שְׁאֵלָה:
מפלס מיכל מים עם מיקרו-בקר
mad_z
2009-11-30 17:00:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיצד אוכל למדוד את רמת מיכל המים עם מיקרו-בקר?

זה לא ראוי כתשובה, אבל חבר שלי עשה זאת בפרויקט אמנותי לפני כמה שנים. כל מי שמעוניין אשמח להציג אותך ואני בטוח שהוא ישמח להסביר כיצד הוא עשה זאת. הפרויקט שלו הסתיים כאן: http://unixarts.com/sealevel.html זה שילב גם משאבות וגם חיישנים ונדרש דיוק מספיק בכדי לולאה מעלה ומטה בלי להטות יותר מדי.
כאשר המיקרו-בקר מפסיק לעבוד - הוא מתחת למים.
שְׁלוֹשׁ עֶשׂרֵה תשובות:
#1
+23
Michael Kohne
2009-11-30 17:45:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, בהנחה שאתה פועל כאן על כדור הארץ (בניגוד למסלול), אתה יכול להשתמש בחיישן צף שאתה מודד באמצעות המיקרו. השאלה היא: האם אתה צריך לדעת את הרמה המדויקת, או שאתה רק צריך טיול כלשהו כשהוא מגיע לגבוה / נמוך?

בנושא 'טיול ברמה ספציפית', אתה יכול לקבל מתגים כאלה - בדרך כלל הציפה מכילה סוג של מתג לחישת גישה. כאשר מפלס המים נמוך יותר, המצוף מסתיים בצידו, והמתג 'כבוי', בזמן שהגובה מפלס מכריח את המצוף זקוף, ולכן 'דולק'. אלה משמשים לעיתים קרובות למשאבות אבק. הם די אמינים וקל מאוד להתמודד איתם, אם כי אתה צריך להקפיד לעגן אותם נכון, ואתה צריך להיות בטוח ששום דבר לא מפריע לצוף.

אם אתה צריך לדעת ברמה האמיתית, אז יש לך הרבה אפשרויות, אבל זה פחות פשוט. אתה יכול ללכת עם משהו כמו חיישן אולטראסוני (קרן אולטרסאונד נופלת מהחלק העליון של המיכל כדי לשקף את מפלס המים).

נראה שהחבר'ה האלה מייצרים אינדיקטורים ברמה עבור טנקים גדולים הכוללים מצוף ומשקל חיצוני המחוברים יחד. כאשר המצוף רוכב מעלה ומטה על הנוזל, המחוון החיצוני נע כראוי. אתה יכול לבנות משהו דומה, בלי שום דבר מסובך יותר מתאי צילום כדי לקרוא את הרמה (אם זה מיכל גדול, או שאתה רוצה הרבה פירוט, היית צריך הרבה תאי צילום).

#2
+15
Evan
2009-12-01 04:59:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני יודע שבספר Arduino מעשי שישוחרר בקרוב כלול פרויקט חיישן עומק מיכל מים, המשתמש במתמר לחץ דיפרנציאלי למדידת לחץ המים בתחתית הטנק, ומתוך כך לחישוב כמה הטנק מלא.

שרטוטים נמצאים בקישור שלעיל, יחד עם קישור לקוד המקור ב- github.

(מלא גילוי: אין לי קשר עם הספר, אבל פגשתי את אחד המחברים כמה פעמים במרחבי ההאקרים המקומיים שלנו.)

#3
+11
russ_hensel
2009-11-30 21:04:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיטה שאני אוהב, אך לא ניסיתי היא להכניס שתי צלחות מבודדות לנוזל. אין תנאי, אלקטרולוזיס, התנגדות ....... הם יוצרים את צלחות הכובע. ומשתמשים בהם במתנד כלשהו (הבחירה תלויה בך) מכיוון שמים הם דיאלטריקה טובה, התדירות תלויה מאוד בכמות המים בין הצלחות. מדוד את התדר כדי לקבל את העומק.

יתכן שתוכל להשיג תוצאה דומה על ידי החלת אות AC ומדידת הזרם דרך המכסה.

