שְׁאֵלָה:
ברצוני ללמוד כיצד להכין גאדג'טים USB משלי
Tim Post
2009-11-07 20:01:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני כותב מנהלי התקנים של לינוקס עבור דברים של אנשים אחרים מזה זמן. הייתי רוצה למצוא תחביב חדש והמחשבה להכין גיזמונות USB משלי נראית ממש מסודרת.

אני אשמח להיות מסוגל לשלוט בכמה נוריות LED, סרוו ומנועי צעד. אני מאוד נהנה ללמוד דברים חדשים לבד ואת ההתרגשות כשמשהו סוף סוף עובד. לא ביצעתי שום תכנות רציני של MC, אבל כן יודע את דרכי.

האם מישהו יכול להמליץ ​​על כמה ערכות שיעזרו ל- noob מוחלט? באופן אידיאלי, הם:

  • ידידותיים לינוקס
  • מסוגלים לשלוח בינלאומית (אני גר כיום באסיה)
  • מציעים ערכות קרש לחם

אם יש לך זמן ונטייה, קישורים לפרויקטים באתרים של אנשים אחרים הכוללים שרטוטים ורשימות חלקים יהיו זוכים להערכה רבה. אני רוצה ללמוד מדוגמאות, אבל דוגמאות של טובות ולכן אני שואל כאן.

המטרה הסופית שלי היא להכין לאיסוף נתונים משלי - הכל מגשמים לממוצע דציבלים לרמות אור. סליחה אם זה כבר נשאל בעבר, חיפשתי (וחיפשתי תגים).

אחת עשרה תשובות:
#1
+27
Clinton Blackmore
2009-11-07 20:25:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ה- Arduino הוא פופולרי באמת, והוא חומרת קוד פתוח, כך ש ישנן וריאציות, כולל Freeduinos של צד שלישי שנקרא מועצת עצמות חשופות, מועצת המנהלים ממש עצמות חשופות ו בורדואינו, שנחמד מאוד לשימוש עם קרשי לחם. הארדואינו הסטנדרטי מותאם באמצעות דברים שנקראים מגן. אתה יכול להכין מגן לחם משלך או לקנות משהו כזה ערכת ProtoShield.

ה- Arduino משתמש ב- FTDI USB- שבב או כבל RS232. [בארדואינו הסטנדרטי הוא מובנה, בעוד שרוב לוחות הלחם משתמשים בכבל מיוחד שבתוכו השבב, וחוסך לך קצת כסף.] יש דרייבר מובנה עבור לינוקס ו- Mac OS X ו- Windows. משתמשים יכולים להוריד מנהל התקן. למעשה, משמעות הדבר היא שהארדואינו פועל כמכשיר המתקשר ביציאה טורית, ולכן קל מאוד לתקשר איתו.

כדי להשתמש בו, אתה מוריד גם תוכנה. הוא מגיע עם IDE, שרשרת כלים AVR-GCC, ספריה נחמדה ותוכנה להעלות את התוכנית שלך לשבב. זה מסתיר את רוב הפרטים ממך, ויש לו קהילה נהדרת. היא מתוכנתת בשפה הנקראת "חיווט", אך היא באמת C ++.

לבסוף, בהיותה חומרת קוד פתוח, יש סכימות שם. ואכן נראה כי אני זוכר שקראתי שהיה קל למדי לבנות מודל קודם. חיפוש "שרטוטים של Arduino" במנוע החיפוש המועדף עליך יביא לך תוצאות טובות.

באשר לערכות, Maker Shed מציע הרבה פריטים הקשורים לארדואינו במלאי. נראה שהם נשלחים ברחבי העולם. כמה מעניינים כוללים:

ה חנות בוולפדן (ארה"ב) כוללת ערכות ניסויים נחמדות ונראה כי היא נשלחת בינלאומית.

ל

Solarbotics (קנדה) יש ערכת ARDX Arduino Experimenter Kit, Bundle Starter Bundle - Ultimate ו- Bundle Starter Arduino - בסיסי Ultimate), ונראה שהוא נשלח בינלאומי.

עמוד ה"קנייה "הראשי של Arduino מפרט ספקי Arduino בכל אזורי העולם.

מקומות אחרים שהייתי בודק כוללים את תעשיות Adafruit ו- Sparkfun Electronics (שניהם בארה"ב).

