בכדי לנקות את עודפי הלחמה מהקצה, נראה שהיא עושה עבודה סבירה ולא מצנן את הקצה יתר על המידה. למרות שאתה לא מקבל את היתרון של השטף שמצפה את השבבים.

ודא שאתה לא משתמש בכרית ניקוי על בסיס צמר פלדה, אחרת תזיק לקצה הברזל שלך ותקבל חמצון מהיר גם כן. חייבת להיות פליז! ראה את זה: http://www.elexp.com/sdr_3460.htm, שמגיע במיכל מתכת משוקלל עם תחתית גומי במחיר של 5.75 דולר, חומרי ניקוי חלופיים ב -2.95 דולר.
גם נחושת עובדת בסדר.אני תוהה לגבי אלומיניום, אולי זה לא יהיה רעיון טוב שכן תחמוצת האלומיניום די קשה.
וואו, elexp.com גובה תשלום עבור המשלוח יותר מאשר עבור המוצרים, בכמויות קטנות.Sparkfun מציעה משלוח איטי בזול לאותם דברים.
#2
+14
Craig Trader
2009-11-05 11:04:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה וידאו טוב ושאלות נפוצות טובות שמסביר הכל על הלחמה (ומתי וכיצד ניתן לברזל את הברזל).

[EDIT]

כפי שהוצע על ידי @anddam, ייתכן שתרצה לראות את סרטון YouTube ישירות במקום להשתמש בסרטון הפלאש המוטמע במאמר.

@anddam, היית צריך להוסיף תשובה משלך, במקום לערוך את שלי, אבל אני אתן לה לעמוד.
ובכן, לא ידעתי על העמוד הזה מלכתחילה ועלה על דעתי שכל העניין של האתר הוא לבנות תשובות טובות יותר, ולא יותר מהן.תודה על האזכור המפורש.
#3
+10
Adam Davis
2010-01-10 01:32:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עליך לפח את הלחמה בכל פעם שחלק מקצהו אינו בעל מראה מבריק.

השטף הוא חומר טוב יותר, כך שאם אין לך נייר הלחמה, פשוט תמשיך להמיס הלחמה עם שטף לקצה בכל מקום שהוא אינו מבריק ותנו לשטף המבעבע לעשות את עבודתו.

אני משתמש במנקה קצה מסוג משטח פליז ולא בספוג - מים יאכלו את הקצה במהירות, אז אני לגמרי התרחקתי מספוגים לחים.

אני גם מוסיף מעט הלחמה לקצה בכל פעם שאני מניח אותו במעמד (ומנגב את העודף כשאני שולף אותו) זה מכניס שכבת הלחמה עצה כדי שלא תחמצן באוויר בזמן שהוא יושב שם ומחכה שאאסוף אותו שוב. כשאני מכבה אותו, כתם ההלחמה נשאר על הקצה ומגן עליו לטווח הארוך כאשר אינו בשימוש.

מאז שהתחלתי בטכניקה זו לא נאלצתי להדליק מחדש את קצהי כבר שנים, ו הטיפים שלי לא מפתחים את הבורות ואת הקורוזיה שחוויתי בעבר.

זכור שכדי להלחין כמה דברים זה יתחמם קצת יותר מהר אם תשאיר קצת הלחמה בקצה, ותגע לחלק ולמשטח ה- PCB - כתם ההלחמה יעביר חום בצורה יעילה יותר מאשר המתכת החשופה. אם הקצה לא יחזיק הלחמה, הוא לא יחמם את המפרק ביעילות.

#4
+8
Jesse
2010-07-15 16:08:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה נשמע קצת בסיסי, אבל לקח לי זמן להבין שעלי מדי פעם לשלוף את הקצה מהמגהץ ולנקות את השקע ואת החלק האחורי של הקצה. קבל שם מספיק חלודה או זבל אחר ולעולם לא תקבל העברת חום טובה מחימום הברזל לקצה עצמו.

#5
+5
edebill
2009-11-07 10:32:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נהגתי לנגב את קצהי על ספוג רטוב אחרי כל זוג מפרקי הלחמה. אתה בהחלט לא רוצה שזה ייראה מלוכלך. ניתן להשתמש ב משכיל זה אם הדברים ממש גרועים (נראה שזה קרה כל כמה מאות מפרקים). אם אתה לא רוצה לקנות את זה, פשוט להמיס מעט הלחמת ליבת שרף על הקצה עובד כמעט באותה מידה (אך מוסיף לכלוך משלו ...).

לאחרונה, אני השתמשתי בספוג פליז על מלחם מבוקר טמפרטורה. בכלל לא הייתי זקוק לרינטין. אני לא יודע אם זה הברזל הטוב יותר או ספוג הפליז. בחדשות אחרות, אני מאוהב לגמרי במלחם ההוא. זה מתחמם מהר מאוד ואז מפסיק בלי להתחמם מדי. הטיפ לא מראה שום בלאי, למרות לא מעט שימוש. אחת הרכישות הטובות ביותר שביצעתי בתחביב זה.

#6
+3
user483
2010-01-13 01:55:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מחזיק את הלחמה בקצה וזה לא נמס זה בגלל 1) הקצה לא חם או 2) זה ממש מלוכלך. שניהם דברים שכדאי לבדוק.

תשובות אחרות מדברות על מגוון האפשרויות לניקוי הטיפ, הכל טוב, הכל תלוי בטיפ הספציפי שלך. הנקודה של כולם היא שאתה לא רוצה לקלוע את הטיפ, אתה רוצה את זה נקי ושלם, בלי לחרוק או לגרד, אז תהיה עדין. כמעט בכל המקרים, הקצה יהיה חם כשאתה מנקה אותו.

