שְׁאֵלָה:
ארדואינו לצילומי זמן לשגות
mad_z
2009-12-01 15:53:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד הייתי מגדיר ארדואינו לצילומי זמן לשגות?

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+6
edebill
2009-12-02 00:45:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשיתי זאת על ידי שחבור לשחרור התריס המרוחק של קנון (יש לו 3 מוליכים, אז השתמשתי בשקע אוזניות סטריאו 1/8 "כמחבר). ככה אוכל לחבר את הקצוות ולהשתמש בו כרגיל , או שאני יכול לחבר אותו לארדואינו ולשלוט בו דיגיטלית. אני מניע אותו על ידי חיבור פלט דיגיטלי מהארדואינו לבסיס טרנזיסטור (שני המחברים האחרים בטרנזיסטור עלו לקרקע ואחד מהמוליכים מהכבל תצטרך להתנסות בכבל שלך כדי למצוא מה עובד במודל המצלמה הספציפי שלך. אם היה לי מכשיר אופטואליזציה זה היה הגיוני להשתמש בזה במקום בטרנזיסטור.

לאחר מכן, זה עניין של להבין איך לישון את הארדואינו שלך. אתה יכול להתחיל עם שיחה בסיסית לעיכוב (). לריצות ארוכות באמת ייתכן שתרצה להשתמש בטיימר כלב השמירה או RTC למערכת.

טיפים:

  • אתה רוצה לשמור על הלחצן "לחוץ" מספיק זמן כדי להכניס את התריס - 100ms הוא כנראה טוב.
  • כבה אוטומטית מוֹקֵד. הגדר את המיקוד הידני של עדשתך, אחרת תקבל תוצאות בלתי צפויות. באור חלש ייתכן שלא תקבל שום דבר.
  • לחלופין, הגדר את המצלמה למצב חשיפה יחידה והשאיר את הכפתור למעט תקופה קצרה לפני כל חשיפה חדשה. לא תדעו מתי החשיפה תיגרם בכל פעם, אבל תהיה לכם אפשרות להשיג זמן מה בזמן שיש לך את זה.
עבור Canon, פשוט השתמש ב- CHDK. http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK
#2
+5
blalor
2009-12-01 17:01:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חפש ב- Google את "מד המרווח של ארדואינו". שיטת ההפעלה תלויה בסוג המצלמה שיש לך. לרוב (אני מקווה ש כולם ) dSLR יש שלטים חיצוניים, ורובם אלקטרוניים, כך שתוכל לנהוג במבט אופטו מהארדואינו כדי ליצור את חיבור התריס. לקו הצרכני של Canon dSLR (כמו ה- Rebel XT) יש שלט IR, כך שתוכל להשתמש בנורת IR כדי לשלוח את פקודת התריס. אם לא מצליחים באחד מאלה, תמיד תוכלו להשתמש בסרווו כדי ללחוץ על הכפתור.

#3
+5
shutterdrone
2009-12-02 04:51:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כתבתי לפני זמן קצר מדריך מפורט ליישום מד המרווח הראשון של ארדואינו. הקישור נמצא כאן: יסודות אינטרוולומטר של Arduino

ההבדל בין דוגמה זו לבין דוגמאות אחרות, הוא שהוא מספק לא רק את השליטה הסטנדרטית בסגנון "pinmode, delay, pinmode", גם מציג בפני הקורא מושגי תזמון לא חוסמים, ודן ביתרונות ובחסרונות של כל שיטת תכנות. בנוסף, זה מעביר את הקורא בסדרת מבחנים כדי לוודא שהם מבינים את הרעיון היטב לפני שהם מנסים לחבר את המצלמה.

כמובן, אף אחד לא יכול להגיד לך איך לשלוט במצלמה שלך, אלא אם כן תגיד לנו באיזה סוג מצלמה אתה משתמש. אבל, ברוב המקרים, זה די פשוט.

ואז, ברגע שאתה באמת נכנס לזה, בדוק את כל הפרויקט של openmoco, שעושה הרבה יותר מסתם צילום אינטרוולים. =)

#4
+3
Clint Lawrence
2009-12-02 02:39:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה משתמש במצלמת Canon קומפקטית, נסה להשתמש ב chdk. פרויקט זה מספק קושחה פרוצה עבור דגמים רבים ושונים ומאפשר דברים כמו שליטה בזמן. זה לא ארדואינו, אבל זה יבצע את העבודה.

#5
+2
user337
2009-12-01 16:34:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש דוגמה מצוינת ל מצלמת תנועה של Arduino

היא משתמשת בחיישן PIR (Pyroelectric InfraRed) כדי להפעיל את המצלמה כאשר מתגלה התנועה.

יש באג בתגובה שלך ... במקום ליצור קישור, עשית תמונה שבורה


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...