וואו. תודה על הזמן שהשקעת בתשובה כל כך אינפורמטיבית!
אני שמח לשמוע. לאחר שכתבתי את התשובה חשבתי לעצמי: "אני לא מאמין שבדיוק הקדשתי ארבעים דקות לענות על שאלה באינטרנט!"
פוסט נהדר, אך יש לציין שלא כל הארדואינו משתמשים בשבב FTDI. לדוגמא, אני משתמש ב- Arduino Uno R3 שלי תחת OS X ללא התקן מנהל התקן. (זה משתמש ב- Atmega 16U2 לתקשורת USB.)
#2
+14
bpijls
2009-11-08 00:41:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ה- Arduino הוא כלי נהדר להתחלה כאשר אתה רוצה לבנות גאדג'טים אלקטרוניים וזה עשוי להוביל אותך למטרה שלך בסופו של דבר לבנות לוגר נתונים. עם זאת, הוא אינו מתאים לפיתוח USB אמיתי מכיוון שהוא מחקה יציאה טורית מיושנת. זה לא יאפשר לך להפוך אותו לשום דבר אחר (כמו התקן ממשק אנושי (עכבר / מקלדת) או מכשיר אחסון המוני (קורא כרטיסים / כונן נשלף)).

אם אתה רוצה להפוך ל"אמיתי " גאדג'טים USB צפו באתר של יאן אקסלסון. הוא כותב ספרים "למתחילים" על USB. ייתכן שפיתוח גאדג'טים המשתמשים ב- USB ברמה זו לא יתאים למתחילים, אולם חווית Arduino בהחלט תביא אותך לדרך.

תודה על הקישור. אני בוודאי אבדוק את זה ברגע ש'גלגלי האימון 'ייצאו :)
זה לא ממש נכון ... ארדואינו לאונרדו וכל הלוחות מבוססי Atmega32u4 יכולים לאפשר לך ליצור HID וכל מכשיר מותאם אישית אחר.
#3
+8
qartis
2009-11-08 11:12:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני ממליץ בחום על הדרכת מגיש מצגת שקופיות ה- USB של Tuxgraphics AVR. היא משתמשת במיקרו-בקר AVEL של Atmel, שיש לו קהילת תחביבים גדולה (avrfreaks וכו '), ו- usb 1.1 של תוכנת קוד פתוח בלבד. מחסנית מ obdev.org. הוא לא יכול להתגבר מאוד גבוה (אחסון המוני, למשל), אך המוצר הסופי הוא מקלדת USB HID קטנה עם שני לחצנים הניתנים להקצאה. זה יהיה טריוויאלי להשתמש בו כאלוגר נתונים, וכמה מהדוגמאות ב- obdev.org הן בדיוק זה (www.obdev.at/products/vusb/projects.html). זה כתוב ב- c נקי, ורשימת החלקים היא כמה דולרים לכל היותר.

במקביל, אני ממליץ לבנות או לקנות את המתכנת tuxgraphics avrusb500. זה שמחה לשימוש, ואחד מציוד הציוד האמין ביותר שיש לי. (אני לא משויך - פשוט לקוח מרוצה מאוד!)

#4
+8
Clinton Blackmore
2009-11-09 23:59:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכשיר אחר שרציתי לבדוק הוא AT90USBKey. עבר זמן מה שבדקתי אותו, ואני לא בטוח אם אתה יכול לתכנת אותו בלי Windows, אבל זה ישמש כמכשיר USB (כמו מקלדת או התקן אחסון בנפח גדול) או כמארח USB שתחבר מכשירים אחרים. ישנן תוכניות לדוגמא זמינות, וזה נראה קל למדי לעבוד איתן, בתנאי שאתה יודע קצת על אלקטרוניקה ותוכל לקודד ב- C.

חיפוש בגוגל עבור AT90USBKey ו- Linux ileeds תוצאות מבטיחות.

אני יודע שתוכל להשיג את זה מ- DigiKey.ca. חיפשתי שווה ערך לדיגיה לאסיה; תוכל לקבל את החלק מ- Farnell.

על פי האתר המקושר, נראה כי ניתן לתכנת את הלוח באמצעות Jtag.
#5
+6
tuupola
2009-11-09 00:48:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדאי לבדוק גם ב Teensy.