טריק שלמדתי מטכנולוגיה בחלל הוא להשתמש בהרבה הלחמה כשאני מנקה את הקצה, תוך שימוש בהלחמה העודפת כדי כמעט 'שוטף' את הקצה. שטף או רוזין הוא חבר שלך שיעזור בחלוקת חום, אך אל תשאיר אותו דולק, שכן הוא ישתבש. אלכוהול מנקה את הרוזין יפה.

בדיוק כמו פתק, תקנה "שטף", אך וודא שמדובר בשטף "רוזין". ישנם סוגים רבים של שטף, והשאר אינם מתאימים להלחמות ולמחשבים. הם עשויים לעבוד בטווח הקצר, אך לגרום לכאבי ראש אינסופיים בטווח הארוך עם חלקים מאוכלים.

#7
+2
Leon Heller
2010-01-09 22:49:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Metcal ממליצה על מים מיוננים על הספוג, אבל אני לא טורח. רוב המחסניות שלי החזיקו מעמד כמה שנים, וזה דבר טוב שכן הם יקרים למדי.

הם מספקים לניקוי פליז עם מערכת ה- MX-5000 החדשה שלהם, כך שזה כנראה הדבר להשתמש במערכות אחרות.

#8
+2
Wesley
2013-01-23 21:07:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על מנת להאריך את חיי קצה ההלחמה שלך, עליך לפח לך מלחם בכל פעם לאחר שתסיים את ההלחמה. להלן שיטה קלה:

  1. נגב את השטף בעזרת ספוג הלחמה או מנקה הלחמה
  2. דבק את הקצה עם הלחמה טרייה.
  3. החזיר את הברזל לאחור. למחזיק.

פעולה זו יכולה להגן על הטיפ שלך מפני חמצון.

#9
+1
Leon Heller
2010-01-09 06:23:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בניקוי טיפים מרובי ליבות. זה אבקת הלחמה מעורבב עם שטף אגרסיבי ועושה עבודה טובה מאוד עם מחסניות Metcal שלי כאשר הם זקוקים לפח. אני פשוט תוקע את הקצה במנקה ומנגב אותו על הספוג. נראה שהחתול שלי אוהב את הטעם של החומר ולכן אני צריך לשמור עליו מכוסה כשאני לא משתמש בו, אחרת הוא מלקק אותו, וזה לא כל כך טוב בשבילו.

#10
+1
Jim
2010-01-09 20:57:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שזה יכול להיות תלוי איזה סוג ברזל / טיפ יש לך. יש לי טיפ קרמי והוראות היצרן אומרות לא להשתמש בחומר שוחקים כדי לנקות אותו. אני משתמש בספוג טבעי רטוב כדי לנקות לכלוך בזמן הלחמה, ואני מדביק את הקצה בעזרת הלחמה שטף לפני כל שימוש, כאשר הוא מתלכלך אני מנקה אותו בעזרת הספוג הטבעי, ואז משאיר אותו להתקרר. לאחר שהתקרר אני משתמש באלכוהול איזופרופיל ובד לליטוש הקצה. בדרך כלל הייתי מנקה את זה בצורה אחת לשבוע, ואני משתמש ברזל שלי מדי יום. נראה כי שיטה זו משמרת את הטיפ לאורך זמן. אני משתמשת באותה אחת כבר קרוב לשלושה חודשים והיא אינה מראה סימני התרחקות.

אז הייתי אומר נמל השיחה הראשון. על מנת לגלות כיצד לטפל בטיפ שלך, פנה ליצרן ובדוק על מה הם ממליצים.

אגב, אל תשתמשו בספוג סינטטי, הם נמסים!
#11
  0
JustJeff
2010-07-15 19:33:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לעיתים כאשר לוקח המגהץ זמן רב להמסת הלחמה, הבעיה היא שתחמוצות הצטברו במפרק התרמי בין גוף החימום לקצה, מה שמקטין את יכולתו של האלמנט לשמור על חום הקצה. ניתן לתקן זאת בקלות על ידי התרופפות והידוק מחדש של הבורג או הצווארון המחזיק את הקצה במגע עם גוף החימום.

עם מגהצים מסוג אקדח, בדרך כלל ישנם שני ברגי סט, אחד לכל רגל של הקצה. במקרה זה, הקצה הוא היסוד, ולכן התחמוצות מציגות התנגדות חשמלית, אך הדבר משיג פחות או יותר את אותו חוסר חימום. רק גיבוי הברגים המוגדרים חצי סיבוב והידוק חוזר בדרך כלל מספיק בכדי להחזיר את החום לסוג הברזל הזה.

כמובן שלא כואב לפרק את הדברים האלה מעת לעת ולנקות אותם. או אותם בעזרת מברשת תיל קטנה. אני משתמש באותה מברשת בשביל זה בה אני מבריק את מובילי הרכיבים והמשטחים לפני הלחמה.

#12
-3
binu
2015-11-30 04:00:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ברוב המקרים כאלה אני רגיל להוציא את מחט הלחמה החוצה, לחבר אותה למקדחה חשמלית ולהביא לחידוד עם נייר חול חלק בזמן שהמחט מסתובבת.

  • זה ייתן לך נקודת מחט סימטרית ונקייה מאוד.
לא. עצות ברזל הלחמה המודרניות תלויות בציפוי - אם אתה מסיר מכמות חומר לא טריוויאלי, נותרה לך רק מתכת הליבה שתתחמצן מהר מאוד, כלומר תצטרך לעשות זאת לכל שימוש.
כן אני מסכים.אך נראה כי הצלחת כבר פגומה.אם החיך כבר פגום מתן אמבט הלחמה טרי לאחר הניקוי פותר את הבעיה שלי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...