שים לב, זה תלוי הרבה בקבוע הדיאלקטרי של הנוזל. אלא אם כן אני טועה, נעשה שימוש בחישה קיבולית יותר לזיהוי נוכחות / היעדרות מאשר ברמה. נראה שכמעט כל שיטה שנתקלתי בה תלויה בכוח המשיכה הספציפי. קשה לווסת מיכלים המחזיקים נוזלים בעלי הרכב משתנה.
חיישני רמת הנוזל מבוססי הקיבול פועלים בצורה הטובה ביותר בזיהוי נוכחות או היעדר נוזל. על מנת לקרוא את טעינת מפלס המים / לפרוק את הלוחות באמצעות נגד קבוע ולמדוד את הזמן. כאמור לעיל הוספת זיהומים למים (כמו מלח) עלולה לגרום לשינוי דרסטי בקיבול ולכן לקריאה שלך לרמה נוזלית קבועה. אם הנוזל שאתה מודד הוא הומוגני זה הרבה פחות בעיה.
הכנתי מתנד דינטרוני עם סליל SMD פשוט מהמדף שהדהד עם צלחות מבודדות כמו רוס הניח. גל הגידים היה בריבוע ומישהו אחר ספר את הפולסים בקושחה, במילים אחרות מה שרוס אמר עובד.
#4
+10
blalor
2009-11-30 23:35:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פרטים נוספים יעזרו, אך לדעתי שיטת הקולי היא ככל הנראה הפשוטה ביותר, מבחינה רעיונית (ומכאן הצורך בפרטים נוספים: -]). זרקתי יחד חיישן מפלס למיכל הדלק במרתף שלי באמצעות מתמר קולי MaxSonar. אני עובר לחיישן פינג מקביל, ברגע שאוכל לשים יד על אחד. יחידת MaxSonar הוכיחה שהיא כואבת משהו; מתברר שיש לו רק רזולוציה של אינץ 'אחד (2.54 ס"מ), השווה לכמעט 7 ליטרים במיכל שלי. הנחתי את יחידת MaxSonar בכובע PVC בחלק העליון של המיכל הצבעה כלפי מטה (מחוץ להישג ידם של הנוזל).

#5
+7
Some guy
2009-11-30 17:56:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אחת הדרכים לעשות זאת היא למקם מוליך בתחתית המיכל המפנה למעלה, ופוטודיודה בראש המיכל, מול הנורית. ה- LED יוחלש על ידי המים במיכל, תצטרכו להתנסות בכדי לקבוע כמה. כמו כן, עדיף לבצע סדרה של מדידות מהירות ולמוצע אותן כאשר משתמשים בשיטה זו.

נראה מאוד נוטה לטעויות, לאור הסביבה, להחליק וכו '.
#6
+7
John D
2009-12-02 00:45:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בחיישן הרבעה זול מחנות החומרה המקומית עם טרנזיסטור צילום כדי לחוש את נורית המחוון. עם זה מודבק לצד המכל הוא חש כאשר המפלס עולה מעל החיישן ומזהיר אותנו למצב מים גבוה.

#7
+6
wackyvorlon
2009-11-30 21:03:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש מספר מפתיע של דרכים לבדוק את הרמה. ישנם חיישנים המשתמשים ב- RF, המעבירים דופק במורד גל ומגלים את ההשתקפות מעל פני הנוזל במיכל. יש אולטרסאונד, מצופים, צינורות מבעבעים, ברזי לחץ ... השיטה בה משתמשים תלויה בגודל המיכל, בתוכן, בסביבה הסביבתית ובגורמים אחרים.

#8
+4
ttt
2010-04-29 14:13:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מופתע מכל הפתרונות האלקטרוניים המסובכים כאן, הייתי משתמש בפוטנציומטר פשוט. לרוב בקרי המיקרו יש i / p אנלוגי בסיסי.

+ V ----- | | / \ / < ---------- > לאנלוגי i / p \ | | ----- GND

השתמש במשטף שסתום מיכל מים רגיל (יכול להיות שכבר יהיה כזה). הבעיה שנותרה היא צימוד המצוף לסיר כדי להשיג תנופה מרבית (אתה יכול גם להשתמש בסיר מחוון).

  | - | | | | o | < -------- סיר מחוון. ||| ||| | | < -------- צימוד. | ____ | (לצוף) ---------- o ----- o < - נקודת עיגון לצוף. ----  
איך מוודאים שהסיר יחזור למקומו המקורי?
משקל המצוף ימשוך אותו מטה כאשר מפלס המים יורד ...
לא כל כך בטוח בקשר לזה.לא כל כך קל למצוא את המשקל הנכון של המצוף כך שהוא צף בנוכחות מים ומפיל את הסיר בהיעדר מים.ברוב הסירים יש חיכוך סטטי גבוה למדי.אני מניח שזה אפשרי, עם זאת, בהתחשב במערך המכני הנכון.
הרבה מעציצי הסליידר הארוכים יותר הם בעלי חיכוך נמוך מאוד (משמשים במערבלים נשלטים על קצות האצבעות ובדיסק DJ).השתמשתי במחוון בגודל 4 אינץ 'מתיבת הביטים שלי ובדקתי אותו עם צף מיכל מים רגיל. הוא אפילו עבד על צף של בור מים קטן יותר! אגב, הייתי משתמש בהתנגד קבוע בסדרה עם הסיר, כך שגם אם הוא מתקצר בסביבה רטובה הוא לא יעלה על תפוקת יציאת הבקר (או ישאב יותר מדי זרם מ- Vref קבוע).השתמשתי בהתנגד 10k עם סיר 10k בהגדרת הבדיקה שלי.
בבדיקה פשוט השתמשתי בחתיכת חוט כפוף כדי להידבק לזרוע הצפה.בבור השירותים הזרוע היא פלסטיק בעל חתך מרובע, כך שיהיה ממש קל לקדוח חור קטן כדי ליצור את החיבור.
#9
+4
Evan Plaice
2010-11-07 08:59:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גישה פשוטה ביותר