#6
+6
follower
2009-11-17 10:00:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם בסופו של דבר אתה משתמש בארדואינו העברתי את ספריית ה- V-USB (לשעבר AVR-USB) כדי להפעיל אותה. זה גם עטוף בכיתה כדי להקל על האינטראקציה.

ניתן ליצור איתו התקני USB HID, למשל. מקלדת, עכבר או ג'ויסטיק. אתה יכול גם ליצור מכשיר כללי המשתמש ב- libusb על המארח כדי לשלוט בו - מ- Python, C, עיבוד וכו '.

באתר שלי יש מגן PCB שאתה יכול להכין המשתמש בשקע USB וכמה נגדים וכו ':

http://code.rancidbacon.com/ProjectLogArduinoUSB

אתה יכול לכתוב קוד Arduino כדי לשלוח הקשות קלות כמו:

  UsbKeyboard.sendKeyStroke (KEY_ENTER);  

או עם "נהג" libusb אתה יכול לשלוח נתונים כמו:

  UsbStream. כתוב (0xff)  

או קרא נתונים עם:

  UsbStream.read ()  

--Philip;

#7
+5
Laen
2009-11-13 01:27:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם כעת מספר לוחות מפתח מבוססי AVR-USB.

השתמשתי באופן אישי ב- Teensy הנ"ל וב- Bumble-B וחושב ששניהם נהדר.

Teensy הוא נחמד, כי הוא משתלב טוב מאוד עם סביבת הארדואינו. זה אומר שאתה יכול לעשות דברים כמו "Mouse.init; Mouse.move (x, y)" במקום להתמודד עם קוד ה- USB ברמה הנמוכה בעצמך. שניהם יפעילו LUFA אם תרצה בכך.

#8
+5
Leon Heller
2009-11-20 05:14:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה פרויקט PIC USB פשוט שלי:

http://www.leonheller.com/usb

מעגלי PCB זמינים.

#9
+4
avra
2010-09-14 16:26:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתוח אובייקטים ייצר ספרייה למיקרו-בקרים AVR המאפשרת לך ליצור התקני USB זולים מאוד לבד (החל מ-2-3 $ בלבד). GCC עבור AVR הוא ידידותי לינוקס. יש כבר כמה מכשירים שיוצרו. התבונן כאן: http://www.obdev.at/products/vusb/projects.html

#10
  0
varesa
2012-03-08 00:24:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי בסוג הגאדג'טים של ה- USB שאתה רוצה להכין, ובאיזו מידה מתקדמת. אתה מזכיר נוריות מהבהבות. סוג זה של שליטה ניתן לאחסן בקלות עם כל מיקרו-בקר מסוג כלשהו עם uart ושבב ftdi (ארדואינו די פופולרי, וקל להתחיל אותו). שבב ftdi מתחבר ל- UC באופן סדרתי, ומתנהג כמו ממיר <-> USB סדרתי. זה מופיע גם כיציאת COM וירטואלית במחשב שלך.

אם ברצונך להשתמש בפרוטוקולי USB, מנהלי התקנים ותכונות מתקדמים יותר, אתה יכול לקבל UC עם יכולת USB מקורית. למיקרו צ'יפ יש הרבה תמונות (המיקרו-בקרים שלהם) שיכולות לעשות זאת, למשל. ל- Microchip יש גם לוחות פיתוח רבים המוקדשים ללימוד השימוש ב- USB. תמיכת מיקרו-שבבים של 32 סיביות של מיקרוסופט גם מארחת ומצבי otg, כך שתוכל לבנות לוגר נתונים ששומר את הנתונים במקל זיכרון USB משותף, אותו תוכל לחבר למחשב שלך כדי לקרוא את הנתונים. (אני בטוח שליצרנים רבים אחרים יש גם IC וערכות התפתחות דומות, אך Microchip הוא היחיד בו השתמשתי)

דף הבית / USB של Microchip

#11
  0
martinm
2013-09-08 11:16:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שים לב שאתה לא צריך להתחיל ברמה אלקטרונית כל כך נמוכה ולחסוך יותר זמן פיתוח ל"גיזמו "עצמו. חברות רבות מוכרות מכשירי USB לשוק DIY, למשל:

http://www.yoctopuce.com

http: // www.phidgets.comשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...