הנח צינור קטן בפינה של המיכל שקוטרו מעט גדול יותר מכדור פינג פונג.

הנח נורית אינפרא-אדום בצד אחד של הצינור ומצלחת פוטו-מול ממול לד (על ידי קידוח חור בצינור אטומה או הצבתה מבחוץ אם שקופה). דבק חם את חלקי החשמל כדי לאטום אותם ולהפיל את כדור הפינג פונג לתוך הצינור.

כאשר מפלס המים עולה או יורד עד כדי כך שכדור הפינג פונג שובר את קרן האינפרא אדום תדע שהוא פגע ברמה הרצויה. זה עובד אם אתה רק צריך מחוון ברמה דיסקרטי (הפעלה / כיבוי).

מערכת זו משמשת גם ברובי פיינטבול שנועדו למנוע ממך לקצוץ כדורים על ידי הבטחה שהכדור כולו נמצא בתא הירי לפני המאפשר להדק האלקטרוני לחמש את סולנואיד הירי.

הוא פשוט, יעיל ודורש כיול מועט או ללא.

#11
+1
mazurnification
2010-10-06 16:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גישה חכמה נוספת: השתמש במוליכות התרמית הגדולה יותר של המים (נוזלים). הרעיון הוא שיהיה חיישן טמפרטורה ולמדוד את ההבדל בחימום העצמי שלו כשהוא שקוע ובאוויר חופשי.

זה אכן נעשה ב- CHCH ניו זילנד במקום בו אני נמצא, אבל לא עשיתי את זה, אני חושב שזה בערך בן 20. היו שורה של תרמיסטרים רבים בחלקו החיצוני של הטנק. אז זה עובד בסדר אז אתה מקבל את ההצבעה שלי.
#12
+1
Rikkitikki
2012-03-19 15:18:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתרון אחר (לא מיועד למשחק מילים);

השתמש בפוטנציומטר כפי שהוצע לעיל. טווח הסיבוב הרגיל הוא 270 מעלות. חבר מצוף לפוטנציומטר באמצעות זרוע בום. (אורך = יחידה אחת)

בין מלא לריק זרוע הבום תנוע 90 מעלות.

ADC ב- PIC הוא 256 או 1024 צעדים (כן, אפס הוא צעד ).

אשתמש ב -256 שלבים לבהירות.

270 מעלות = 256 שלבי ADC. 270/90 = 3 (שליש מטווח הפוטנציומטר)
255/3 = 85 שלבי ADC

תכנת קוד כלשהו לסימון נקודת 0 מעלות (ריק מיכל) כשלוחצים על כפתור. p>

זה מאחסן נקודת קיזוז ב- PIC eeprom. כעת הפוטנציומטר לא צריך להיות בדיוק באפס מכיוון שניתן לכוון את נקודת הכיול הזו.

בעזרת טריגומטריה חישבו טבלת בדיקה (רמז: סקריפט php) כדי להתאים לכל שלב ב- ADC.

רמז: כל שלב ב- ADC תואם 90/85 = 1.0588 מעלות.

כן, היית צריך לשים לב יותר בשיעור המתמטיקה. בזבוז זמן מטומטם אז, שלא ניתן לחייב אותו עכשיו. לעסוק במוח. ללמוד טריגונומטריה. ללמד אחרים.

ראשי תיבות: הערבי הזקן נשא שק כבד של שחת.

ההיפונטנוז הוא אורך זרוע הבום. הפוך את זה ליחידה אחת. טבלת הבדיקה מספקת אז אחוז עומק המיכל. (להכפיל ב 100 כמובן)

#13
  0
Rakesh
2013-02-24 12:33:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנא בדוק את הקישור הבא:

http://www.edgefxkits.com/contactless-liquid-level-controller

אני חושב שזה עשוי להיות שימושי עבורך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...